Sony XPERIA X Compact obdržela novou aktualizaci firmware

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA X Compact obdržela novou aktualizaci firmware

Příspěvek od Jozef Cmar » 06 čer 2017 21:47

Sony XPERIA X Compact sice nebude mít přímého nástupce v rámci letošního portfolia společnosti Sony Mobile, výrobce ale na tento model určitě nezapomene a důkazem je nová aktualizace, která dorazila do telefonu v květnu. Jedná se o firmware s označením 34.2.A.2.69, který do telefonu přinesl nové bezpečnostní záplaty. V současnosti netrpělivě očekáváme, jestli se pro něj objeví Android 7.1.2 Nougat.

A už brzy budeme moci také spekulovat o tom, které telefony obdrží operační systém Android 8.0 (Android O). V tomto směru by ale neměl u modelu XPERIA X Compact být problém, výkon telefonu je velmi dobrý a je zde také dostatek operační paměti RAM. Navíc nový operační systém by tentokráte měl přinést výraznější změny, což pro tento kompaktní telefon (respektive především pro jho majitele) je skvělá zpráva. Jak jste spokojeni se současným chodem přístroje? Na co by se výrobce měl během dalších aktualizací zaměřit?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Cikáda

Re: Sony XPERIA X Compact obdržela novou aktualizaci firmware

Příspěvek od Cikáda » 06 čer 2017 23:24

Sony někde ohlásilo, že nástupce nebude?

Jinak opět "operační paměť RAM"? :(

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

rpospec
Typ zařízení: Xperia XZC

Příspěvek od rpospec » 07 čer 2017 08:32

S telefonem jsem naprosto spokojený, ale mám customizaci od VF a poslední verzi systému mám 34.2.A.0333... Telefon hlásí, že je aktuální :(

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 07 čer 2017 10:36

Pak buď vyčkat, nebo změnit customizaci pomocí Flashtool na Customized CE1.

Jsem překvapen, kolikrát má právě i Vodafone CZ aktualizaci mezi prvními, tady už to jsou 2 verze FW skluz...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Ferda mravenec

Příspěvek od Ferda mravenec » 07 čer 2017 11:39

Tel slapal perfekt. Tato aktualizace ho uplne dojebala. Premyslim o vraceni pristroje. Bluetooth uplne nepouzitelnej,sms stale nacita odesilani a domaci obrazovka zabugovana jak hovado. Uz jsem dal obnoveni do tov nastaveni. A bohuzel zsadna zmena. Jsem fakt nasra... Sony asi zmenim presto,ze od z1 jsem mel vsechny. Ovsem tyhle jejich nedodelky,uz kousat nebudu. Srot posra... :evil:

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 07 čer 2017 11:51

Tak já mám identickou verzi FW na mém Xku a bez problémů.

Někdy nestačí jen tovární nastavení, zkus tedy přes pc pomocí Xperia Companion provést Opravu - připojuje se vypnutý telefon až po vyzvání. Samozřejmostí je záloha dat, ale tu máš, když jsi prováděl obnovu
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Rezna85

Příspěvek od Rezna85 » 07 čer 2017 17:47

Cikáda píše:Sony někde ohlásilo, že nástupce nebude?

Jinak opět "operační paměť RAM"? :(

jak jinak byste cesky popsal zkratku RAM...? zde naprosto chapu zdvojeni jak ceskeho nazvu tak i ppuvodni anglicke zkratky
a jinak ano, sony ohlasilo letosni modely a zadny kompakt mezi nimi neni. viz treba: http://www.pocket-lint.com/news/140358- ... -xa1-ultra
Xperia X Compact
Galaxy S5
Xperia V
Xperia U

Cikáda

Příspěvek od Cikáda » 07 čer 2017 18:11

Už jsem to tu psal. Random Access Memory - v češtině operační paměť, paměť s přímým přístupem, paměť s náhodným přístupem (což je nejbližší překlad, ale asi jsem ji ještě neviděl použitou někým relevantním) pracovní paměť, někdy se používá i jen paměť (pro data se používá úložiště).

To, že to naprosto chápeš neznamená, že je to správně. Naopak, je to prostě špatně a nemělo by se to tak psát.

Ad článek: umíš anglicky? 1) ten článek nic tako takového neříká 2) máš dojem, že Sony už letos nic nepředstaví?

rpospec

Příspěvek od rpospec » 07 čer 2017 21:21

verbatim píše:Pak buď vyčkat, nebo změnit customizaci pomocí Flashtool na Customized CE1.

Jsem překvapen, kolikrát má právě i Vodafone CZ aktualizaci mezi prvními, tady už to jsou 2 verze FW skluz...
To samozřejmě vím, ale nechce se mi trávit zase půl dne s nainstalováním a nastavením aplikací atd.

Rezna85

Příspěvek od Rezna85 » 25 čer 2017 13:42

Cikáda píše:Už jsem to tu psal. Random Access Memory - v češtině operační paměť, paměť s přímým přístupem, paměť s náhodným přístupem (což je nejbližší překlad, ale asi jsem ji ještě neviděl použitou někým relevantním) pracovní paměť, někdy se používá i jen paměť (pro data se používá úložiště).

To, že to naprosto chápeš neznamená, že je to správně. Naopak, je to prostě špatně a nemělo by se to tak psát.

Ad článek: umíš anglicky? 1) ten článek nic tako takového neříká 2) máš dojem, že Sony už letos nic nepředstaví?

1. nevim o tom ze bychom si tykali
2. RAM - cili random access memory se opravdu preklada jako operacni pamet. rovnez vim ze pro ukladani uzivatelskych dat se pouziva termin ulozista, ci alespon uzivatelska pamet...
3. proc by se to tak tedy nemelo psat?
4. ano anglicky umim
5. viz muj clanek o letosni prestavene modelove rade

co tam mate dal?
Xperia X Compact
Galaxy S5
Xperia V
Xperia U

Cikada
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Cikada » 25 čer 2017 14:51

@Rezna85

1) Vítej na internetovém fóru pod anonymním nickem. Nehledě na to, že jsi mi tykal (případně se neboj tvaru "vizte", pokud chceš vykat).

2) Potom je bod tři blbost, i tak se ale vyjádřím.

3) Ze stejného důvodu, jako se nepíše Triluminos Display displej, čipset SoC Snapdragon XXX, vnitřní paměť ROM (kdy i samotné ROM je diskutabilní), apod.? Zaprvé to nedává smysl logicky, zadruhé ani z hlediska češtiny (což si dovolím tvrdit, že někdo, kdo si hraje na novináře, by zvládat měl).

4 a 5) Obávám se, že o čtyřce musím pochybovat. Ten článek mluví o dosavadní modelové řadě, respektive o tom, co Sony na začátku roku ukázalo. Netvrdí, že jsou to jediné letošní telefony.

Ještě něco není jasné? :)

rpospec

Příspěvek od rpospec » 12 črc 2017 13:55

Dnes mi dorazila aktualizace 34.3.A.0.206. Zabezpečení k 1.7.2017... víc jsem nevypozoroval.

sodekcz
Typ zařízení: Xperia X Compact

Příspěvek od sodekcz » 24 zář 2017 18:26

Vodafone uvolnil 34.3.A.0.228
Xperia X Compact

Petr 78
Typ zařízení: Xperia X compact

Příspěvek od Petr 78 » 24 zář 2017 22:02

I T-mobile.
Už mám aktualizováno :-)