Z3+ realné zkušenosti kdo jej máte

Nová vlajková loď postrádá inovace, ale existuje v mnoha podobách

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
Davedroid

Z3+ realné zkušenosti kdo jej máte

Příspěvek od Davedroid » 23 srp 2015 17:38

Ahoj, prosím, zajímaly by mne reálné zkušenosti Vás, kdo Z3+ máte ? Zda se opravdu tak přehřívá, jak uvádějí všechny servery a videa.
Moc se mi líbí, víc než Z3. Peníze protože je to věc, kterou neustále používám u telefonu neřeším, tak jsem chtěl Z3+. Ale trochu se bojím toho procesoru 810. Kdo ji máte, jaká je reálná zkušenost prosím? Díky

red98

Re: Z3+ realné zkušenosti kdo jej máte

Příspěvek od red98 » 23 srp 2015 18:16

Z3+ neries. Prehrieva sa, je to proste tak.

Za 2 tyzdne Sony predstavi Z5 s SD 810, ktory bude mat umelo znizeny vykon a nebude sa az tak prehrievat.

Autor tohoto vlákna
Davedroid

Příspěvek od Davedroid » 23 srp 2015 18:28

..ale kdyz budou mit Z3+ i Z5 oba 810 tak se budou bud oba prehrivat nebo pujdou oba umele podtaktovat, ne?

red98

Příspěvek od red98 » 23 srp 2015 18:56

Z5 bude mat novsiu reviziu SD 810 ako Z3+.

Autor tohoto vlákna
Davedroid

Příspěvek od Davedroid » 24 srp 2015 18:16

Koukám, že ji nikdo nekoupil a čeká se na Z5.

jaqub

Příspěvek od jaqub » 03 zář 2015 10:22

ja jsem asi siroko daleko jediny, kdo si "mezikus" tak trochu z nouze koupil :pardon: (potreboval jsem novy telefon a nebyl cas cekat na to, kdy Z5 prijde na trh).

zatim ho pouzivam necely tyden a bohuzel nemam srovnani s predchozimi Xperiemi, protoze posledni sony ktery jsem vlastnil se jmenoval jeste sony-ericsson :D

takze nevim, co je "neduh" konkretne Z3+, nebo samotneho systemu XperiaUI, nicmene co jsem dosud nasel za veci, ktere mi vadi:

a) prehrivani - je opravdu znacne, ze se telefon opravdu i neprijemne drzi. To bych jeste prezil, ale co mi vadi je, ze kvuli teplote se vypinaji aplikace jako je fotoaparat nebo kamera. Je temer nemozne natocit vice jak 3 minutove video, pripadne si hrat s nastavenim jinak velmi slusneho fotaku :( :( :(

b) telefon se mi casto v kapse odemyka, respektive zapina se mi displej a vytaci se nouzove volani. pouzivam zamek displeje, vse co slo mam povypinane (citlivost na rukavice, dvojklik atd.), ale stejne se mi tak deje skoro porad :(

c) hodne pomale nabijeni, kdyz se pouziva univerzalni microusb nabijecka a ne primo od Sony. Stava se mi, ze pokud mam na telefonu cca 11% baterie a dam telefon v ve 22:00 do nabijecky, rano kolem 7h je nabity na cca 75% (!!!) To ale nemusi byt chyba telefonu, spise bych se priklanel k zameru vyrobce, aby se vyuzivalo hlavne original prislusenstvi..

d) softwarove drobnosti a absence veci, na ktere jsem byl zvykly u jineho UI (konkretne TouchWIZ od samsungu), ale ty jsou casto vyvazeny tim, ze XperiaUI je mnohem prehlednejsi, esteticky povedenejsi a obsahujici zase jine plusy..

