Huawei P8 versus Sony XPERIA M5

Nejlepší fotoaparát na trhu?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Huawei P8 versus Sony XPERIA M5

Příspěvek od Jozef Cmar » 19 kvě 2016 23:52

Model Sony XPERIA M5 příliš v lásce nemám a někdy mám pocit, že ani pro samotného výrobce to není zrovna oblíbený telefon. Vstup na trh trval neuvěřitelně dlouhou dobu, telefon dostal do výbavy nepříliš populární procesor Mediatek, přístroj od začátku spoléhá na starší verzi uživatelského rozhraní a ani podpora není ideální. Navíc konkurence za stejné peníze umí více, ostatně dnes se o tom přesvědčíme.

Nějakou dobu jsem váhal, jaký telefon nasadit proti modelu Sony XPERIA M5. Hledal jsem samozřejmě telefon v podobné cenové relaci, ideálně také podobného stáří a velikosti. Volba nakonec padla na Huawei P8 (jedním z důvodů byla také skutečnost, že tento telefon jsem nějakou dobu používal, takže jej velmi dobře znám). Oba telefony jsou si výbavou velmi blízké a při pohledu na technické parametry by se mohlo zdát, že nás čeká vyrovnaný souboj. Realita je ale jiná, navíc model XPERIA M5 neobstojí ani před konkurencí z vlastní stáje. Přitom s trochu rozumnější cenou mohlo být všechno úplně jinak...

Nejprve se pojďme podívat na konstrukci, tady se daří oběma telefonům. Sony XPERIA M5 boduje voděodolností, navíc nabízí také samostatnou spoušť fotoaparátu. Proti tomu Huawei spoléhá skutečně na kovou konstrukci, jeho design ale hodnotím jako atraktivnější. Navíc se mi líbí menší rámečky, oba telefony jsou úplně stejně velké, ale Huawei P8 nabízí o dvě desetiny větší úhlopříčku displeje. Líbí se mi také nižší tloušťka, tady si s tím výrobce skutečně pohrál, přitom se ale telefon velmi pohodlně drží. Úchop modelu Sony XPERIA M5 mi nepřijde tak jistý, telefon je velmi kulatý a to mi moc nesedí. Baterie má prakticky identickou kapacitu, o něco lepší zkušenost ale mám z modelu Huawei P8. Možná díky procesoru, tady výrobce totiž vsadil na Kirin 930 a na optimalizaci je to znát. Mediatek ve mě důvěru nikdy nebudil a asi se to ještě nějakou dobu nezmění. Oba telefony nabízí 3 GB operační paměti a 16 GB vnitřní paměti, v obou případech si ji můžete rozšířit pomocí paměťových karet. Stejné je rozlišení displeje, nechybí GPS, WiFi, LTE. Takže kde je ten rozdíl? Rozdíl je právě v detailech.

Konstrukci už jsem zmínil, ale u té to neskončilo. Třeba displej by měl být u obou telefonů srovnatelný, barvy v Huawei P8 jsou ale podstatně lepší. Srovnat se to nedá a faktem je, že už když se mi poprvé dostal model XPERIA M5 do rukou, displej se mi úplně nelíbil. Dokud není možnost srovnání, tak to špatně nevypadá, ale pak. Fotoaparát je pak z jiného světa. Huawei do něj velmi výrazně investoval a patří k těm nejlepším na trhu. Dokazuje to stále v mnoha testech a právem. U modelu XPERIA M5 jsme se těšili na nový fotočip, výrobce ale prostě z telefonu nedokáže získat maximum. K čemu je mi samostatná spoušť fotoaparátu, když výsledné snímky výborné nejsou. Navíc pokud se podívám na samotnou ovládací aplikaci fotoaparátu, je rozdíl ještě výraznější. Na našem sraze v Brně byl profesionální režim u Huawei právem obdivován. Sony vyrábí fotoaparáty desítky let, nicméně to stále nikdy není vidět.

Pokračovat bych mohl uživatelským rozhraním, XPERIA M5 spoléhá na velmi starou verzi, přitom to není nejlevnější ani nejstarší přístroj. Naopak EMUI 4.0 je propracované a nabízí možnosti úprav, které Sony vůbec nezvládá. Jaký je výsledek? Mám společnost Sony Mobile rád, ale telefony jako XPERIA M5 už nechci. To už mělo větší smysl dále prodávat model XPERIA Z3, který má skvělou oficiální (i neoficiální) podporu. Jak pro vás vyznívá srovnání těchto dvou telefonů? Kterému a proč byste dali přednost?

článek - http://www.xperia.cz/10-zkusenosti/2581 ... -xperia-m5

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M5/M5 Dual“