Sony XPERIA M5 versus Huawei P8 DS Premium

Nejlepší fotoaparát na trhu?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA M5 versus Huawei P8 DS Premium

Příspěvek od Jozef Cmar » 19 čer 2016 22:36

Model Sony XPERIA M5 jsem v minulých týdnech postavil proti několika zajímavým telefonům od konkurence. Dnes čeká tento telefon poslední a pravděpodobně také nejtěžší souboj. Proti tomuto telefonu totiž postavím krásný a velmi stylový Huawei P8 DS Premium ve zlatém provedení. Oba telefony máme k dispozici v atraktivní zlaté barvě, ale rozdíly jsou přesto výrazné. Kdo je vítězem tohoto srovnání?

Začněme opět u konstrukce a designu, tady to totiž bude napínavé. Oba telefony máme ve zlatém provedení a hned na úvod zdůrazním, že hodnocení vzhledu může být subjektivní. Nicméně když položím oba telefony vedle sebe, tak Huawei P8 DS Premium na mě působí mnohem lepší dojmem. Někdo bude preferovat kov, někdo jiný raději odolnost vůči vodě. Já osobně jsem se už před delší dobou zařadil k zastáncům kovu. V tomto konkrétním případě pak musím říci, že Huawei P8 působí mnohem hodnotnějším dojmem. A to jak na pohled, tak také na dotek. Sony XPERIA M5 je až příliš lesklá a to není ideální. Chválím alespoň samostatnou spoušť fotoaparátu, která potěší. Mnohem důležitější je ale samotná kvalita pořízených fotografií. Dle papírových parametrů je vítězem XPERIA M5, nabízí vyšší rozlišení v obou případech. Ale realita je diametrálně odlišná, Huawei P8 fotí podstatně lépe a pořizuje také kvalitnější videa. A rozdíl to není malý, je skutečně obrovský. Pojďme se ale podívat na přední část telefonů, oba mají displeje s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Huawei ale nabídne kvalitnější barvy, na displej se kouká skvěle. Společnost Sony Mobile umí špičkové displeje, ale do modelu XPERIA M5 se bohužel takový nedostal. Uživatelské rozhraní moc nechci hodnotit, každému vyhovuje něco jiného. Nicméně do modelu P8 DS Premium klidně můžete nainstalovat nejnovější verzi aplikace XPERIA Home a užívat si všechny výhody, které nabízí. Přitom zůstanou zachovány široké možnosti uživatelského rozhraní EMUI 4.0, čemuž XPERIA M5 neumí konkurovat. Poslední pohled pak míří pod kapotu obou telefonů. Huawei P8 DS Premium spoléhá na výkonný Kirin 935 a nabízí celých 64 GB vnitřní paměti. Sony XPERIA M5 nabízí méně moderní Mediatek, navíc nabízí pouze 16 GB vnitřní paměti. Takže kdo je vítězem? Já osobně jsem tentokráte neváhal, navíc XPERIA M5 stále jen čeká na Android 6.0 Marshmallow a výraznější aktualizaci. Huawei P8 DS Premium si odnáší jasné vítězství, navíc se ale ani nemusel snažit. Zapomněl jsem na něco důležité?

článek - http://www.xperia.cz/10-zkusenosti/2634 ... ds-premium

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Kottri

Re: Sony XPERIA M5 versus Huawei P8 DS Premium

Příspěvek od Kottri » 20 čer 2016 13:01

Za mě nesmysl jí kupovat M5tku, raději bych zvolil za podobný peníze buď Z3 a stím, že tam je podpora a betatestování a nebo pokud by mi šlo i o novější procesor (rozuměj 64bit architekturu) tak bych zvolil Z3+ protože, ta bude výrobcem stejně zabitá jako M5.
Sony Xperia Z2 Obrázek

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 20 čer 2016 23:19

Za mě je snad M5 jedním z nejhořších telefonů od Sony navíc ta zlata varianta mi přijde taková strašně umělá a ta zlatá barva na mě působí jako by to bylo vyrobeno někde na tržnici.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

Mirek_M2

Příspěvek od Mirek_M2 » 20 čer 2016 23:23

Mně M5'tka přišla na fotkách luxusní, na živo stejný názor jako Kottri.

Odesláno z mého E6653 pomocí Tapatalk
Xperia Z5
xperia M2
xperia SOLA
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M5/M5 Dual“