Názory, dojmy, zkušenosti s XXC

Moderátor: Moderátoři

Tommy01

Re: Názory, dojmy, zkušenosti s XXC

Příspěvek od Tommy01 » 16 říj 2016 01:26

Jojo ja si ji stahl normalne na netu jako .apk a nainstaloval v pohode, ale zarazilo me, ze jejich klavesnice tam neni ani na vyber ani jako moznost ke stazeni... Prisla mi vzdycky nejlepsi a vsechno otravne na ni slo vypnout a nastavit. Vzdycky je nejaka vec, co me na nove Xperii dostane :D Diky! Nicmene stejne musi byt zapnute obe varianty s tim, ze si ji lze vpravo dole prepinat, nejde nastavit vylozene POUZE klavesnice Xperia takze je tam proste zbytecna mala ikona pri psani navic :-D No nic.

Autor tohoto vlákna
skrble
Typ zařízení: BlackBerry Q10

Příspěvek od skrble » 16 říj 2016 21:33

Musím tady vyjádřit drobný zklamání z barevných variant, který nám Sony nabízí. Zkráceně:
- černá: vlastně není vůbec černá, je to ta nejtmavší a dost možná druhá nejhorší modrá, jakou šlo vybrat (asi znáte ty fusekle, u kterých není jasný, jestli jsou ještě modrý, nebo už černý)
- modrá: s prominutím vyblitá barva a podle mě nejhorší barva, jakou kdy Sony předvedlo. Svědčí o tom i aktuální skladová dostupnost na Alze - prostě o ně nejspíš není zájem
- bílá: klasika a bohužel jediný veselý odstín

Už jsme tu měli tyrkysovou, barvu mědi, různé odstíny červené, limetkovou... Nevím, proč přišli s takovejma opičárnama :D Případným zájemcům doporučuji před koupí prohlédnout, abyste nebyli zklamaní, popř. aby jste si ušetřili čas výměnou za jinou barvu. Já už čekám na bílou, ta "černá" se mi s každým dnem nelíbila víc a víc...
ThinkPad user

Mobilní telefon bez pořádné baterie lze označit pouze za vylepšnou pevnou linku... Z1 Compact už ale mé nároky splňuje s přehledem.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 16 říj 2016 21:36

Vidím to úplně stejně, prostě bílá jediná akceptovatelná Ty fusekle mě dostaly :D
Obrázek

Autor tohoto vlákna
skrble

Příspěvek od skrble » 18 říj 2016 01:21

Tak, bila je doma, zitra ale leti zase pryc. Uz me to fakt stve. Pri plnem jasu je napr. na Youtube patrne, ze prosvita nahore displej, je tam asi spatne nalepenej ten cernej ramecek okolo obrazovky. Fakt se zlobim. Fakt toho chci tak moc? Dela to vylozene jen z ty jedny strany. Kdysi to delala i jedna Z1C, taky hned letela pryc.

Obrázek

Edit: vyměnený kus už je OK :)
ThinkPad user

Mobilní telefon bez pořádné baterie lze označit pouze za vylepšnou pevnou linku... Z1 Compact už ale mé nároky splňuje s přehledem.

sgf
Facebook profil: https://www.facebook.com/petr.kocandrle.5

Příspěvek od sgf » 19 říj 2016 15:29

Mám ji doma třetí den.
Co se týče adaptivního jasu, zdá se mi, že je to samoučící - prvně mě taky překvapilo, že to automatika stáhla na minimum v místnosti s rozsvícenou lampou, ale zkusil jsem to tedy trochu posunout nahoru a ono to tam zůstalo držet, takže ok.
Co mě trochu vadí je hodně slabá dioda svítilny. Já to používám pořád jako baterku vždycky když jdu něco dělat ven kolem baráku po setmění (něco uklidit po dětech a tak) a s XXC toho moc nevidím. M4 svítila výrazně víc. Na druhou stranu se o tu diodu na M4 člověk po minutě skoro spálil, což tady nehrozí.
Čtečka otisků je superrychlá a taky jsem řešil rozsvícení displeje bez odemčení - to člověk musí fakt rychle ucuknout nebo mačkat tlačítko jiným prstem, který není zaregistrovaný. Ale pak jsem našel v nastavení možnost rozsvícení při poklepání na displej a jsem spokojen.

Momo
Typ zařízení: F5321

Příspěvek od Momo » 11 lis 2016 16:06

Dnes dorazila aktualizácia, ešte som neinštaloval, neviete čo je zač? Predpokladám, že to isté, čo s XZ, teda úroveň zabezpečenia

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 11 lis 2016 16:44

Jestli to má cca 80 MB tak je to úroveň zabezpečení a docela aktualní 1.listopadu 2016
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

davidrie

Příspěvek od davidrie » 11 lis 2016 16:59

Jojo... je to zabezpečení ☺️

Momo

Příspěvek od Momo » 11 lis 2016 22:31

Áno, zmenila sa iba úroveň zabezpečenia k 1/11/16, iné zmeny som nezaregistroval, číslo zostavy je 34.1.A.3.49

xperiauser

Příspěvek od xperiauser » 24 led 2017 18:28

Ahoj ľudia,
Vedeli by ste tu zhrnúť dojmy z baterky, fotku. Trebárs aj po aktualizácii na nougat.
Aktuálne mám htc10 a zvažujem návrat ku compactu.
Diky

