Síla signálu a dotyková plocha

Moderátor: Moderátoři

milan70
Typ zařízení: sony xperia xa1

Re: Síla signálu a dotyková plocha

Příspěvek od milan70 » 31 říj 2017 16:52

Ano jedná se o klávesnici SwiftKey. Zda to dělalo i na předchůdci XA nemohu posoudit. Možná se to může jevit jako drobnost,ale pokud bych to věděl předem,telefon bych si nekoupil. Rozhodně doporučuji před koupí fyzicky vyzkoušet psaní na tomto telefonu. Majitelé tohoto telefonu se tu moc nevyjadřují. Třeba jsem měl opravdu jen smůlu na špatný kus,ale dělaly to i telefony na prodejně,jak píši výše.

forzaAC

Příspěvek od forzaAC » 31 říj 2017 17:28

Moj kus tymito neduhmi netrpi, ano stane sa ze namiesto p slacim o, ale to je tym ze pisem rychlo a pismenko p funguje bezchybne.

svrki

Příspěvek od svrki » 05 lis 2017 13:26

Na mojom XA1 je velký problém vysunúť notifikačnú lištu takmer vôbec nereaguje iba na odomikacej obrazovke nieje problém takže asi SW problém, ďalej zvečšit obrázok gestom takmer nemožné celkovo display veľmi zle reaguje

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 05 lis 2017 15:51

Osobně bych udělal Opravu Software přes Xperia Companion (s největší pravděpodobností to problém nevyřeší) ale telefon bude aspoň připraven na reklamaci...

Tohle není normální chování a naše XA1 reaguje naprosto normálně.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

monikash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikash » 26 lis 2017 09:33

svrki, tak jsem si přečetla anglickou diskuzi a koukám jak :shock: .
A ještě k tomu signálu. U nové XIAOMI A1 jsem četla, že má kovové tělo a signál do něho leze umělohmotnými pásky. Nemůže být na vině právě chybná konstrukce u celokovových těl a "kvalita" signálu našich BTS?

Tronn

Příspěvek od Tronn » 26 lis 2017 11:04

Xiaomi A1 ma plastove predely v kterych sou anteny. Kazdej kovovej telefon nejake ma.
Jinak u A1 neni zadnej problem se signalem.

Scarecrow85
Typ zařízení: Nic

Příspěvek od Scarecrow85 » 01 pro 2017 21:31

Dobrý den, chtěl bych koupit tento telefon, jako dárek (má totiž slot na 2 simkarty a i 1 paměťovou kartu). Ovšem zarazilo mě to špatné psaní na klávesnici. Byl jsem si dnes telefon osobně vyzkoušet v prodejně a je to tak, jak zde uvádíte. Písmeno "p" skoro neraguje, taktéž i písmeno "w" na opačné straně. Můžete mi někdo říci, zda nějaká aktualizace již opravuje tu chybu při psaní na klávesnici? Pokud ne, tak bych musel vybrat jiný telefon od jiného výrobce.
Děkuji

monikash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikash » 02 pro 2017 10:41

Já používám alfanumerickou klávesnici, a tam by problém být nemusel. Spíš se bojím, že nebudou reagovat ikony. Co jsem četla, tak je to spíš výrobní chyba displeje, kterou Sony Company neuznává jako vadu. :cry: Něco jako 7 vysvícených bodu na displeji.
Taky zvažuji, že kvůli tomu vezmu Motorolu, jenže ji ve zlaté zdražili o několik stovek.

Scarecrow85

Příspěvek od Scarecrow85 » 02 pro 2017 17:26

monikash píše:
02 pro 2017 10:41
Já používám alfanumerickou klávesnici, a tam by problém být nemusel. Spíš se bojím, že nebudou reagovat ikony. Co jsem četla, tak je to spíš výrobní chyba displeje, kterou Sony Company neuznává jako vadu. :cry: Něco jako 7 vysvícených bodu na displeji.
Taky zvažuji, že kvůli tomu vezmu Motorolu, jenže ji ve zlaté zdražili o několik stovek.
Tak pokud se jedná o výrobní chybu, tak to je špatné. Doufal jsem v to, že to je jen nějaká softwarová chybka, která se s následující aktualizací odstraní. Ale to by musel potvrdit, či vyvrátit někdo, kdo tento telefon vlastní. Prosím, pokud tu někdo takový je, napište (asi nejlépe autor tohoto fora, který testuje Xperie).

Chtěl jsem primárně koupit tento telefon, protože jako jeden z mála má plnohodnotný slot na 2 sim + 1 SD kartu a není to jen hybridní slot, jako u většiny výrobců. Navíc se mi líbilo, že Sony jako jeden z mála výrobců má dobrou podporu a vydává aktualizace, oproti ostatním.

