Sony Bluetooth® Keyboard BKB50 - líbí se vám toto řešení?

Nejlepší tablet pro rok 2015 nabízí špičkový design

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony Bluetooth® Keyboard BKB50 - líbí se vám toto řešení?

Příspěvek od Jozef Cmar » 25 bře 2015 21:03

Tablety Sony XPERIA vždy patří k tomu nejlepšímu na trhu a už nyní můžeme říci, že ani nový model XPERIA Z4 Tablet nebude v tomto směru výjimkou. Kvalitní výrobky si zaslouží kvalitní příslušenství a Sony Bluetooth® Keyboard BKB50 jím je. Za mě ale zůstává otázkou, jestli podobné příslušenství pro tablet vůbec dává smysl. Sám jsem kdysi klávesnici k tabletu měl a nadšený jsem z ní skutečně nebyl...

Sony Bluetooth® Keyboard BKB50 jednak chrání tablet před poškozením, hlavní funkcí je ale samozřejmě dostatečně kvalitní klávesnice, se kterou se dají psát delší texty. Osobně ale skutečně nejsem přesvědčený o tom, zdali by mi toto řešení vyhovovalo. Nechť je tablet vybavený jakoukoliv klávesnicí, pořád je to za mě primárně zařízení na konzumaci obsahu a na plnohodnotnou práci se nehodí. Možná namítnete, že tento názor je přežitý. Ale když uvážím cenu modelu Sony XPERIA Z4 Tablet s přídavnou bluetooth klávesnicí, tak mi z pohledu výkonu a rozměrů už přijde zajímavější třeba Macbook Air 11, což už je relativně plnohodnotný počítač. Samozřejmě nemá GPS a podobné funkce, ale pro práci se hodí více. Jaký máte vy názor na klávesnice u tabletů? Já jsem v tomto směru skeptik a svou roli v tom hraje i skutečnost, že zatím jsem v tomto směru nikdy nenarazil na skutečně pohodlnou klávesnici, se kterou by se mi dobře pracovalo.

článek - http://xperia.cz/prislusenstvi/1836-son ... oto-reseni

zdroj - http://www.sonymobile.com/cz/products/a ... ard-bkb50/

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

fidasek
Facebook profil: https://www.facebook.com/fidasekCZE
Kontaktovat uživatele:

Re: Sony Bluetooth® Keyboard BKB50 - líbí se vám toto řešení

Příspěvek od fidasek » 25 bře 2015 21:49

S Androidem? Ne. S W8.1? Bez problému, sám tak funguju.
Phone: Sony Xperia Z2 D6503 (white)
Tablet: Acer Aspire Switch 10 FHD 64GB
Earphones: Sony MW1 + Sony MH1C + Sony NC31EM
Plus Sony SmartBand SWR10
Previous phones:
Sony Xperia ion Lt28h
Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro
Sony Ericsson W610

gandy

Příspěvek od gandy » 26 bře 2015 11:55

No vypadá to velice dobře bych řekl, otázkou je, jak zkrátí výdrž a jak se s ní reálně pracuje. Možná právě tohle je řešení, které by mohlo posunout práci s tabletem o kousek dál. Nemyslím si, že by macbook byl o tolik lepší na práci. jediné co má navíc je výkon a o kousek lepší display. ale to zas není tak rozhodující...

Macik68

Příspěvek od Macik68 » 17 dub 2015 12:42

No já si v terénu potřebuju dělat hlavně poznámky a to je mi pak opravdu jedno, jaký bude mít tablet OS pro toto použití. Takže pokud půjde na téhle klávesnici dobře psát, tak za mě proč ne. Sony to ale, jak je dobrým zvykem, zabije cenou. :)

Fazic

Příspěvek od Fazic » 22 zář 2015 17:19

Jsem čerstvým majitelem klávesnice BKB50 pro Z4 tablet a myslím, ze se jedná o bezkonkurenční produkt. Z již tak svělého tabletu, jakým Z4 bezpochyby je, se pouhým zacvaknutím promění ve velice lehký ultrabook. Pro cestování a jednoduchou práci prostě skvělé řešení.
Klávesnice je vybavena specifickými tlačítky pro ovládání androidu a touchpad funguje na výbornou. Pravdou je, že tlačítka bz mohla být o malinko větší. Někomu s většími prsty může způsobovat problémy.
Skvělá funkce je, že po připojení se objeví speciáln lišta podobné té ve windows, kde si můžeme nadefinovat různé aplikace, které chceme rychle spouštět.
Jediný problém je, že pro připojení se musí tablet vyndat z origináního pouzdra. Možná šlo pouzdro vymyslet i jinak.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 22 zář 2015 17:23

Natočte recenzi a dejte ji třeba na Uloz.to, rád vám ji vydám :)
Obrázek

Fazic

Příspěvek od Fazic » 22 zář 2015 21:49

Pokusím se něco natočit a když se to povede tak to pošlu.

Quidnunc

Příspěvek od Quidnunc » 18 zář 2016 01:48

S kombinací SONY Xperia Z4 a klávesnicí BKB50 jsem byl až do nedávné doby spokojen. Co čert nechtěl již několik dní mi nejde připojit klávesnici přes Bluetooth k tabletu. Přičemž bletooth myš připojím. Zkoušel jsem Vyp/Zap tablet i klávesnici. Vyp/Zap Bletooth na obou přístrojích. Zatím nic. Nevím o tom, že by byla někde nastavitelná blokace klávenice. No budu ješte testovat. Jinak nezbývá než reklamace. :(

Pipa

Příspěvek od Pipa » 18 zář 2016 17:36

Ještě bych klávesnici smazal v seznamu spárováních zařízení a jestli jde tak reset i klávesnice a znovu spolu sparovat.

Quidnunc

Příspěvek od Quidnunc » 19 zář 2016 14:11

Podařilo se. Díky za radu. Asi to bude tak, že když se pokusíme obnovit spárovanou vazbu, nemusí se to vždy z nějakých důvodů podařit. Pak nezbývá než stávající spárování zrušit a vytvořit nové.

Pipa

Příspěvek od Pipa » 19 zář 2016 18:39

Jsem rad že ti to pomohlo.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z4 Tablet“