Xperia Z3 Compact: Jak vypnout vadný proximity sensor?

Nová vlajková loď postrádá inovace, ale existuje v mnoha podobách

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
agas7

Xperia Z3 Compact: Jak vypnout vadný proximity sensor?

Příspěvek od agas7 » 13 srp 2016 11:14

Již delší dobu laboruju s vadným proximity sensorem na svém Xperia Z3 Compact a nutně bych před odesláním do záruční opravy potřeboval na dva týdny najít způsob, jak ten senzor vypnout, protože takto velmi znepříjemňuje, ne-li znemožňuje volání.

Vada je dle mého potvrzena tím, že při kontrole přes servisní menu (*#*#7378423#*#*) je u senzoru přiblížení stále "ON" - nereaguje na nic. V praxi mi to vadí nejvíc při volání dalším účastníkům, kdy po vytočení čísla obrazovka zčerná a nedá se ovládat, dokud to volaný nepoloží. Když to nepoloží ani po ukončení hovoru, nemohu to položit ani já. Stejně tak to nemohu položit, pokud to dotyčný nezvedá. Hledal a vyzkoušel jsem různé aplikace na vypnutí senzoru (Proximity Screen Off Lite, KeepScreen, Screen On Call, Screenbl - Screen, On/Off Sensor, Smart Screen On Off, Disable Proximity Sensor, Proximity Fix, Proximity Screen Off Lite, On Call Proximity), ale nic nepomohlo. Hledal jsem na různých anglicky mluvících fórech, ale také nic. Nejnadějněji vypadal Sensor Disabler z z Xposed (http://repo.xposed.info/module/com.mrch ... isableprox), ale tam mi to zase při instalaci frameworku napsalo, že to je za á nebezpečné, jestli vím, co dělám (no a to já zas až tak nevím), a za bé že se to nekamarádí s verzí mého systému. Tak jsem to raději dál nepokoušel. Nakonec jsem hledal, jak přes "Usnadnění - Přístup pomoci přepínačů - Přiřadit klávesy" k akcím přiřadit k akci ukončení hovoru nějakou HW klávesu, ale nic funkčního jsem nenašel ani tam.

Mám to ještě v záruce a je mi jasné, že to musím do záruční opravy poslat, ale potřeboval bych teď ještě přežít dva týdny a nebýt stresován tím, že když volám, tak to pak nemohu típnout. Poradil byste někdo, prosím, jak ten proximity senzor vypnout nebo obejít?

Díky moc, Agas

vitvalecka
Typ zařízení: Huawei P8 Lite

Re: Xperia Z3 Compact: Jak vypnout vadný proximity sensor?

Příspěvek od vitvalecka » 13 srp 2016 11:36

Nevím sice, jak vypnout proximity senzor, ale vím jak na to ukončení hovoru. ;)
Běž do "Nastavení" -> "Usnadnění" a zapni si kolonku "Tlač. napájení ukončí hovor". Budeš pak moct odmítnout/ukončit hovor zapínacím tlačítkem. :)

PS
Jenom se zeptám, protože je to časté a nepíšeš o tom - fólii/tvrzené sklo na displeji (pokud jsi si ho tam lepil) jsi vyloučil jako původce problému?

Odesláno z mé Xperie Z1 pomocí Tapatalk.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite (čekám na novou Xperii)
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

TomasARN

Re: Xperia Z3 Compact: Jak vypnout vadný proximity sensor?

Příspěvek od TomasARN » 13 srp 2016 14:03

iba doplnim, te problem so senzorom sposobi niekedy folia a sklo, ktore nemaju vyrez na senzor. Cize ak si nalepil sklo a foliu, ktore maju vyrez na senzor, tak tym to nebude
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3+/XPERIA Z4/XPERIA Z4V“