Vice info z uzivani dodam postupne, pokud bude zajem.

easione

Příspěvek od easione » 03 zář 2015 10:59

Inu nabijacku nepouzivaj, len original pripadne tu s QuickCharge2.0
Xperia Z3c, stock LP

Lubis

Příspěvek od Lubis » 03 zář 2015 11:25

Ono záleží jaký má ta univerzální nabíječka výstup, pokud bude mít méně než 1,5A tak to bude pomalejší určitě.
Současná : ROM Zelly Cream v3.0.1 bootloader unlocked, root, kernel: LuPuS v6
[ROM-ICS][Neo/V] SK-CZ XPERIA TEAM ROM 4.0.4 EDT-2 , bootloader unlocked, root, kernel: OC Alliance 1.5 full

jaqub

Příspěvek od jaqub » 03 zář 2015 11:56

dobre vedet, diky. v aute mi to dobiji relativne v pohode, to same pri pouziti USB kabelu a dobijeni z PC (taky jina znacka nez Sony, ale v poradku). Zrejme bude skutecne problem v tech univerzalech. Mam nabijecky za ta leta temer vsude, tak snad je nebudu muset vsechny menit :oops:

jaqub

Přehřívání

Příspěvek od jaqub » 10 zář 2015 11:55

Jen tak pro zajímavost:

Ještě před týdnem přehřívání Z3+ značně omezovalo používání telefonu - člověk nemohl téměř fotit (po 3 snímcích se telefon přehřál atd.), takže jsem kontaktoval prodejce s tím, že bych rád telefon vrátil. Bylo mi řečeno, že pokud se opravdu vyskytuje takový problém, tak mi vrátí peníze zcela bez problémů a ani nebudou trvat na klasické reklamaci, což mne mile překvapilo.

Návštěvu obchodu jsem po dohodě z důvodu pracovní vytíženosti naplánoval na tento týden. Jenže cca od minulého čtvrtka se rapidně změnilo počasí a venkovní teploty klesly ze 32´C na průměrných 17 - 22´C. Pro mne naprosto šok, jakým způsobem to mělo vliv na přehřívání telefonu, který od této doby ANI JEDNOU nepřerušil využívání fotoaparátu z důvodu přehřátí..

Dnes odpo zajdu telefon vrátit tak jako tak, protože jsem toho názoru, že se vyplatí počkat si na Z5 než zjistit na jaře, že si s telefonem téměř nic nevyfotím, nicméně i po 10ti minutách aktivního používání fotoaparátu se mi ho přehřát nepodařilo :D :D :D :D :D

Takže, ono to s tím přehříváním asi opravdu nebude tak hrozné. Čili pokud mi "reklamaci" nakonec neuznají, protože se závada neobjeví, možná mne ani nebude tolik mrzet, že mi Z3+ zůstane.. O:-)

marek74
Facebook profil: marek74@seznam.cz

Příspěvek od marek74 » 16 lis 2015 21:01

Moje Z3 se zahriva opravdu jen velmi malo! Ani delsi videa nedelaji zadny problem! S telefonem jsem velmi spokojen.

Mr.Fantastic
Typ zařízení: LG G6 H870DS

Příspěvek od Mr.Fantastic » 06 led 2016 20:58

Máte niekto ešte Z3+ ? Ako je na tom telefón teraz? Prehrieva sa?

Síce uvažujem hlavne nad LG G4 ... ale stále ma to ťahá k Sony ... najmä kvôli vodeodolnosti
LG G6 H870DS Astro Black + SanDisk Ultra microSDXC 64GB + Marshall Mode EQ + Creative Sound Blaster E3 + OnePlus Power Bank Sandstone Black + JBL Flip 3
LG G4 H815 Ceramic White, SONY Xperia Z Ultra C6833 White, Apple iPhone 4S 16GB Black, Sony Ericsson Xperia Neo MT15i Classic White

sensation86

Příspěvek od sensation86 » 06 led 2016 21:38

Pritlac a vem Z5

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 06 led 2016 21:40

Presne tak az chces stale xperiu tak zober Z5 chvíľu ešte pockaj a kupis ju uz za 500 evri

tarcsita

Příspěvek od tarcsita » 17 led 2016 11:45

EU distribuciu uz kupis za 500-520eur v kvalitnich eshop-och
Sony Xperia Z1 (prasknuty displej) WHITE
Sony Xperia Z2 (nefunkcny displej) WHITE
Sony Xperia T BLACK
Sony Xperia Z5 BLACK

jindrich

Příspěvek od jindrich » 06 dub 2016 13:51

Tak dneska jsem pořídil Z3+ Eu distribuce za 9K, v antutu je označená jako Z4. Nejspíš je to němec, celkem bohaté příslušentsví včetně otg kabelu. Začínám na verzi 5.0.2 a fakt se celkem přehřívá. Ani ne tolik při hraní jako při tom natáčení videa, natočil jsem 5 minut full hd a byl jsem v cpu někde kolem 60°. Výkon v antutu jednou po hraní a při stahování aktualizace teplota cpu kolem 60° 49172 a napodruhé vychlazený z klidu 58831. Teď jdu aktualizovat a uvidíme co teplota a výkon. Jinak i při nabíjení měl kolem 50°. Jestli se to nezlepší tak ho zkusím vrátit.

