Reklamace Xperie Z3+

Nová vlajková loď postrádá inovace, ale existuje v mnoha podobách

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
michal121

Re: Reklamace Xperie Z3+

Příspěvek od michal121 » 13 črc 2017 22:57

kiosk123 píše:
30 čer 2017 14:06
Aktualizuj na android 7.1.1...problém s prehrievaním je vyriešený, fungujú všetky jadrá....Inak, skúšal som nahrávať full hd 30fps video, a nevyskočila mi žiadna hláška o vysokej teplote zariadenia ani po desiatich minútach....
Než jsem podruhý posílal na reklamaci, možnost upgradu na 7.1.1. ještě nebyla k dispozici.
SONY Xperia Z3+ copper

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 22 črc 2017 00:11

Tak fraška jménem reklamace pokračuje. Dnes jsem si vyzvednul svou "opravenou" Z3+ s tím, že byla zjištěna jedna opravitelná HW závada na baterii. Vada byla odstraněna výměnou vadného dílu. To mě fakt pobavilo, zvlášt když v protokolu z první reklamace Arvato doslova uvedlo: test baterie OK. Přestože jsem se v průvodním dopisu snažil popsat problém co nejpodrobněji a doslova jsem uvedl, že test v laboratorních podmínkách je na nic, zjevně podle odpovědi můj průvodní dopis vůbec nečetli. Ve chvíli, kdy Arvato řeší reklamace tohoto typu tím, že udělá factory reset a následnou aktualizaci Androidu a firmwaru telefonu, jsou tyto reklamace ztrátou času. Vím přesně, co se stane už ve chvíli, kdy se mi telefon z reklamace vrátí. No nic, ted ho budu tejden používat a pak zreklamuju znova. Bude to už třetí reklamace stejného problému a měly by mě automaticky bejt vrácený peníze.
Ale fakt je, že mě řešení reklamací Arvata docela šokuje. Voni prostě úplně v klidu řešej problémy factory resetem a aktualizací Androidu a firmware.
Tím to pro ně končí.
SONY Xperia Z3+ copper

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 22 črc 2017 15:03

Takže jak jsem předpokládal už ve chvíli, kdy jsem si přečetl vyjádření Arvata. Nic se nezměnilo, přehřejvání pokračuje. Příští tejdem opět budu reklamovat. Potřetí. Nyní přehodím zpátky SIM a pamětovku do XA1.
SONY Xperia Z3+ copper

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 22 črc 2017 15:57

kiosk123 píše:
30 čer 2017 14:06
Aktualizuj na android 7.1.1...problém s prehrievaním je vyriešený, fungujú všetky jadrá....Inak, skúšal som nahrávať full hd 30fps video, a nevyskočila mi žiadna hláška o vysokej teplote zariadenia ani po desiatich minútach....
Žádná taková aktualizace není ani k dispozici v telefonu, ani v Xperia Companion.
SONY Xperia Z3+ copper

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 22 črc 2017 17:58

Dotyčný zřejmě myslel přes Flashtool a změnit si tak customizaci.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 23 črc 2017 23:10

verbatim píše:
22 črc 2017 17:58
Dotyčný zřejmě myslel přes Flashtool a změnit si tak customizaci.
Jednak s tím nemám žádné zkušenosti a jednak ve chvíli, kdy jsem dvakrát reklamoval a ve středu budu reklamovat potřetí se nechci pouštět do ničeho, co by pak mohlo bejt použitý proti mě.
SONY Xperia Z3+ copper

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 24 črc 2017 05:18

Však v pohodě. Proces je to sice vratný, ale zase je to práce navíc. Tak hodně štěstí při reklamaci. Hlavně je nutné při té třetí žádat jako řešení vrácení peněz (reklamace 3x toho samého problému) pokud tedy toto požaduješ (peníze).
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 28 črc 2017 00:02

V rámci reklamace jsem měl možnost srovnat reklamovanou Z3+ s XA1, E5 a ted čerstvě s Honor 7 premium 2 SIM. Dovolím si tři postřehy. Tvar a pocit při držení telefonu, kvalita displaye a grafické prostředí (týká se především Honor7). Z mého pohledu má tvar a rozměry Z3+ naprosto ideální velikost. Váha je nízká, a uchopení přijemné (až na mrazy). Display je ve srovnání s E5 a XA1 o dva, respektivě jeden level lepší. Co mě ale překvapilo, že honor 7 premium, před rokem vynášenej do nebes má ten display o tolik horší než Z3+ To jsem nečekal. Přestože má Honor možnost volby teploty barvy i při nastavení maximální studené nedosahuje bílá hodnoty jako Z3+ Totéž se týká kontrastu jako takového a saturace barev už jde u Honor maličko do stylu amoled displaye. Další pro mě nepřijatelnej rozdíl už je v grafický nadstavbě a uživatelské přívětivosti stylu Sony Xperia, versus Honor. Chaos, jakej panuje v prostředí Honor je až úsměvnej.Věřte, že máme obrovskou kliku s grafickou nadstavbou Sony. Díky bohu za to.

