Sony XPERIA M5 oficiálně v prodeji

Nejlepší fotoaparát na trhu?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA M5 oficiálně v prodeji

Příspěvek od Jozef Cmar » 07 úno 2016 12:17

Po několika měsících čekání se na konci minulého týdne do prodeje v České republice oficiálně dostal model Sony XPERIA M5. Tento telefon původně nebyl určený pro globální trh, výrobce se ale nakonec rozhodl to změnit (nebo s tím tak počítal od naprostého začátku) a telefon už si nyní můžete pořídit ve všech třech barevných variantách. Dnes se společně podíváme na obsah základního balení.

Základní balení příliš nepřekvapí ani nepotěší, kromě samotného telefonu zde totiž najdeme pouze nabíječku kombinovanou s datovým kabelem a také klasickou sadu návodů a manuálů. Sluchátka ani obal v základním balení nečekejte, osobně už jsem si ale na toto zvykl. Pořád sice úplně nechápu, proč se balení v jednotlivých zemích tolik liší, ale myšlenka velké poloprázdné krabičky se mě osobně prostě nelíbí. S trochou snahy by krabička mohla být o třetinu menší. Hlavní je ale samotný telefon a jeho kvality. Konstrukce a design modelu Sony XPERIA M5 je naprosto precizní, tady je kvalita telefonů Sony XPERIA znát. Třeba použitý Android 5.1 Lollipop mě ale úplně neuspokojuje, protože nenabízí nejnovější verzi uživatelského rozhraní, které najdeme třeba v telefonech řady XPERIA Z5. Jak se vám líbí model Sony XPERIA M5? V příštích dnech a týdnech budeme tento telefon intenzivně testovat, zaměřím se na konstrukci, jednotlivé barevné varianty, fotoaparát a také testování výkonu. Pokud vás napadají další otázky k modelu XPERIA M5, můžete je přidávat právě sem.

článek - http://xperia.cz/novinky/2395-sony-xper ... -v-prodeji

Sony XPERIA M5 můžete zakoupit na iSpace - http://www.ispace.cz/sony-xperia-m5-e5603-gold/

Obrázek
Obrázek

sensation86

Re: Sony XPERIA M5 oficiálně v prodeji

Příspěvek od sensation86 » 07 úno 2016 14:53

Je to trapny ze tam nejsou sluchatka v jinych zemich tam jsou.... Koukam ze CR se sidi ne jen v kvalitach potravin :)

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 07 úno 2016 16:26

Až na docela vážnou chybu je ten telefon za tu cenu luxusní.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 07 úno 2016 17:18

David Rajtr

Můžu se zeptat, jaká ta zásadní chyba je? Dle popisu jej vlastníš, tak budu rád za každé info navíc.

Ad stran balení - styl krabičky, jako u SP a a řekl bych, že ty pecky, co by k tomu dodali, by mi nechyběly... Stejné pecky jsem totiž dostal jak k SP, tak k E4g a skutečně není o co stát... Zůstaly pěkně v krabičce

Jozef Cmar

Chtěl bych se zeptat, ten rám okolo je plastový, že? A rohy z kovu? Či je to jen zdařilá imitace. A záda tvoří skutečně sklo? U M4 Aqua to je totiž plast, tak proto se ptám. Jinak, né, že by to nějak ovlivnilo moje budoucí rozhodování. Díky :wink:
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 07 úno 2016 17:39

Verbatin: Ta chyba nepostihuje každý telefon ale jejich docela dost jde o to že se telefon sám od sebe zničeho nic vypne a jde zapnout pouze pomocí napajecího kabelu takhle to dokáže udělat i 10x zasebou a třeba 3-4 dny vkuse a pak zas několik dní jde bez problémů ale podle vyjádření Sony v Jihoafrické republice by to měla vyřešit aktualizace na novější Android myslel jsem že to bude 6.0 ale nedávno zničeho nic vyšla 5.1 ale ta to nevyřešila tak asi mysleli 6.0. Jinak ten telefon šlape bez problémů a je velmi pěkný. Jinak ho mám od října tak že jsem si snim už něco prošel :D .

haluzniak

Příspěvek od haluzniak » 07 úno 2016 17:50

Xperia M5 bola zaujímavá v čase keď bola novinka. Vtedy 400€ dajme tomu. Teraz je určite lepšia volba napr Meizu MX5. Má 5,5" 1080p Amoled displej ale nie výrazne väčšie rozmery, lepšiu variantu CPU MediaTek Helio X10 2.2 (MT6795T), 3GB RAM, 20.7 Mpx Sony IMX220 Exmor RS (rovnaký má v sebe Xperia Z3), baterku 3150 mAh, na Mall stojí 240€ - 6500,-. Nevýhodou je že nemá pamäťové karty a vodeodolnosť. Komu to nechýba, vie ušetriť viditelnú sumu. Kolegá má a max spokojnosť.
K750i -> K850i -> Live with Walkman -> ION -> Z -> Z1 -> Z2 -> Z3 -> ZTE Nubia Z11 -> LG G6

tomrich

Příspěvek od tomrich » 07 úno 2016 17:53

A co foťák? Fotí dobře když má mít kvalitní foťák nebo to je propadák jako u M2 po aktualizaci na 5.1? :) Uvažuju totiž že si během roku M5 pořídím a nerad by jsem kupoval něco co bude mít nekvalitní fotky kde bude jen šum. Vím samozřejmě že zrcadlovce se to nevyrovná ale i tak. :)
Nokia 3310 -> Sony Ericcson k510i -> Sony Ericcson C510 -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman -> Sony Xperia M2 ->Samsung Galaxy S6 edge

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 07 úno 2016 18:13

David Rajtr

Díky za info.

