Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Střední třída pro rok 2015 nabízí 2 GB RAM

Moderátor: Moderátoři

#239525
Ahoj, hodně jsem se s tím napočítal, dal jsem to do XDA-Developers, tak to dávám i sem :) .

Jak víme, telefon M4 Aqua pro CZ má 8 GB paměť, a to není docela hodně.. Já mám teď nainstalované World Of Tanks Blitz (na SD), GTA 3 (v telefonu), Minecraft Pocket Edition, a pár dalších aplikací, a jsem na hodnotě 1.1 GB volného místa. Jinak "kecy" že je telefon hrozný na hraní nejsou pravda, telefon je na hraní dokonalý, stačí jen vyčkat na root(přesun dat na sd) a na nový firmware(současný nejnovější má plus že je v telefonu víc místa, je rychlejší, ale ve hrách je prý o něco horší).Pokud se podívate na video kde "testuje" hraní GTA San Andreas na M4 Aqua, uvidíte že nejede špatně oproti jiným dražším telefonům, a troufám si říct že na maximální nastavení jede skoro stejně jako můj starý telefon na minimální. Hraju WoTBliz na maximální nastavení a mám 30 - 60 FPS, průměr tak 35,40 (porovnejte to s Galaxy S4, S5, LG G3), nebo GTA 3 taky na maximální nastavení a občas je fps nižší ale 70% hraní je nad 30.

Smazání nepotřebných aplikací, nebo odinstalace aktualizací systémových aplikací.Podívejte se na aplikace v telefonu, Nastavení -> Aplikace , a odinstalujte ty které nepoužíváte, a odinstalujte aktualizace nepoužívaných systémových aplikací a deaktivujte je. Pokud je nedeaktivujete budou se vám v lepším případě "chtít" pořád aktualizovat, v horším se aktualizují samy.Dobré je používat Facebook Lite namísto normálního (250MB vs 10MB, ušetříte 200MB místa). Používám některé před-instalované aplikace a některé používané mnou. Hodně velké jsou Služby Google Play, ale bohužel nejdou odinstalovat aktualizace. Jsem na hodnotě 2.13 GB volného místa

Smazáním mezipaměti (cache) můžete získat nějaké to volné místo. Smažete v Nastavení -> Úložiště -> Mezipamět (kliknout a potvrdit smazání)

Nastavením aplikace Fotoaparát tak aby fotky a videa ukládal na SD kartu můžete ušetřit nejen hodně místa, ale pokud máte větší SD kartu (16 GB, 32 GB a víc) tak nebudete tolik omezeni pořizováním fotek a natáčením videa.
Příklad: 1x Full HD video, dlouhé 30 minut, má velikost 4 GB, to by se do paměti telefonu nevešlo určitě..
Tedy do telefonu pokud jste bez SD karty nahrajete kolem 15 min FullHD videa (velikost 2 GB).

Smazáním ostatních souborů můžete získat taky, ale většinou toho moc nebude .. Můžete v Nastavení -> Úložiště -> Ostatní, nebo taky otevřít File Manager -> Vnitřní paměť , ale pozor, musíte vědět co mažete ..
Já kromě složek DCIM, Android, (pro hráče Minecraftu složku games tu nechte taky) vše přesunul na SD kartu.

Pro ty co používají Facebook & FB Messenger, je zde jistá složka v paměti telefonu, com.facebook.orca, v ní fb_temp, a v ní soubory které někdy jsou velké někdy ne, můžete smazat klidně všechny nic se nestane.
Jsem na hodnotě 2.30 GB volného místa.

Jestliže nepoužíváte aplikace jako Disk Google, Youtube, Hry Google Play, Movie Creator, Náčrt, GMail, Social life, PlayStation, Klávesnice Xperia, můžete získat asi 250 MB místa.
Můžete také odinstalovat aktualizace aplikací které používáte, ale nebude vám vadit verze ve které byla předinstalována.
Jsem na 2.55GB volného místa.

Pokud možno, přesunout aplikace a vše na SD kartu, mám aplikace jako WoT Blitz (85MB, 2.5GB na SD), Skype(65MB, když přesunuto na SD kartu), Messenger(65MB, na SD), Shazam (32MB, na SD). Když je odinstaluju, získám 270 MB místa.Tady vidíte, Skype má 139 MB, když přesunete na SD kartu, v telefonu zůstane 65 MB (asi 50% aplikace).
Jsem na 2.78GB volného místa.

Pokud by to šlo odinstalovat služby Google Play, dostali bysme 170 MB volného místa.
Byl bych na 2.95GB volného místa ===> Původní volné místo v telefonu když jsem ho spustil.

Vše nahoře naznačuje, že místo ve vašem telefonu se bude odvíjet podle používání aplikací:
2.7 GB volného místa - pokud nepoužíváte žádné Xperia, Google ani Vlastní aplikace, ale aktualizovali jste Google Play, a Služby Google Play
2.3 GB - 2.6 GB volného místa - pokud používáte některé Google a Xperia aplikace, ale pořád ne Vlastní.
1.0 GB - 1.3 GB volného místa - pokud používáte všechny Google a Xperia aplikace a máte je aktualizované (třeba se i někdo takový najde ...)

