Sony XPERIA L1 test výkonu Antutu Benchmark

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA L1 test výkonu Antutu Benchmark

Příspěvek od Jozef Cmar » 15 kvě 2017 19:38

Sony XPERIA L1 v těchto chvílích míří na náš trh, my už telefon týden testujeme a pomalu zjišťujeme, co všechno nabízí. Tento přístroj se na trhu zařadí mezi levnější přístroje, v rukávu má ale několik trumfů, kterými bude chtít získat zákazníky. Potěší Android 7.0 Nougat, krokem do budoucnosti je USB konektor typu C. Telefon reaguje na vaše povely velmi svižně, celkový výkon ale není moc slavný...

Uvnitř přístroje se nachází čtyřjádrový procesor MediaTek, který skutečně nepatří k lamačům rekordů. Alespoň mu sekundují celé 2 GB operační paměti RAM, tady už výrobce kompromisy nedělal. Naštěstí (alespoň v tomto směru) má telefon pouze HD rozlišení displeje (720 x 1280 pixelů), takže pohyb v rámci telefonu je dostatečně plynulý. Na náročnější hry nebo aplikace to ale nebude, v rámci aplikace Antutu Benchmark telefon dosáhl skóre na hranici 39 tisíc bodů a to není zrovna moc. Netvrdím, že se jedná o vyloženě slabou hodnotu, optimalizace přece jenom hraje roli. Přesto jsem ale očekával o něco lepší výkon, loňská XPERIA XA (která sice patří do jiného segmentu díky rozměrům displeje, ale cenově se modelu XPERIA L1 blíží) má výkon někde jinde. Jak hodnotíte dosaženou hodnotu?

Obrázek
Obrázek

jirka67

Re: Sony XPERIA L1 test výkonu Antutu Benchmark

Příspěvek od jirka67 » 16 kvě 2017 14:33

Ahoj Jozef, moc nechápu, když v úvodu testu říkáš, že budeš spokojen, když výsledek bude větší kus přes 30 tisíc, ideálně kolem 40 tis. A to je přesně ten výsledek (cca 38600), nicméně na konci říkáš, nic moc. Ale je to jen test.
Mně osobně se Xperia L1 líbí a kdybych měl třeba omezenější rozpočet na nový mobil, uvažoval bych o ní. Potřebuji hlavně velký displej pro větší písmo a pohodlnější psaní zpráv a prohlížení internetu - to je moje priorita. Proto mám nyní 6" XA Ultra, ale i tato 5,5" L1 by asi ucházela, ale uvidíme, jaký bude displej.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Re: Sony XPERIA L1 test výkonu Antutu Benchmark

Příspěvek od Jozef Cmar » 16 kvě 2017 19:05

No jsou to dvě rozdílné věci - chod telefonu je skutečně dostatečně rychlý a tak byl myšlen také můj primární komentář ke skóre a ten odhad. Ale zároveň to prostě není skóre, které by otevřelo dveře k nějakým méně náročným hráčům her a podobně. Možná jsem to mohl během videa okomentovat lépe...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA L1“