Sony XPERIA M5 versus Honor 7 DS Premium

Nejlepší fotoaparát na trhu?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA M5 versus Honor 7 DS Premium

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 dub 2016 23:15

Sony XPERIA M5 nemá zrovna jednoduchý život. Přímo v portfoliu společnosti Sony Mobile najdeme několik telefonů, které mohou modelu XPERIA M5 zdatně konkurovat (a také to dělají). Ani pohled ke konkurenci pak není o moc příjemnější, v dnešním článku jsem proti tomuto modelu postavil Honor 7 DS Premium, který jsem několik týdnů testoval. Oba telefony stojí stejné peníze, jinak se ale výrazně liší...

V první chvíli mě rozhodně zaujala konstrukce obou telefonů. Sony XPERIA M5 je odolná proti vodě, sympatičtější je mi ale masivní kovová konstrukce u Honoru 7. Ten v ruce působí skutečně skvělým dojmem, naopak XPERIA M5 tak hodnotným dojmem nepůsobí. Navíc Honor 7 má na zadní straně čtečku otisků prstů a potěší také infraport pro ovládání domácích spotřebičů. Fotoaparáty na zadní straně mají podobné rozlišení a také samotné snímky se příliš neliší, tady je souboj vyrovnaný. V dalších oblastech ale opět vede Honor 7, nabízí totiž výkonnější procesor (Kirin 935) a přidává k tomu dvojnásobnou kapacitu vnitřního úložiště a podporu Dual SIM. A pořád to není všechno, také podpora tohoto telefonu je lepší. Zatímco pro společnost Sony Mobile je XPERIA M5 evidentně nezajímavý telefon (navíc poháněný procesorem Mediatek), pro Honor je tento model stále ještě vlajkovou lodí a dá se předpokládat, že podpora bude velmi intenzivní. Ve vybraných zemích už ostatně telefon obdržel oficiální Android 6.0 Marshmallow. Pojďme se ale ještě podívat na uživatelské rozhraní, tady jsou na tom oba telefony velmi dobře. Ale zatímco Honor 7 nabízí to nejnovější z světa EMUI, XPERIA M5 také v tomto směru stojí stranou zájmu a uvidíme, co s telefonem udělá aktualizace na Android 6.0 Marshmallow. Na závěr Honor 7 přidává větší kapacitu baterie, s čímž je spojena lepší výdrž na jedno nabití. Má tedy něco XPERIA M5 lepší? Napadá mě rozlišení předního fotoaparátu a také rozlišení nahrávaného videa, zvládne totiž video ve 4K rozlišení. V kontextu ostatních rozdílů jsou ale tyto dva detaily k ničemu, Honor 7 DS Premium drtivě vítězí. Za současnou cenu se ale nic jiné nedá čekat, konkurence skutečně nabízí více. Snad v tomto směru nabídnout telefony roku 2016 lepší kombinaci ceny a funkcí. Napadá vás nějaký důležitý rozdíl, na který jsem zapomněl?

článek - http://www.xperia.cz/10-zkusenosti/2526 ... ds-premium

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M5/M5 Dual“