Oficiální verze Sailfish OS pro model Sony XPERIA X

Rok 2016 začíná novou modelovou řadou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Oficiální verze Sailfish OS pro model Sony XPERIA X

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 lis 2017 01:41

Už několikrát jsem vám na webu XPERIA.cz ukázal operační systém Sailfish OS pro model Sony XPERIA X. Nakonec se mi do rukou ale dostala také oficiální verze a byl jsem velmi zvědav, jaké budou moje dojmy a pocity. Hned na úvod musím říci, že bych byl moc rád, kdyby Sailfish OS byl v budoucnosti úspěšný, potenciál totiž rozhodně má. Cesta k tomu ale bude bohužel velmi dlouhá.

Ale k samotnému operačnímu systému - rozdíl mezi oficiální a neoficiální verzí je na první pohled velmi malý, zařízení zkrátka nadále velmi rychle funguje a reakce jsou velmi dobré. Nadále se občas objeví drobné záseky, to ale příliš nepřekvapí. Hlavním benefitem oficiální verze je možnost instalace Android aplikací, v tomto směru ale nikdy pravděpodobně nebudou fungovat vždy všechny aplikace na sto procent. Ale sám třeba nepotřebuji miliony aplikací, používám jich aktivně jen pár desítek. Důležitější pro mě je rychlost a ovladatelnost systému, přičemž tady je na tom Sailfish OS velmi dobře. Nebojím se říci, že tento systém je jako stvořen pro telefony s malými rámečky, ovládání pomocí gest je návykové a na většinu tlačítek zapomenete velmi rychle. V těchto dnech výrobce uvolňuje novou verzi a jakmile ji nainstaluji do svého telefonu, určitě vám ji opět ukážu. Pokud ale chcete Sailfish OS jen na hraní, pak se podle mého nákup oficiální verze vůbec nevyplatí. Nepřináší totiž skoro nic a svoje peníze můžete utratit lépe. Ale na druhou stranu jsem sám zvědav, jak se bude celý projekt dále vyvíjet a co přinesou další aktualizace. Jak se Sailfish líbí vám?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA X“