Reklamace Xperie Z3+

Nová vlajková loď postrádá inovace, ale existuje v mnoha podobách

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Reklamace Xperie Z3+

Příspěvek od michal121 » 11 čer 2017 19:03

Tak jsem se rozhodl konečně po skoro roce reklamovat svou Xperii Z3+. Odnesl jsem jí do prodejny Euronics a vyplnil formulář, že se přehřejvá a tím dochází k vyřazení fotáku a k brutálnímu snížení jasu displaye, až téměř zhasne a omezení dalších funkcí. Během tří minut jsem byl venku. Byl jsem zvědavej, co s tím hodlá dělat Arvato a vzhledem k tomu, že je problém už dávno znám a popsán (Snapdragon 810 v kombinaci bůhví s čím, zajímavý je že Z5 žádnej problém nemá, přestože má tutéž konfiguraci), jsem předpokládal neopravitelnost a vrácení peněz (nebo nabídnutí jiné Z3+, to je fuk). K mému překvapení se po asi 15 dnech ozvali z Euronicsu, že je Z3+ opravena a můžu si jí vyzvednout. To jsem následující den taky udělal. Během těch 15 dní jsem používat Xperii XA1. Na XA1 jsem po nezbytných aktualizacích nainstaloval Pokémon Go a první velké překvapení mě čekalo v plynulosti chodu XA1. Přestože je výkonově daleko za Z3+ šli od první chvíle pokémoni naprosto plynule, rychle a za celých 15 dní se mi nestalo, že by byl hlášen error v aplikaci, nebo error GPS. V ten moment jsem si uvědomil, že jakokoliv je Z3+ nádhernej telefon, vybavenej a slušně výkonnej, má obecně velkej problém. Nevím, jestli mám extrémní smůlu na kus,a le pochybuji. Nicméně Arvato telefon opravilo s tím, že se jednalo o softwérovou chybu. To se mi vůbec nezdálo, prtožr pokud by se jednalo o problém softwaru, jistě by to odstranily aktualizace bud firmwaru, nebo Androidu. Nestalo se tak. Po prvním zapnutí mě ohromil velkej jas displaye, kterej jsem neznal. Už už jsem si myslel, že se oparva fakt podařila, ale vystřízlivění přišlo rychle. Jas se po pár vteřinách zmírnil na úroven, ketrou jsem už poznával a po nainstalování pokémonů přišlo vystřízlivění definitivní. Opět sekání, errory, snížení jasu až k záseku aplikace. At se na mě nikdo neulobí, ale telefon, co se původně prodával myslím za 18 litrů je nefunkční při 28 stupních tepla a spuštění jediné aplikace!!!! To si dělají srandu, ne? Nevím, jak a čím Arvato telefon testovalo, ale za stejných podmínek to stopro nedělali. Jistě, když si s telefonem vlezu do mrazáku, tak bude šlapat, jak hodinky, ale v normálních podmínkách, aby se takhle přehřejval? Jo a abych se vrátil k "šumítku" XA1, to jsem z pochopitelných důvodů (vracím jej během 14 denní lhůty) měl celou dobu v origo igelitu (nechci jej nijak poškodit, či znečisti už kvůli dalším kupcům), takže se nijak nechladil. Po celo dobu byl studenej, maximálně vlažnej. Bohužel, v tejdnu, nejspíš v pátek si zopáknu kolečko Euronics, pak obchod, odkud mám XA1 a Alza Holešovice, abych si opět zapůjčil na 14 dní telefon na dobu, dokud se neozvou z Arvata. Je to boj, bohužel.
P.S. Podle mě Arvato pouze udělalo factory reset, instalace aplikací, možná nějaká diagnostika. Rohodně nesimulovali nějaké běžné letní podmínky.
P.P.S. Ještě takovej postřeh, ale je to jen můj pocit. Nejlíp telefon šlapal s původním Androidem a firmwarem. S každou aktualkizací se to zhoršovalo.
SONY Xperia XZ black

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Reklamace Xperie Z3+

Příspěvek od verbatim » 11 čer 2017 19:09

Toto chování při přehřívání by bylo dobré zdokumentovat - třeba tou XA1, než jí zase vrátíš :D a co nejlépe popsat problém, aby zase jenom nepřehráli FW, nebo se závada jako neprojevila, případně se skutečně neprojevila, protože bude testováno za jiných podmínek, než se děje u tebe...

