Sony XPERIA XA Ultra první pohled

Selfie fotoaparát v hlavní roli

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XA Ultra první pohled

Příspěvek od Jozef Cmar » 06 říj 2016 23:27

Příští týden bude na našem webu XPERIA.cz ve znamení nových telefonů Sony XPERIA, velmi podrobně se zaměříme na modely Sony XPERIA XZ a XPERIA X Compact. Dnes se ale ještě podíváme na telefon, který už se na našem trhu pár dní prodává. Jedná se o model XPERIA XA Ultra, který vlastně žádné velké ambice nemá. Kdyby mu ale výrobce věnoval více pozornosti, mohl to být výrazně lepší telefon.

Kdysi jsem telefony s obrovským displejem neměl rád, vždyť jsem dlouhou dobu používal model Sony XPERIA Z3 Compact. Nicméně jak jsem začal testovat nové telefony, zvykl jsem si na větší displej až jsem zakotvil u modelu Huawei Mate 8. S tímto telefonem jsem strávil skutečně velmi dlouhou dobu, tím spíše jsem byl zvědavý, jak dobrý bude model XPERIA XA Ultra, který společnost Sony Mobile začala prodávat. Design je povedený, mně se telefon zkrátka líbí. Ale hmotnost je až příliš vysoká, přes 200 gramů v kombinaci s plastovou konstrukcí mi ideální nepřijde. Pohyb v telefonu je velmi svižný, za to musím výrobce pochválit. Ale pokud si výkon změříte pořádně zjistíte, že při náročnějších operacích telefonu dochází dech a je to škoda. Ještě větším problémem je z mého pohledu malá baterie, při aktivním používání doslova mizí před očima. Je pro mě nepochopitelné, že se do tak velkého (a těžkého) těla vešla jen baterie s kapacitou 2700 mAh. Zpátky do uživatelského rozhraní - opět platí, že předinstalované aplikace není možné smazat, můžete je pouze vypnout. A tím se dostáváme k poslednímu problému, kterým je kapacita vnitřního úložiště. Pokud aktualizujete předinstalované aplikace, zbude vám necelých 6 GB místa. A to je na telefon za skoro 12 tisíc korun prostě málo. Jaké jsou vaše dojmy z tohoto přístroje?

článek - http://www.xperia.cz/14-ostatni/2838-so ... %81-pohled

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA XA Ultra“