mental.disease

Příspěvek od mental.disease » 07 dub 2016 19:04

Prehrievanie vraj čiastočne riesi Marshmellow. Skús update a daj vedieť či sa to zlepšilo.

MattJan

Příspěvek od MattJan » 07 dub 2016 22:28

zdravím, taky uvažuju nad koupí..z3+ ale to přehřívání a mala podpora na XDA mi furt dava brouka do hlavy..
ale prave jsem si rikal,že s aktualizacemi by to mohlo byt lepší??.. tak bych byl fakt rad za nejaky obraz toho jak to tedy vypadá:)
uvazuju i nad tim ze si rovnou trochu počkam a nasetrim na Z5 ale zase 12-13 tisic uz je pro me celkem dost..a navic si nejsem jisty jeslti se mi z5 dostatecne libi..taky si rikam jeslti nepockat na Xperformamnce?..

so.alone
Facebook profil: https://www.facebook.com/a.broken.loner
Typ zařízení: Huawei P10 Lite

Příspěvek od so.alone » 10 dub 2016 00:22

Počkej na Performance. Skvělý telefon, to vydržíš.
jindrich píše:Tak dneska jsem pořídil Z3+ Eu distribuce za 9K, v antutu je označená jako Z4. Nejspíš je to němec, celkem bohaté příslušentsví včetně otg kabelu. Začínám na verzi 5.0.2 a fakt se celkem přehřívá. Ani ne tolik při hraní jako při tom natáčení videa, natočil jsem 5 minut full hd a byl jsem v cpu někde kolem 60°. Výkon v antutu jednou po hraní a při stahování aktualizace teplota cpu kolem 60° 49172 a napodruhé vychlazený z klidu 58831. Teď jdu aktualizovat a uvidíme co teplota a výkon. Jinak i při nabíjení měl kolem 50°. Jestli se to nezlepší tak ho zkusím vrátit.
Takovou teplotu jsem měl častokrát i na M4 Aqua.
Give a man a gun, he'll rob a bank. Give a man a bank, he'll rob the world.

jindrich

Příspěvek od jindrich » 11 dub 2016 08:06

Tak zkušenosti po 6tém dni, už jsem aktualizoval na Mko, vzal jsem to nejdřív přes OTA a baterka mizela po 10 procentech za minutu práce, takže čistá instalace přes pc. Při instalaci aplikací to celkem topilo, ale to je normální když běží stahování přes wifi, plus se do toho nastavujou další apky. A musím říct že teď si to celkem slušně sedlo, při práci na internetu, nebo u sledování videí je telefon dá se říct studenej. Co se her týče, tak ze zkušeností s Z1 největší záhul dával RR3, měl jsem nastavený řízení na dotyky displeje a kolikrát se mi stalo že byla tak teplá, že mi to přestalo reagovat, u z3+ uplně v pohodě. Teplota nejde přes 60 na cpu a baterka má kolem 40, není to málo, ale na to občasný hraní to vyjde v pohodě. Jinak jsem vypozoroval že je dobře vyřešenej odvod tepla sice se víc rozpaluje to ono místo vzadu pod foťákem (tradičně), ale vůbec teplo nepřechází do displeje, což si myslím že je dobře. Na natáčení videí moc nejsem, takže jsem zkusil jen chvíli full hd a zahřívá se to, řekl bych stejně jako před aktualizací. Jinak antutu po aktualizaci necelých 70K, což si myslím, že je krása. Takže si myslím, že za ty peníze je to telefon skvělej a třeba se rozjede trochu i ta podpora s příbývajícími vlastníky.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3+/XPERIA Z4/XPERIA Z4V“