Sony XPERIA X Performance a nahrávání videa ve 4K

Aneb zapomeňte na model Sony XPERIA Z5...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA X Performance a nahrávání videa ve 4K

Příspěvek od Jozef Cmar » 17 srp 2016 23:45

Sony XPERIA X Performance je s velikým náskokem nejvýkonnějším telefonem v současném portfoliu společnosti Sony Mobile. Spoléhá na velmi výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 820, který patří k tomu nejlepšímu na současném trhu. Přesto ale tento telefon neumí nahrávat video ve 4K rozlišení, zatímco starší a méně výkonné modely to umí. Kde se v tomto případě stala chyba?

Jedna věc je prakticky jistá... Absence nahrávání videa ve 4K rozlišení má u tohoto výkonného modelu nějaké důvod. A téměř jistě to bude věc, se kterou se moderní telefony zkrátka potýkají - nedostatečné chlazení. Jakmile výrazně vzroste teplota vašeho telefonu, výkonný procesor je spíše na obtíž. A právě při nahrávání videa ve velmi vysokém rozlišení se telefony Sony XPERIA zahřát zkrátka umí. To ale nic nemění na tom, že předchozí telefony tuto funkci v sobě měly implementovanou a fungovalo to. Takže ačkoliv v Sony Mobile k tomuto kroku měli důvod, dobrá reklama to přesto není. Situace je navíc ještě složitější, funkce nahrávání videa ve 4K rozlišení ve skutečnosti v telefonu je, jen je blokována aplikací fotoaparátu. Pokud ale provedete root, můžete téměř okamžitě nahrávat video v takto vysokém rozlišení také s modelem Sony XPERIA X Performance. A to už je prostě divné... Jak na vás působí celé situace?

článek - http://xperia.cz/7-novinky/2745-sony-xp ... -rozliseni

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

gollito

Re: Sony XPERIA X Performance a nahrávání videa ve 4K

Příspěvek od gollito » 18 srp 2016 07:29

Mě spíše vadí absence timeshift videa 4k by mi nechybělo...

Martin Zicha

Příspěvek od Martin Zicha » 18 srp 2016 08:53

Mám Xperii Z2 a 4K jsem vyzkoušel za 2 roky maximálně 2x. Tenhle formát mi přijde absolutně k ničemu. Jednak nemám televizi 4K a jednak kam mám ty videa ukládat, když 5ti minutový video bude mít kolem 200 Mb. A hlavně, lidské oko nedokáže rozeznat rozdíl mezi Full HD a 4K. Takže k čemu to je?? Odpovím si sám: Úplně k hovnu pánové. Je to jenom další zbytečnej výmysl výrobců, aby nás donutili vyhazovat starý televize, či smartphony.

sensation86

Příspěvek od sensation86 » 18 srp 2016 09:26

4K a FullHD rozeznas na telce v pohode a na vetsim monitoru taky... nerikam ze to je zasadni rozdil ale proste je ten obraz o neco malo hezci... vyuzitelnost??? pro vetsinu lidi co nema doma poradnou plochu asi ne...

Cikáda

Re: RE: Re: Sony XPERIA X Performance a nahrávání videa ve 4K

Příspěvek od Cikáda » 01 led 2017 14:24

gollito píše:Mě spíše vadí absence timeshift videa 4k by mi nechybělo...
Já ho tu mám

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „XPERIA X Performance“