Výdrž baterie

Výkonnější verze modelu XPERIA E4 s podporou LTE

Moderátor: Moderátoři

kami

Výdrž baterie

Příspěvekod kami » 16 dub 2015 16:57

Jak jste spokojeni s baterií?
Já to čekal dle ohlasů lepší. 11 hod v provozu a z toho 3h displej web, 20 min navigace a zbývá 50%
Jak jste na tom a čím vším mobil zatěžujete?

DAQV6

Re: Výdrž baterie

Příspěvekod DAQV6 » 16 dub 2015 20:07

No já vzhledem k tomu že jsem měl xperii P s katastrofální baterií tak to zatím vypadá dobře. I při velkým zatížení teď na začátku po koupi tak to budou asi 2 dny v pohodě.Xperii P jsem než jsem ji utopil vybil i do odpoledne.

kami

Příspěvekod kami » 16 dub 2015 20:37

Dva dny jsou super. Co znamená to tvoje velké zatížení? Délka rozsvíceného displeje (obrazovka)? Jen tak pro zajímavost?

DAQV6

Příspěvekod DAQV6 » 20 dub 2015 21:12

Nyní po 2 dnech zbývá 33%. dispej 3:30 víceméně stále na wifi a venku 2g a 3g.Stále spuštěný facebook.Předtím jak jsem psal že i při zatížení jsem měl cca 6 hodin displej.Zatím to nabíjím nabíječkou od P a ta má 1,5A místo této 750mA a nebo kabel z PC tak uvidíme dále.

kami

Příspěvekod kami » 26 dub 2015 15:06

Když se s telefonem nic moc nedělá, tak to vypadá takto: https://drive.google.com/file/d/0BzRySF ... sp=sharing

Momo

Příspěvekod Momo » 03 kvě 2015 19:35

Telefón som prvýkrát spustil v polke apríla, odvtedy vkuse bežal, za noc (cca 7-8hod) v nečinnosti sa mi vybilo väčšinou tak 15% baterky. V piatok som mobil reštartoval a neviem či reštart je tou príčinou, ale to ohromné cucanie baterky sa spomalilo, v noci za tých 7-8 hod. pri nečinnosti sa mi teraz minie 1, max 2% baterky a aj pri používaní cez deň sa až tak strašne rýchlo nemíňa. Skúste to niekto, možno naozaj reštart spomalí mínanie baterky (išiel som normálne cez možnosť Reštartovať v menu) :Yahoo!:

jouzin

Příspěvekod jouzin » 03 kvě 2015 22:33

ja mam pocit ze se vydrz baterie zlepsila tak o stoprocent oproti prvnim dnim.

nemyslim si, ze by to bylo restartem :-) taky jsem teda urcite telefon restartoval. spis si myslim, ze ta baterka si proste "sedla" a uz to je pouzitelnej pristroj ;-)

Momo

Příspěvekod Momo » 20 kvě 2015 17:49

Hodíte sem screen ako máte nastavený jas displeja? Žerie mi strašne veľa, niekedy aj 70%, ale pravda je, že ho mám často zapnutý a snažím sa nájsť nejaký kompromis. Ak sa prispôsobuje automaticky svetelným podmienkam, tak to znamená, že jas vyháňa od samého minima po úplné maximum?

arborad

Příspěvekod arborad » 20 kvě 2015 18:50

Automatika jasu ide od minima po maximum podla podmienok. Na priamom slnku hodi max jas, potme je na min. Co sa tyka vydrze, nova bateria vzdy vydrzi menej zo zaciatku, kym sa akoby nenastartovala. Takze po niekolkych cykloch nabitia uz vydrzi viac. Inak, u mna vydrz lepsia ako na eMku, co som mal.
HISTÓRIA:
Ericsson GA 628 > Sony Ericsson T230 > Sony Ericsson T610 > Sony Ericsson K510i > Sony Ericsson K550i > Sony Ericsson S500i > Sony Ericsson J10i2 Elm™ > Sony Ericsson Xperia™ X8 > Sony XPERIA™ M > Sony XPERIA™ E4g > Sony Xperia™ XA

AKTUÁLNE:
Sony Xperia™ XA # Android 6.0 Marshmallow
Sony SRS-BTV5
Sony Xperia™ E4g # Android 4.4.4 KitKat
Sony Xperia™ M # Android 5.0.2 Lollipop # CM12
Sony Ericsson Xperia™ X8 # Android 2.3.7 Gingerbread # GingerDX

Momo

Příspěvekod Momo » 20 kvě 2015 19:53

Ja neviem, potešil som sa asi po 2 týždnoch že baterka je na tom lepšie (už som mal snáď 30 cyklov), ale kde, idem z domu cca o 9:00 mám 100%, prídem o 16:00 a mám 40 %, jasné, že do toho dáta a zapnutý displej, ale ako stále to je slabé, strašne slabé, aby som každý deň nabíjal mobil 3 hodiny, veď to nie je možné :unknown: :(

Momo

Příspěvekod Momo » 18 čer 2015 17:01

Keď otvorím históriu výdrže batérie, tak pod grafom sú ďalšie (tuším wifi, obrazovka, normálny režim). Čo znamená Normálny režim? Všimol som si, že pokiaľ je tento graf stále bez prerušenia modrý, baterka sa vybíja ohromnou rýchlosťou, pokiaľ je tento prerušovaný, tak baterka sa míňa tak normálne, ustálene, čo to znamená?

jula

Re: Výdrž baterie - mohl by mi nekdo poradit?