Hádám, že zrovna tvůj kus trpí tímto "umíracím" neduhem? Zkoušel jsi reklamovat? Nebo ti to dělá pořád a čekáš na tu zmíněnou aktualizaci?

Jozef Cmar

Ještě jeden dotaz bych měl, trpí tvůj půjčený kousek vyše zmíněným neduhem, který uvedl uživatel David Rajtr ?

Jinak cena půjde jistě v dohledné době aspoň o něco dolů...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 07 úno 2016 19:04

Verbatim: Bohužel ano, reklamovat ho nemůžu koupil jsem ho v Rusku takže čekám na aktualizaci.

Tomrich: Oba foťáky jsou hodně dobrý a podlemě patří mezi nejlepši mezi Sony a zvlášť ten přední 13Mpx to je asi nejlepši selfie foťák vyjma C5 která má ješťě blesk.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 07 úno 2016 21:00

Mám k dispozici dva kusy a problém nemají. Důležitá věc - mám klasickou Evropskou verzi E5603, nejsem si jistý, jestli i ta má problémy...
Obrázek

tomrich

Příspěvek od tomrich » 07 úno 2016 21:05

David Rajtr píše:Verbatim: Bohužel ano, reklamovat ho nemůžu koupil jsem ho v Rusku takže čekám na aktualizaci.

Tomrich: Oba foťáky jsou hodně dobrý a podlemě patří mezi nejlepši mezi Sony a zvlášť ten přední 13Mpx to je asi nejlepši selfie foťák vyjma C5 která má ješťě blesk.
Tak to je paráda jestli dobře fotí. :) A jak fotí když jsou horší světelné podmínky? Po aktualizaci na 5.1 u M2 fakt hnus a dokonce i to dýl trvá než se to vyfotí když stisknu tlačítko na focení. :/
Nokia 3310 -> Sony Ericcson k510i -> Sony Ericcson C510 -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman -> Sony Xperia M2 ->Samsung Galaxy S6 edge

Daner

Příspěvek od Daner » 08 úno 2016 18:49

Jozef Camr
Chci se zeptat z jakého materiálu je zadní kryt (sklo nebo plast) a kdy bude nové video o Xperii M5.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 úno 2016 19:42

Podle mě je to plast, videa přidávám průběžně
Obrázek

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 08 úno 2016 20:19

tomrich píše:
David Rajtr píše:Verbatim: Bohužel ano, reklamovat ho nemůžu koupil jsem ho v Rusku takže čekám na aktualizaci.

Tak to je paráda jestli dobře fotí. :) A jak fotí když jsou horší světelné podmínky? Po aktualizaci na 5.1 u M2 fakt hnus a dokonce i to dýl trvá než se to vyfotí když stisknu tlačítko na focení. :/

No při horším světle to fotí celkem dobře. Ale jestli cheš nahradit M2 tak do ni jdi já to tak udělal je to mnohem lepší nástupce než M4.

tomrich

Příspěvek od tomrich » 09 úno 2016 21:40

David Rajtr píše:
tomrich píše:

No při horším světle to fotí celkem dobře. Ale jestli cheš nahradit M2 tak do ni jdi já to tak udělal je to mnohem lepší nástupce než M4.
Tak M4 se nepovedlo to vím z recenzí a uvažuju proto nad tou M5. M2 mám teprve rok a něco tak si ji ještě chvilku nechám a snad pude M5 trochu s cenou ještě dolů. Nejde až tak o ten foťák ale když už tam je tak aby to trochu slušně fotilo a ne že to bude nepoužitelné a hlavně při horším osvětlení to se nedá.

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 11 úno 2016 12:49

Tak za fotky se rozhodně stydět nebudeš. Já si koupim M2 v Dubnu a když vyšla M5 tak jsem jí koupil a M2 dal mámě tý to stačí a s cenou počkej až to spadne tak o 2000 to už se ti 100% vyplatí.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 úno 2016 13:51

Obrázek

dave152

Příspěvek od dave152 » 11 úno 2016 18:10

M5 je asi jediny telefon 5" displejom a helios x10 procesorom . Inac vsetky tie cinske mobily ako xiaomi , meizu, letv maju 5,5" displeje . Ale m5 je dost draha na to ze konlurenti s helios x10 stoja okolo 200€.

tomrich

Příspěvek od tomrich » 11 úno 2016 19:29

David Rajtr píše:Tak za fotky se rozhodně stydět nebudeš. Já si koupim M2 v Dubnu a když vyšla M5 tak jsem jí koupil a M2 dal mámě tý to stačí a s cenou počkej až to spadne tak o 2000 to už se ti 100% vyplatí.
No právě chci počkat tak v létě by to snad mohlo jít už s cenou trochu dolů. Uvidíme...M2 zatím tak nějak funguje až na ten foťák. :)
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M5/M5 Dual“