EDIT: video jim k tomu přidej třeba do vnitřního uložiště a je třeba to uvést i v protokolu, aby si to pustili.

No doufejme, že tě neodpálkují s tím, že prostě aplikace není pro tento model plně optimalizována a tečka. Snad vymění desku a bude to lepší.
Naposledy upravil(a) verbatim dne 11 čer 2017 19:58, celkem upraveno 1 x.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 11 čer 2017 19:38

Ano, po první zkušenosti rozepíšu podrobně celej problém. Při první relamaci jsem předpokládal (já naiva), že v Arvatu problém přehřejvání Z3+ dobře znají a že není důvod nějak detailně problém popisovat. Ted při druhé reklamaci už budu detailnější a důslednější. Mimochodem volal jsem na technickou podporu Sony a ta holka, co to vzala mě "poradila" at zjistím, která aplikace to způsobuje a tu jednoduše nepoužívat. Nebyl jsem schopen reakce, slušně jsem poděkoval a zavěsil. Jak miluju svou Z3+, tak máml obdiv k rychlosti a stabilite XA1. Nechápu to. Jak to, že výkonnej telefon má problém s aplikací a přehřejvá se a šumítko XA1 s výkonem pětinovým jede stabilně, rychle a bez problémů. A jako bonus se ani v igelitu nezahřeje!!!!!
SONY Xperia XZ black

Cleric
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Cleric » 11 čer 2017 19:51

A co jsi čekal, přehřívání je neduh Snapdragonu 810, páč je to od základu špatně navržený procesor. Z5 na něj netrpí jen z toho důvodu, že má lépe vyřešený chladící systém, tzv Heatpipe s tekutinou uvnitř trubiček. Což mu umožňuje tohle extrémní zatížení uchladit.

Tohle reklamací nevyřešíš, je to špatně navržená konstrukce telefonu. Tak jako u dalších mobilů co tento SoC používají.
Doživotní sleva ve výši 50% na http://www.woox.cz Doporučitel 59559

Cikáda

Příspěvek od Cikáda » 11 čer 2017 20:08

To "kapalinové chlazení" měla už tuším Z2.

Jinak "od základu špatně navržený procesor" jsou silná slova. Bohužel chtěli vysoký výkon, tak takty vyhnali výš, než by bylo dobré. Taky Z3+ na něj není úplně dvakrát stavěná...

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Cleric

Příspěvek od Cleric » 11 čer 2017 20:16

Stejné problémy jsem měl na Blackberry Priv a tam byl Snapdragon 808.

Jj i tam byly tyto trubičky, ale u Z5 by měli být daleko větší a delší.

Ale jak říkám, tohle reklamace nevyřeší. Bohužel...

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 12 čer 2017 07:26

Sorryjako, ale argumentace, že je špatná konstrukce a tím nereklamovatelný telefon mě připadá absurdní. Telefon zjevně nědělá co má a to je pro mě podstatný. Že je špatná konstrukce přece není problém zákazníka. Budu znovu reklamovat a budu reklamovat tak dlouho, dokud nebude reklamace uznána. Pokud někdo vyrobí zmetek a ještě má tu drzost jej prodávat přece musí nést plnou odpovědnost za věci příští.
SONY Xperia XZ black

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 12 čer 2017 08:05

Určitě reklamuj a chování si nahraj, přilož video a snad to dopadne. Je pravda, že zrovna tady je to problematické, tak holt reklamuj dokola a pokud vrátí peníze (což asi hned tak nebude), tak s nějakou novou Xperií (třeba ze série X) už to bude určitě ok.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Cleric