P.S. je třeba mít je vedle sebe, až tehdy je vidět ten rozdíl. Jen mě strašně mrzí, že telefon s takovou výbavou a takovým displayem někdo podělal, že nedomyslel efektivní chlazení.
SONY Xperia Z3+ copper

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 04 srp 2017 02:39

Tak ve středu 2.8. jsem svou Z3+ odnesl na třetí reklamaci do Euronics. Ti to obratem zašlou znovu do Arvata s poznámkou, že se jedná o třetí reklamaci stejné povahy a tudíž žádám o vrácení kupní ceny. Všechno tedy záleží na Arvatu, jestli mou reklamaci shledají za oprávněnou, nebo jestli si zahrajeme na mrtvýho brouka. V předchozích dvou případech byly reklamace uznány. Pokud se šprajcnou a neuznaj reklamaci za oprávněnou, pravděpodobně nasednu do kolotoče, kterej se už nikdy nezastaví.
SONY Xperia Z3+ copper

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 04 srp 2017 08:51

Jen poznámka k tomu Honor chaosu - zvláštní, já v posledních měsících testoval všechny možné Androidy (vše od Huawei, Galaxy S8, nějaké LG a HTC, něco od Nokie) a chaos není nikde, všechny tyto telefony se dají snadno a lehce ovládat (a to jich spoustu nemám rád). Co přesně by si člověk pod tím chaosem měl představit by mě vážně zajímalo :)
Obrázek

Chcete podpořit náš web XPERIA.cz? http://www.xperia.cz/ostatni/1633-donat ... porite-nas

Líbí se vám krásný widget na mém telefonu? Stáhněte si Motorola Command Center.

Cleric
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Cleric » 04 srp 2017 10:05

michal121 píše:
04 srp 2017 02:39
Tak ve středu 2.8. jsem svou Z3+ odnesl na třetí reklamaci do Euronics. Ti to obratem zašlou znovu do Arvata s poznámkou, že se jedná o třetí reklamaci stejné povahy a tudíž žádám o vrácení kupní ceny. Všechno tedy záleží na Arvatu, jestli mou reklamaci shledají za oprávněnou, nebo jestli si zahrajeme na mrtvýho brouka. V předchozích dvou případech byly reklamace uznány. Pokud se šprajcnou a neuznaj reklamaci za oprávněnou, pravděpodobně nasednu do kolotoče, kterej se už nikdy nezastaví.
Aby tohle bylo uznáno, nemusí náhodou ty závady být uznány? Tobě se přeci mobil vrátil bez projevené závady, tedy servisní zákrok nebyl proveden? Pokud se nepletu. :twisted:
Doživotní sleva ve výši 50% na http://www.woox.cz Doporučitel 59559

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 04 srp 2017 11:45

J to tak samozřejmě, musí se jednat o třetí stejnou uznanou závadu ze strany servisu.
Obrázek

Chcete podpořit náš web XPERIA.cz? http://www.xperia.cz/ostatni/1633-donat ... porite-nas

Líbí se vám krásný widget na mém telefonu? Stáhněte si Motorola Command Center.

Cleric
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Cleric » 04 srp 2017 11:57

Jasan, takže tam může takto chodit do nekonečna.

Být ním tak jej prodám, protože tohle je boj s Větrnými mlýny :ROFL:
Doživotní sleva ve výši 50% na http://www.woox.cz Doporučitel 59559

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 04 srp 2017 17:41

Cleric píše:
04 srp 2017 10:05
michal121 píše:
04 srp 2017 02:39
Aby tohle bylo uznáno, nemusí náhodou ty závady být uznány? Tobě se přeci mobil vrátil bez projevené závady, tedy servisní zákrok nebyl proveden? Pokud se nepletu. :twisted:
Pleteš. První závada přehřívání telefonu uznána s tím, že šlo o softwerovou chybu s tím a ted pozor, že baterie je OK. Druhá reklamace přehřívání telefonu uznána s tím že byla závada na baterii - vyměněn díl. A co se vyklube nyní se teprve ukáže.
SONY Xperia Z3+ copper

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 04 srp 2017 17:50

Jozef Cmar píše:
04 srp 2017 08:51
Jen poznámka k tomu Honor chaosu - zvláštní, já v posledních měsících testoval všechny možné Androidy (vše od Huawei, Galaxy S8, nějaké LG a HTC, něco od Nokie) a chaos není nikde, všechny tyto telefony se dají snadno a lehce ovládat (a to jich spoustu nemám rád). Co přesně by si člověk pod tím chaosem měl představit by mě vážně zajímalo :)
No je to jednoduchý. Člověk, kterej se pohybuje v grafickým prostředí Sony, je zvyklej na nastavení a systém nastavení má najednou v ruce Honor, kterej má svou grafickou nadstavbu vystavěnou jinak a pod jinou logikou. Z mýho pohledu zvyklýho na Sony je to chaos. Samozřejmě, pokud ti projde rukama měsíčně deset modelů od různejch výrobců jsi natolik zběhlej, že už ti to nepoříde. Já to psal z pohledu výhradního uživatele Sony. A pokud můžu po desetidenním užívání Honor 7 premium srovnávat s prostředím Sony, pak to naše je nepoměrně uživatelsky přívětivější. Už jen budík jež je součástí hodin na domovský obrazovce a u Honoru se k němu musíš prokliknout, mě poměrně zaskočil. Dále kalendář, ktrej je součástí Sony telefonů je mnohem kvalitnější a možnost poklepáním uspat a probudit u Honoru asi vůbec neznaj (tedy pokud můžu soudit podle rok starýho modelu, kterej mám ted v užívání).
SONY Xperia Z3+ copper
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3+/XPERIA Z4/XPERIA Z4V“