Jako alternativu k Sony XA1 dual bych asi jinak musel zvolit Asus zenfone 4 max (má také 2 sloty na sim + 1 na SD kartu)+ velkou baterii. Ovšem s tímto výrobcem nemám žádné zkušenosti. Navíc se obávám, že bude mít výraznou nadstavbu a plynulost nebude nic moc a o aktualizacích také nevím.
Měl jsem taktéž vyhlídlou Motorolu G5s, ale má ten hybridní slot.
Potřebuji telefon, aby měl plnohodnotnou podporu 2 sim + 1 SD karty nebo hybridní slot, ale v tom případě musí mít minimálně 64 GB vnitřní uložiště. Tak nevím :(

monikash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikash » 03 pro 2017 19:27

Mě spíš zaráží, že o tom nepíše nikdo z recenzentů. A že Sony aktualizuje mobily? :lol: Tak rok maximálně rok a půl a to ještě jen vlajkové lodě. Mám E4g a hádej jak jsem na tom po 2 letech s aktualizacemi? :no:
O té chybě se píše v anglických diskuzích od svrkiho.
Moto G5 plus má slot na 2 karty a sd. Ve čtvrtek by mi měla dorazit.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 03 pro 2017 23:34

Scarecrow85:
Xiaomi mi a1 ma dual a 64GB. Vykonnejsi CPU/GPU, vic RAM, podporu slibenou na 2 roky (Oreo do konce roku a pristi rok android 9.0). Vse v cistym androidu. Oproti XA1 toho nabizi opravdu hodne. Pravdou je ze ve sve kategorii je to asi nejlepsi volba pokud prekousnes 5.5".

Jinak 3 sloty ma jeste Moto Z Play a Samsung A5/A7 2107...ale to nejsou zadne pecky.

ulu
Typ zařízení: xperia x compact

Příspěvek od ulu » 03 pro 2017 23:59

mame doma 2 kusy xa1, na jednom zatial ziaden problem s citlivostou ale na druhom sa problem prejavil tiez (slabe reakcie na okraji obrazovky)

Scarecrow85

Příspěvek od Scarecrow85 » 04 pro 2017 17:03

monikash píše:
03 pro 2017 19:27
Mě spíš zaráží, že o tom nepíše nikdo z recenzentů. A že Sony aktualizuje mobily? :lol: Tak rok maximálně rok a půl a to ještě jen vlajkové lodě. Mám E4g a hádej jak jsem na tom po 2 letech s aktualizacemi? :no:
O té chybě se píše v anglických diskuzích od svrkiho.
Moto G5 plus má slot na 2 karty a sd. Ve čtvrtek by mi měla dorazit.
Aha, měl jsem za to, že je Sony jeden z mála výrobců, který poskytuje delší podporu svým telefonům, ale asi se to týká jen vlajkových lodí. škoda :-(

Na Lenovo Moto G5 plus jsem se byl také dnes kouknout a opravdu má slot na 2 sim + 1 SD kartu. O to víc mě ale zamrzelo a překvapilo, že novější verze Moto G5s Plus má jen hybridní slot. Sami prodejci v lenovoonline.cz na to taky čumákovali a nechápali to, když jsem jim to řikal.

Ještě se kouknu na Samsung j7 (2017) a podle toho se asi rozhodnu.

Scarecrow85

Příspěvek od Scarecrow85 » 04 pro 2017 17:08

Tronn píše:
03 pro 2017 23:34
Scarecrow85:
Xiaomi mi a1 ma dual a 64GB. Vykonnejsi CPU/GPU, vic RAM, podporu slibenou na 2 roky (Oreo do konce roku a pristi rok android 9.0). Vse v cistym androidu. Oproti XA1 toho nabizi opravdu hodne. Pravdou je ze ve sve kategorii je to asi nejlepsi volba pokud prekousnes 5.5".

Jinak 3 sloty ma jeste Moto Z Play a Samsung A5/A7 2107...ale to nejsou zadne pecky.
Díky za doporučení, ale subjektivně nějak nemám moc velkou důvěru ve značnu Xiaomi. To se raději ještě podívám na Samsung J7, jak bude v reálu fotit a jak se bude ovládat.

Štve mě, že ta XA1 má ten problém při psaní. Už jsem ji chtěl koupit a zase musim vybírat dál :-(

Tronn

Příspěvek od Tronn » 04 pro 2017 17:13

Tak mrkni na Moto Z Play. Doma sem mel jak to Moto tak i tu J7 2017. Moto je celkove lepsi. U J7 je nejvetsi minus interni pamet. Tech apk do nej moc nedas....

milan70
Typ zařízení: sony xperia xa1

Příspěvek od milan70 » 04 pro 2017 23:12

Ahoj,píšu to tu od začátku !!!!! Ten zaoblený displej se Sony fakt nepovedl. Dotek v krajích mobilu je zoufalý a bohužel to nevyřešila ani aktualizace.
Pokud bych to věděl předem,tomuto modelu XA1 bych se vyhnul obloukem. Jinak vše ok,ale tento nedostatek,mobil absolutně degraduje. A opravdu mě zaráží,že se o tom nikdo nezmiňuje v žádné recenzi. Asi jsou psané "objektivně" !!!

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 05 pro 2017 13:01

Njn, nepotěší to, ale není problém všech kusů, takže nelze říct, že by se ten displej obecně nepovedl... Těžko říct, jestli zrovna jiný dodavatel...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

slanour

Příspěvek od slanour » 07 pro 2017 12:14

Já mám tento model od května myslím, a žádný takový problém sem neměl. Takže asi bude záležet kus od kusu..
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA1“