Dojmy z M5

Nejlepší fotoaparát na trhu?

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
nakatomi
Facebook profil: https://www.facebook.com/peckamal
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy z M5

Příspěvek od nakatomi » 02 bře 2016 21:21

Ano není zlá ale oproti např: Honoru nebo Huawei má co dohánět

Autor tohoto vlákna
nakatomi
Facebook profil: https://www.facebook.com/peckamal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nakatomi » 21 kvě 2016 05:52

Ahoj, tak Honor 7 je v servise tak jsem si pro zatim pořidil Lenovo A7000 a aktualizoval na MM a u nej lze nastavit SD jako interni uložište vice ve videu

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 16 srp 2016 13:19

Tak Xperia M5 ve zlatém provedení je v rodině.

Musím uznat, že je to krásný telefon a i přes to, že moje ruka není největší se mi v jedné ruce drží a ovládá překvapivě dobře, je fajn, že okraje okolo displeje i zad jsou lehce vyvýšené.

Bohužel jsme však natrefili na kus, který má vadný přední fotoaparát... Jeden čas začal psát, že není k dispozici, neznámá chyba a když už funguje, tak se po čase objevují různě barevné pruhy už jen v náhledu... A pokud se neobjeví v náhledu už při focení, tak se s různou intenzitou objeví ve výsledné fotografii...

Jinak telefon šlape překvapivě dobře, nezadýchává se a celkově je radost jej používat!
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

verbatim

Příspěvek od verbatim » 01 zář 2016 12:16

Tak Xperia M5 je po opravě doma - od reklamace v obchodě (Sunnysoft) po poslání do Arvata a následně odeslání již opraveného přístroje z Arvata do Sunnysoft uplynulo 9 dní, takže to bych vyzdvihl.

Oprava provedená výměnou vadného fotomodulu + přehrání FW.

Telefon byl v pořádku dopraven, žádné škrábance, nic, vše v naprostém pořádku.

Jediné,co mě pobavilo, že v předávacím protokolu od Sunnysoft bylo: bez známek užívání a v protokolu z Aravata bylo: telefon poškrábaný :D .

Byla na něm totiž přepravní fólie a ta skutečně nesla značné množství vlasových škrábanců... Nicméně v telefonu bylo nastaveno usnadnění v podobě vysokého kontrastu a tak jsem si řekl, že asi z důvodu slabšího zraku si opravář nevšiml, že je pouze poškrábána fólie :D - neboť folie byly na přístroji i se stejnými vzduchovými bublikami z přední i zadní strany, jako při předání do obchodu k reklamaci. Takže i zadní plastovou plochu kvůli opravě odstrňovali i s fólií :wink: .

Tak to je jediné, co nás trochu zarazilo, ale po důsledné kontrole vnějšího stavu přístroje a funkčnosti vyměněného fotomodulu musím Arvato velmi pochválit!

Zároveň velmi chválím Sunnysoft za přístup k reklamaci, za neotálení s odesláním do servisu a především za jejich trpělivost, neboť telefon jsme při přebírání opravdu důsledně prohlíželi a pan Kostantin byl naprosto skvělej!

verbatim

Příspěvek od verbatim » 30 zář 2016 08:51

Tak to tu opět oživím.

Moc jsem to přechválil... Vyměněný fotoaparát po krátkém čase přestal zaostřovat na předměty vzdálenější než 30 cm a k tomu se přidaly žluté skvrny na displeji... Těžko říct, jestli to bylo zásahem, nebo by se tak jako tak objevily... No a bonusem bylo, že začala povolovat i zadní strana (do reklamačního protokolu jsme uvedli vše včetně špatně usazené zadní strany telefonu)...

A výsledek?

Tentokrát se čekalo na telefon o něco déle, než prve... Celkem 15 dní.

Nicméně telefon přišel opravený a zalepený v tolika fóliích(i boky), že jsme pojali podezření, že nám dali úplně nový kus!

Nicméně po bližším zkoumání je opravdu vyměněný displej včetně středové části těla telefonu (vlasové škrábance, které byly na rámu, už nejsou), pochopitelně přední kamera - ta už teď dělá opravdu hezké a ostré snímky - doufejme, že už nastálo to bude a zadní stěna. Původní by tedy měla být základní deska (žádné info o změně imei), baterie, zadní modul fotoaparátu, i když pocitově se mi zdá, že je telefon úplně nový, nebo zůstala jen deska, což je určitě způsobeno tím novým housingem.

No a zadní strana je teď jako na novém modelu, čili i s drobným přesahem rámu nad zadní stěnu (jako to má série Z5).

Na displeji už nejsou žádné skvrny, ony se totiž zvýrazňovaly se zátěží a zátěž teď telefon ode mě dostal :wink: .

Takže tolik moje anabáze. Doufejme, že už poslední nepříjemnost a teď už bude jen uživatelsky příjemný zážitek.

lacik290

Příspěvek od lacik290 » 29 říj 2016 13:52

Caute rozmýšľam nad kupou m5ky len by som rad ešte vedel ci ma telefon podporu xbox alebo playstation ovladaca cez otg popripade Bluetooth a ak ano ci ta podpora ostala ajpo update na 6android. Diky
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M5/M5 Dual“