Amhro

Příspěvek od Amhro » 28 bře 2017 19:02

Zdar, chcem sa opýtať ako to máte so zaostrovaním fotografií v albume? Otvoríte fotku, 2x kliknete aby ste nazoomovali - hneď máte zaostrenú fotku alebo čakáte? Ak čakáte, ako dlho? (pri 20mp fotkách) Díky
SP -> Z1C -> Z3C -> XC

Momo

Příspěvek od Momo » 28 bře 2017 19:50

Čakáme, odhadom asi 15 až 25 sekúnd, kým sa zaostrí, ale ja to pripisujem príliš vysokému rozlíšeniu 23Mpx fotky, ale neviem či to má taký vplyv

pcpepik
Moderátor
Typ zařízení: F5321, D5503, SK17i

Příspěvek od pcpepik » 28 bře 2017 20:45

@Amhro Používám sice QuickPic, ale prodlevu vykreslení plného rozlišení při přiblížení u 23 MPix fotografií mám také, cca 2s-5s, u 20 MPix to vychází podobně.
Přes SZ prosím jen soukromé a urgentní záležitosti, vše ostatní směřujte na fórum, děkuji!

Amhro

Příspěvek od Amhro » 28 bře 2017 21:31

Hej myslel som 23mpx. Čo som si všimol, tak pri vypnutí x-reality sa to trochu zlepšilo ale stále to trvá dlho, a len v aplikácii Album, napr. v Google Photos som si také vôbec nevšimol.
SP -> Z1C -> Z3C -> XC

Horminek
Typ zařízení: mi4c

Příspěvek od Horminek » 24 dub 2017 11:40

xperiauser píše:Ahoj ľudia,
Vedeli by ste tu zhrnúť dojmy z baterky, fotku. Trebárs aj po aktualizácii na nougat.
Aktuálne mám htc10 a zvažujem návrat ku compactu.
Diky
Tohle by me taky zajimalo.Mam momentalne xiaomi mi4c a chci jit do sony.Vyplati se jit do xxc nebo koupit starsi z3c?

Momo

Příspěvek od Momo » 24 dub 2017 11:56

Aktuálne mám SOT 5h 12m, mobil odpojený z nabíjačky pred 1d 17h, zostáva 22% baterky. Nougat som inštaloval cez Vianoce, osobne nechávam stále zapnuté dáta, wifi, BT počas dňa, s výdržou sa zväčša dostanem na 2 celé dni a nabíjam pri cca 13%, ak používam mobil viac, tak vydrží tak ako teraz asi 1 a 3/4 dňa. Max SOT, aký sa mi podaril počas 2 dní bez nabíjania je cca 6h 30m. Podľa mňa má mobil uspokojivú výdrž

Autor tohoto vlákna
skrble

Příspěvek od skrble » 02 kvě 2017 10:46

Momo píše:Aktuálne mám SOT 5h 12m, mobil odpojený z nabíjačky pred 1d 17h, zostáva 22% baterky. Nougat som inštaloval cez Vianoce, osobne nechávam stále zapnuté dáta, wifi, BT počas dňa, s výdržou sa zväčša dostanem na 2 celé dni a nabíjam pri cca 13%, ak používam mobil viac, tak vydrží tak ako teraz asi 1 a 3/4 dňa. Max SOT, aký sa mi podaril počas 2 dní bez nabíjania je cca 6h 30m. Podľa mňa má mobil uspokojivú výdrž
To nezní až tak špatně, ale na tak maličký displej bych stejně čekal ještě něco lepšího. Možná by pomohlo nainstalovat Greenify, to mi na Kitkatu udělalo místy zázračnou výdrž. Otázkou je, jak by to šlapalo bez rootu. Pokud ale mobil používáš "normálně" (tzn. máš a používáš aplikaci Google, normální Messenger či ofiko FB atd.), tak to není zlý, protože tyhle aplikace jsou žravý, až to pěkný není. :)
ThinkPad user

Momo

Příspěvek od Momo » 02 kvě 2017 17:45

Používam presne tie, vymenované app :)

Petr 78
Typ zařízení: Xperia X compact

Příspěvek od Petr 78 » 24 zář 2017 22:14

Taky se podělím o zkušenosti.
Po Z3C a Z5C jsem přešel na XC.
Co se týká vnější konstrukce a materiálů, tak to je docela průšvih. Rozhodně ne posun k lepšímu.
Lesklý plast je pořád upatlaný a lehce se poškrábe - kryt je nutností.
Ohnuté sklo displeje je jenom pro zlost - těžko na něj sehnat adekvátní ochranu.

Co je ale velký posun k lepšímu je funkčnost.
Výkon dostatečný i s nešpičkovým procesorem, lepší výdrž baterie, žádné přehřívání.
Lepší a rychlejší GPS chytnu signál i v paneláku (5. patro ze 7) 2 metry od okna.
Lepší foťák - konečně to dělá použitelné fotky i na automatiku.

Je to poměrně dobrý telefon, ale jsem zvědavý na XZ1C. Matné tělo, rovný displej, nový foťák.
To vypadá na důstojného nástupce a posun kupředu.
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact

Autor tohoto vlákna
skrble

Příspěvek od skrble » 29 zář 2017 21:33

Diky za tipy. :) Jake dosahujes vydrze na baterii, idealne casu zapnuti obrazovky? Mam ted na par tydnu pujcene BlackBerry KeyOne a vydrz baterie je jednoduse fenomenalni, tenhle telefon zvladne hrave 8 hodin zapnuteho displeje... Ale je to strasne velka a tezka krava, takze nevim, jestli si ho nakonec koupim, nebo pujdu do o hodne levnejsiho XCompactu... :)
ThinkPad user

Odpovědět

Zpět na „XPERIA X Compact“