Příspěvekod jula » 12 čer 2016 10:08

ahoj
e4g mam nekdy od podzimu 2015 a nekdy pred tydnem me hodne prekvapila baterka - zaspala jsem, protoze nezazvonil budik! pak jsem zjistila, ze telefon je vybitej, prestoze byl ten den nabijenej...
od ty doby proste opravdu nevydrzi vubec nic, nabiji se pomalu celej den a pak jde baterka supem do haje
napr. vcera pred spanim dobito na cca 95% a do rana pri necinnosti (a vypnute wifi) bylo 40% v cudu a vypadalo to konkretne takhle:

Obrázek

mohl by mi nekdo poradit?
sony ericsson T10s => sony ericsson T28s => sony ericsson K700i => sony ericsson Z300i => sony ericsson Z770i => sony xperia tipo => sony xperia E4g (bílá)

verbatim

Příspěvekod verbatim » 12 čer 2016 22:35

Root asi nemáš, že? Dobrá je aplikace Wakelock detector, ukáže, co aktuálně telefonu brání ve vstupu do hlubokého spánku v kombinaci s Greenify je to super - aktuálně mám přes Greenify hibernovánu 1 aplikaci, která bránila telefonu usnout.

Kdy jsi telefon naposledy vypnula?

Jinak já identifikoval problém se Službami Google Play pokud byla zapnuta Historie polohy Google - to najdeš v Nastavení - Poloha - Historie polohy Google (a tam vypnout) a nastavit Režim - Úspora baterie (hned první položka v Poloha).
1. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia E4g + ROOT

kami

Příspěvekod kami » 20 črc 2016 13:57

Telefon mám více, než rok a zdá se, že baterie je KO. Asi před dvěma měsíci se snížila výdrž tak o třetinu a nyní je asi baterie mrtvá. Skokově ubývá třeba o 30 %. Dnes ráno 20 minut na internetu a z plného nabití najednou 60%

Edit: Baterie už vydrží sotva pár hodin. Řešil už někdo výměnu uživatelsky nevyměnitelné baterie?

verbatim

Příspěvekod verbatim » 26 črc 2016 08:52

Osobně bych zkusil přeinstalovat debilní Služby Google a v Nastavení si vypni Polohu (a zapínej jí jen v případě potřeby), když už budeš v nabídce Poloha, vypni tam i Historii polohy Google (tu doporučuji mít vypnutou trvale)...

Osobně mám poslední dny s verzí Služeb 9.2.56 ale i s tou 9.4.52 takto špatnou zkušenost...

Baterie mizí před očima a poslední zážitek (což jsem ještě neviděl :D) byl takový, že jsem surfoval na netu přes Operu a najednou si všimnu, že mám 14% baterie... A baterie mi najednou vteřinu po vteřině začala ubývat po procentech, jako by došlo k nějakému odpočítávání!

Připojil jsem na nabíječku a "odpočítávání" vesele pokračovalo až do 0% a telefon psal, že připojená (dodávaná) nabíječka je příliš slabá... To se uklidnilo když jsem promptně odinstaloval Služby Google, telefon se pak vypnul, ale chytil se a začalo nabíjení...

A tak jsem vyzkoumal tu Polohu, že je nutné jí též vypnout a od té doby baterie zase funguje jak má...

Je to nepříjemné a bohužel i následující verze Služeb je na tom stejně... Tak jsem se vrátil k té, která je pro mě zatím dostupná a to 9.2.56...

Na SPéčku taky sem tam pozlobí, ale ne v takové míře, jako na E4g...
Naposledy upravil(a) verbatim dne 26 črc 2016 09:47, celkem upraveno 2 x.

kami

Příspěvekod kami » 26 črc 2016 09:31

Díky za reakci.
Polohu a historii polohy mám vypnutou.
Odinstaloval jsi služby Google play a bylo to ok?
Mám též verzi 9.2.56.

Osobně si však myslím, že baterie je KO. Z 60% se nabije do plna během 10 ti minut. Stejně tak i vybije třeba na 60 % a pak se vypne.

verbatim

Příspěvekod verbatim » 26 črc 2016 09:45

Ano, v tu chvíli se to uklidnilo.

Bohužel ten nádor jménem Služby Google je tak provázaný s ostatními aplikacemi, že jej člověk v telefonu mít musí...

Já, protože mám ROOT, tak jsem odstranil i tu tovární verzi, v domnění, že to pomůže (v takovém případě člověk musí mít aplikaci Služeb staženou a ručně jí nainstalovat, neboť pak nefunguje Google Play. Jinak pokud tam je verze tovární, tak stačí pouze znovu aktualizovat.

Dříve mi právě stačilo mít trvale vypnutou jen Historii polohy Google, teď jsem musel vypnout Polohu zcela, pač tahle verze Služeb se vážně nepovedla a s tou novější, která k nám taky postupně dorazí, je situace ještě horší...

Zkusil bych u tebe ještě přeinstalovat ty Služby, pak si nech zapnutý displej, neboť Služby budou intenzivně pracovat a zvětšovat svou velikost... Což bude znát i na lehkém dočasném zpomalení telefonu. Pak znovu trvale vypnout tu Historii polohy Google a pak vypnout i tu Polohu (tu pak zapínat jen v případě potřeby).

Zařízení restartovat

Pokud se nic nezlepší, tak bych si vše zálohoval, obnovil tovární nastavení (po předchozí záloze), zkusil znovu aktualizovat Služby a když to bude pořád mizérie, tak znovu obnovit tovární nastavení a reklamovat... A doufat, že to neskončí jen tím, že přehrají jenom software...

kami

Příspěvekod kami » 31 srp 2016 08:35

Telefon jsem poslal na reklamaci. Dle protokolu byla baterie v záruce vyměněna. Problém se vyřešil. Přestože baterie už za sebou má několik nabíjecích cyklů, tak ta výdrž s tou první před závadou byla o něco lepší. Každopádně se servisem spokojenost.

Zpět na „XPERIA E4g/E4g Dual“