Sony XPERIA Z5 Compact s Androidem 7.1.1 Antutu Benchmark

Kompaktní telefon je nyní ještě lepší

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA Z5 Compact s Androidem 7.1.1 Antutu Benchmark

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 lis 2017 23:36

Sony XPERIA Z5 Compact byla představena už před dvěma lety a před pár týdny jsme se konečně dočkali plnohodnotného nástupce. Sony XPERIA XZ1 Compact je výborně vybavený telefon se spoustou zajímavých funkcí, už z výroby pak spoléhá na Android 8.0.0 Oreo. Nabízí skutečně obrovský výkon díky procesoru Qualcomm Snapdragon 835, výkonu ale má dostatek také XPERIA Z5 Compact s Androidem 7.1.1 Nougat.

Pokud bychom výkon hodnotili pouze pomocí aplikace Antutu Benchmark, pak má XPERIA XZ1 Compact proti modelu XPERIA Z5 Compact přibližně dvojnásobný výkon. Už skóre modelu XPERIA Z5 Compact ale je výborné a sám jsem se rozhodl provést test Antutu Benchmark právě s poslední dostupnou verzí firmware. Výsledek jasně ukazuje, že XPERIA Z5 Compact stále patří k výkonnějším telefonům. Problémem se ale už stává kapacita operační paměti, tady XPERIA XZ1 Compact nabízí celé 4 GB a to je pořádný rozdíl. Právě operační paměť (solu s fotoaparátem, novým konektorem a Androidem 8.0.0 Oreo) může být hlavní motivací pro pořízení novějšího přístroje. N druhou stranu si ale myslím, že XPERIA Z5 Compact může svým majitelům dobře sloužit ještě dlouho dobu. Zvažujete výměnu tohoto přístroje? Jaký telefon nahradí (nebo nahradil) model XPERIA Z5 Compact ve vaší kapse?

Obrázek
Obrázek

Markusenka

Re: Sony XPERIA Z5 Compact s Androidem 7.1.1 Antutu Benchmark

Příspěvek od Markusenka » 09 lis 2017 08:32

Ahoj.
Velice jsem přechod zvažoval, ale po posledním updatu softwaru pro Z5C, kdy to telefon znovu nakoplo, znovuzrodilo a zvážení poměru výkonu telefonů a uživatelského komfortu obsluhy, kdy nejen já velice postrádám funkci probuzení a uspání poklepem jsem se rozhodl setrvat na Z5C. Buď počkám na další kompakt s novým vzhledem, nebo jsem měl možnost osahat si Note8, ale to je hlavně velikostně jiná liga, a já jsem navyklej na dělo v kompaktním těle strkat do kapsy, což Note8 nejde.
Mára

Miktt

Příspěvek od Miktt » 09 lis 2017 10:27

Zdravím, mám zx1. Konektor je větší, a tím pádem i kabel, sice se dá obracet, ale musím mít zase jiné kabely, novou kolíbku, redukci na usb host... Tak mi ze staré Z3 zbylo jenom pouzdro. A konektivita, kdy šla xperia připojit i docela jednoduše k televizi či monitoru kabelem hdmi>usb je také fuč.. Tak kdo chce nový telefon, musí si podle sebe zvážit ještě výměnu kabelů a redukcí. Na nové xperia funguje jenom miracast a to je oproti staré Z3 opravdu znatelná ztráta. Poklep na displej mi nechybí, myslím že ho odstranili kůli zabezpečení čtečkou otisků prstů, ale mrknout se tak alespoň na zamykací obrazovku na to kolik je hodin by asi nebylo od věci. Takže kdybych měl Z5, asi by jsem neměnil. A pokud někdo napíše takové hezký článek, údaj o tom kolik to je mi v textu chybí. Každý se na video nedívá a pak je vlastně celý článek o ničem.

jax
Facebook profil: https://www.facebook.com/honzabalak

Příspěvek od jax » 09 lis 2017 12:55

Oproti poslední výměně telefonu (XT na Z5C) mi na aktuálním telefonu nic nechybí. Takže o výměně neuvažuju a předpokládám, že ještě minimálně rok mi Z5C vydrží. Poté to bude buď další Compact a nebo následující menší Pixel.
Alcatel One Touch DB -> Nokia 3330 -> Nokia 6230 -> Nokia N73 -> Sony Xperia T -> Sony XPERIA Z5 Compact

FW: 32.4.A.1.54 (Vodafone CZ)
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z5 Compact“