Příspěvek od Cleric » 12 čer 2017 12:27

Řeknu to asi takhle:
Vada to je, ale zároveň se jedná o vlastnost onoho zařízení. ( onoho chipsetu) Reklamovat to samosebou můžeš, ale pochybuji že se jim závada projeví. Tudíž ti mobil přijde zpět s prehranym softwarem a tím to pro ně hasne. Pochybuji že na tom budou zkoušet Pokemony.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 12 čer 2017 12:33

Imho argumentovat konkrétní aplikací fakt není na místě a zrovna PoGo není příkladem skvělé optimalizace... XA1 to má jednodušší, novější CPU, nižší výkon, menší rozlišení displeje...
Obrázek

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 12 čer 2017 18:47

Jozef Cmar píše:Imho argumentovat konkrétní aplikací fakt není na místě a zrovna PoGo není příkladem skvělé optimalizace... XA1 to má jednodušší, novější CPU, nižší výkon, menší rozlišení displeje...
No, pokud vím, nejsou to jen Pokémoni, ale například puštění více aplikací, přehrávání videa, nahrávání videa, navigace. Pokud to budou zkoušet v běžnejch letních teplotách, například jako dnes (nějakých 28 stupnů), pak se to projeví i bez spuštění pokémonů. Problém bude v tom, že zřejmě tu diagnostiku dělají za teploty, která nemá s létem nic společnýho. Navíc jsou tu desítky zmapovanejch přehřejvání Z3+ včetně přiznání Sony, že o problému ví a že jej budou řešit (to bylo hned po jejím vydání 2015). Evidentně se tak během 2 let nestalo. At to klidně podtaktujou, já jsem jinak s telefonem spokojenej. Vysokej výkon zjevně není třeba a radši se spokojím s menším výkonem a optimalizací, než s horkým strojem, kterej se prostě nedá používat.
SONY Xperia XZ black

vitvalecka
Typ zařízení: Huawei P8 Lite

Příspěvek od vitvalecka » 12 čer 2017 23:12

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to s největší pravděpodobností, jak píše Cleric, skončí oblíbenou frází: "Zákazníkem popisovaná závada se v průběhu testování neprojevila."

Jen pro zajímavost - neříkám, že to tak bylo, neobhajuji Sony ani Qualcomm, neříkám že zákony ČR jsou dokonalé a ani že s tím snad souhlasím - pouze chci zmínit jednu věc:

Dle zákona je zákazník povinen se plně seznámit se všemi vlastnostmi kupovaného výrobku.
Dále dle zákona zákazník nemá právo reklamovat vadu výrobku, o které v době koupě věděl.

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite (čekám na novou Xperii)
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 13 čer 2017 07:37

Skúsil by som flashnút build 32.2.A.5.11(posledný build marshmallowu), pokiaľ si pamätám tak tam fungovali všetky jadrá, a síce telefón bol horúci, nevypínal aplikácie a hry išli plynule(napr. čo som hral ja bol Dead Trigger 2 na najvyšších detailoch,Walking dead michonne) . Na nougate to je katastrofa,ten sa Sony nepodaril. Hlavne výdrž batérie poriadne klesla. Z 5,5 hodiny SOT na 3,5-3 h. Inak, XA1 nieje výkonnejšia ako Z3+, to v žiadnom prípade :D ..v Antutu má XA1 len 60000 bodov.

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 15 čer 2017 21:04

Takže dneska jsem zkusil, jak dlouho můžu mít spuštěný videonahrávání, než se objeví hláška o přehřátí. Takže tady je výsledek. Podotýkám, že kromě nahrávání jsem neměl spuštěny žádné další aplikace. Full HD (60 frame) 1:30. full HD (30frame) 2:30. Co na to říkáte? Fakt je normální, aby telefon vydržel nahrávat 2 a půl minuty než se vypne? Není tohle samo o sobě na reklamaci? Teplota byla v místnosti 27 stupnů.
SONY Xperia XZ black