Tipy & Triky

- Aplikace Drives vám pomůže najít soubory v interní paměti které vám zabírají místo a kolik
- Cloud úložiště pro Fotky&Videa, přece jenom i SD karta se jednou zaplní, a ti bez SD karty toto ocení > Aplikace Fotky, předinstalovaná, umožňuje pokud máte účet na Googlu nahrávat fotky neomezeně. Videa také, ale 4 GB video je na to moc velké, Videa nahrávám na MEGA kde 4 GB nedělá problém. Pozn.: Neomezené úložiště Fotky na Googlu platí pokud je Fotka 16MPx a menší a video 1080p a nizší, pro náš telefon jak stvořeno.
- Root telefonu, úplně nejlepší možnost, a nemusíte dělat "blbiny" výše. Bohužel, nyní pro náš telefon není dostupný, takže musíme čekat ..
- Paměť je od toho aby se používala ! ! ! Ano dobře je jí málo, ale např.: na co mi bude telefon s 16 GB pamětí s volnou pamětí 5 GB, z toho 6 GB využívá systém a předinstalované aplikace, a já používám 3 GB.
#240873
Je to tak, odstranit aktualizace a zakázat jejich aktivitu, jinak se většina sama aktualizuje (po připojení wifi-viz nastavení), jinak co se týče cache a podobnýho zasírání paměti , jde to tak rychle, že to člověk musí čistit každou chvíli..

Jinak toho rootu je škoda, až vyjde doufám, že se toho nějaká hodná duše ujme s pracuje toturiál, klidně se mu odměním! :beer:
#243657
Dobrý den, děkuji Vám za dobré tipy. Mám stejně trochu problém a požádala bych o radu u téměř nového mobilu (mám ho dva měsíce).

1. přestože u Sony Xperia M4 Aqua bylo napsáno vnitřní paměť 8 GB, po připojení k PC mi ukazuje pouze 4 GB a tedy pořád "křičí", že má nedostatek paměti. Přesouvám tedy a z toho plyne druhý problém ->
2. mám v mobilu micro sd kartu - 64 GB (využitá cca na 10 % přesunutými soubory), fungovala OK, ale poslední dobou se stává, že se najednou nemohou přesunuté fotografie a aplikace najít a v mobilu nejdou spustit aplikace jako třeba fotky, facebook...když fb přeinstaluji, tak zas naskočí, ale po zálohování se mi to stane zas... aplikaci fotky jsem ani v obchodu nenašla... tak ji prostě nemám. Celkem mi ty neustálé potíže s využíváním paměti a aplikacemi otravují život...

můžete mi prosím nějak poradit? Děkuji moc, Monika
#243973
1)
Paměť telefonu je opravdu 8GB, ale:
Paměť je rozdělena na dve části - systém a uživatelská paměť.
Systémovou paměť používá Android a je to nutné aby telefon fungoval,tuto paměť nemůžete využít a nevidíte ji (běžně).Systém Android (= systémová paměť) zabírá cca. 4GB
Předinstalované aplikace a nadstavba SONY kolem 1GB,ty jsou ale nainstalované na uživatelské paměti.
Uživatelská paměť - zde mate uložené aplikace,hry, možná i fotky,videa,atd., je velká kolem 4GB.Jak jsem ale zmínil, některé aplikace jsou předinstalovane a od těch 4GB se musí ještě 1GB odečíst - 3GB cca jste měla pri prvnim spuštění telefonu.
Tedy po připojení k PC vám to ukazuje správně těch 4GB..
2)
Na SD kartu presunete videa, fotky,atd. A jen nekolik aplikací které to umožňují(být přesunute na kartu SD)
To s těmi aplikacemi opravdu nevím..


To Alister55: Na XDA Developers je současně jediná možnost rootu - odemknutí bootloaderu (ztráta DRM klíčů) - instalace recovery a root. Takže pokud chceš rootnout, uz je to možné..
#244094
Máš pravdu, ale najdi u konkurence za stejnou cenu stejně výkonný telefon, pěkný, atd... Myslím ze uz tak nabízí hodně věcí co jinde nejsou [za takové peníze](foťáky,rychlé prostredi, vodotěsnost, výkonu na rozdávání.)
#246259
Zdravím,chtel bych si pořídit k vánocum M4 Aqua,ale ta pamět ...
Máte někdo už nové sestaveni 26.1.A.2.167 CE1 ,jestli už něco začali dělat s tou mizernou pamětí,čekám do vánoc jestli s tím Sony něco udělá,a jestli na to ser... tak jsou i jiné modely :) Asi Z3(hold si udělám velkou radost) :D
#246266
A co by s tím měli udělat? Svolat všechny telefony a přepajet paměť? To asi těžko. Nebo okleštit FW?, to by lidi zase nadávali. Tohle nemá řešení. Jedině root a přesouvat na SD. Z vlastní zkušenosti vím, že to s tou pamětí není až taková tragédie. Spousta aplikací jde přesunout na SD. Samozřejmě pokud někdo potřebuje mít stovky aplikací, tak to není telefon pro něj.

Odesláno z mého C6603 pomocí Tapatalk
#246318
Yari píše:Zdravím,chtel bych si pořídit k vánocum M4 Aqua,ale ta pamět ...
Máte někdo už nové sestaveni 26.1.A.2.167 CE1 ,jestli už něco začali dělat s tou mizernou pamětí,čekám do vánoc jestli s tím Sony něco udělá,a jestli na to ser... tak jsou i jiné modely :) Asi Z3(hold si udělám velkou radost) :D


Pokud ti můžu radit, kup si opravdu raději Z3, budeš velmi spokojen.. :)
#274401
zdravím ,mám po reklamaci telefonu a předtím jsem normálně přesouval aplikace na sd kartu (třeba skype) a ted mi to napíše nedostatek místa v uložisti ,přitom jí mám sformátovanou a je 16 giga ,zkoušel jsem fotku a ta jde přesunout ,tak jsem z toho blázen . nemáte nějaké řešení co stím ? díky