Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Moderátor: Moderátoři

#271602
Telefony Sony XPERIA jsou známé svým rychlým uživatelským rozhraním, které je velmi blízké čistému operačnímu systému Android. Také díky tomu je výrobce schopen velmi rychle vydávat aktualizace. Ale s vývojem v poslední době stejně nejsem spokojen, dochází totiž k neustálému zvětšování systémového oddílu a přibývá také nepotřebných aplikací. Po jejich aktualizaci vám v telefonu zůstane necelých 20 GB.

Neříkám, že jsem podobný výsledek neočekával. Ale byl bych skutečně rád, kdyby v roce 2017 nedocházelo k dalšímu zvětšování operačního systému a přibývání aplikací, pro které spousta lidí nemá využití. Mít v telefonu třeba 25 GB prostoru by mi přišlo ideální. V době paměťových karet možná není kapacita interního úložiště pro mnoho lidí důležitá, ale ani to není omluva pro dlouhodobé zvětšování operačního systému Android. V případě modelu XPERIA XZ máme díky úložišti s kapacitou 32 GB relativně klid, hodně jsem ale zvědav na situaci kolem modelu XPERIA XA. Jak na tom podle vás budou telefony Sony XPERIA v roce 2017?Obrázek

Obrázek

Obrázek
#271618
No, 20GB, po zkušenosti s Xperií M2, která už po aktualizaci předinstalovaných aplikací začala hlásit nedostatek paměti, bych byl rád i za polovinu :D Ale je fakt, že těch zbytečných aplikací je tam hromada. Člověk ještě chápe ty všelijaké Google Knihy a Google Kiosek, které tam cpe sám Google, ale aplikace jako Amazon Shopping, AVG nebo PlayStation by tam být nemuseli, nebo minimálně by měli jít bez problémů odinstalovat a ne jenom vypnout.
#271672
S tou kapacitou vnitřní paměti vidím taky hlavní problém v tom, že výrobci telefonů přebrali klasický počítačový zlozvyk a to sice, že počítají 1GB = 1000MB, čili pak nám namísto 32GB naservírují ve skutečnosti 29.8GB a z toho si ještě ukousne značnou část právě OS.

Máme rok 2017 a pořád se takto nesmyslně v IT světě počítají data, už by to konečně chtělo napravit a uvádět skutečnou kapacitu, třeba u 4TB HDD je skutečná kapacita "jenom" 3.64TB, což už nám dělá 360GB rozdíl.