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 15 čer 2017 21:12

kiosk123 píše:Skúsil by som flashnút build 32.2.A.5.11(posledný build marshmallowu), pokiaľ si pamätám tak tam fungovali všetky jadrá, a síce telefón bol horúci, nevypínal aplikácie a hry išli plynule(napr. čo som hral ja bol Dead Trigger 2 na najvyšších detailoch,Walking dead michonne) . Na nougate to je katastrofa,ten sa Sony nepodaril. Hlavne výdrž batérie poriadne klesla. Z 5,5 hodiny SOT na 3,5-3 h. Inak, XA1 nieje výkonnejšia ako Z3+, to v žiadnom prípade :D ..v Antutu má XA1 len 60000 bodov.
HM, tak to bych neřekl! Tak takový šumítko to zase není. Nicméně Z3+ je ještě o třetinu výkonější. Naposledy když jsem dělal test, tak to bylo někde kolem 95000. Samozřejmě to bylo za nízké teploty, někde kolem 12 stupnů, takže se 810 stačil chladit.
A jinak máš pravdu, že s Androdem, co byl původně v Z3+ a s firmwarem z tý samý doby to jelo relativně dlouho, než se to přehřejvání projevilo.
SONY Xperia XZ black

Cleric

Příspěvek od Cleric » 16 čer 2017 09:50

michal121 píše:Takže dneska jsem zkusil, jak dlouho můžu mít spuštěný videonahrávání, než se objeví hláška o přehřátí. Takže tady je výsledek. Podotýkám, že kromě nahrávání jsem neměl spuštěny žádné další aplikace. Full HD (60 frame) 1:30. full HD (30frame) 2:30. Co na to říkáte? Fakt je normální, aby telefon vydržel nahrávat 2 a půl minuty než se vypne? Není tohle samo o sobě na reklamaci? Teplota byla v místnosti 27 stupnů.

A nepamatuješ si jaký jsi měl výsledek když byl mobil nový?

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 16 čer 2017 11:59

Bohužel nepamatuju. V tý době jsem nějak neměl potřebu zkoušet video. Ale pokud můžu srovnávat podle Pokémon Go, tak minimálně půl hodiny to jelo normálně, než se to přehřátí projevilo dramatickým snížením jasu displaye. Ted je do dvou minut po zapnutí aplikace konec. No v každým případě standartní full HD video s 30fps přece musí vydržet mnohem dýl, než se po 2 a půl minutě přehřeje a vypne. Jaké máte ostatní, co máte Z3+ zkušenosti? Jak dlouho nahráváte?
SONY Xperia XZ black

Cleric

Příspěvek od Cleric » 16 čer 2017 12:50

Jak někdo psal výše, nahraj starší build a zkus zda se něco změní.

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 30 čer 2017 14:06

Aktualizuj na android 7.1.1...problém s prehrievaním je vyriešený, fungujú všetky jadrá....Inak, skúšal som nahrávať full hd 30fps video, a nevyskočila mi žiadna hláška o vysokej teplote zariadenia ani po desiatich minútach....

Autor tohoto vlákna
michal121

Příspěvek od michal121 » 13 črc 2017 22:55

Takže pokračování a po asi třech týdnech, když jsem měl trochu času, jsem opět reklamoval a tentokrát jsem s telefonem poslal do Arvata i něco málo povídání. Popravdě neočekávám, že by se něco změnilo, v tomhle ohledu jsem skeptickej. Pokud by se snažili nasimulovat podmínky v létě, to znamená vyšší teplota, spuštěná navigace, nahrávání videa ve full HD, pak by do několika minut telefon kolaboval, ale do toho se oni pouštět nebudou, nejsem naivní. Takže jsem zvědavbej,s čím se mi telefon vrátí. Čekám to příští tejden. Jako náhradu jsem vyzkoušel Xperii E5 a to bylo šlápnutí vedle. Tenhle telefon fakt už víc ne. Největší problém, kromě hodně slabý konfigurace mě vadila nevýkonná a nestabilní wifi, nestabilní a až brutálně nepřesná GPS a špatná viditelnost displaye na slunci. Takže po 13 dnech vyměněna za již vyzkoušenou Xperii XA1. Rozhodoval jsem se, že vyzkouším XA1 ultra, ale její obří rozměry mě nakonec odradily. Až se mi vrátí z reklamace moje X3+, zase se ozvu.
SONY Xperia XZ black
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3+/XPERIA Z4/XPERIA Z4V“