XZ1 Compact - zkušenosti s užíváním dlouhodobě

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
radya

Re: XZ1 Compact - zkušenosti s užíváním dlouhodobě

Příspěvek od radya » 03 lis 2017 14:55

No ja se tedy take vic nez na cca 155tis. bodu nedostanu. Vypnuta stamina, jinak nic nebezi. Mam jiny dotaz: 4dny vydrze, tomu se neblizim ani vzdalene. Pouzivam telefon rekl bych normalne, messenger, sem tam nejaky ten hovor, nejaky ten web, par rozlicnych aplikaci, ale v podstate pokud ho pouzivam normalne, dostanu se na 1d 20 hodin, cca. Nekdo nejaky napad na to, kde mi to utika? Mozna .... nechavam kvuli hovorum v aute trvale zapnuty bluetooth a mam zapnute takove to automaticke zjistovani wi-fi, aby se mi pripojovala v praci a tam, kde jsou zname site. Za kazdou radu budu vdecny.

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 03 lis 2017 20:30

to radya:
tak ja si podľa možnosti všetko zapínam ručne podľa potreby a potom i vypínam, jediné snáď čo mi beží nonstop je apka ACR na nahrávanie hovorov. namiesto fakebúku používam verziu LITE. mobil mi väčšinou vydrží 3 dni a večer ostáva okolo 20-30%, čo by možno dalo ešte na ďalší deň, ale nikdy nevieš. keď ho vyťažím viac, tak ale dva dni problém nemám, no hry nie sú moja parketa. skús pozrieť do batérie, ktorá apka ti žerie najviac percent baterky.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

slanecek

Příspěvek od slanecek » 06 lis 2017 20:39

Zdravím všechny uživatele. Xperii XZ1 C využívám hned od doby kdy se začal prodávat tudíž něco málo přes měsíc a moje postřehy co se týká funkčnosti a práce s telefonem jsou následovné. Možná mám jen nějakou špatnou verzi FW nebo by to možná spravila obnova továrních dat, ale zatím to neřeším. Telefon využívám naplno. Krom her na něm pracuji dá se říct nepřetržitě, na mobilu jedou zapnuté LTE + data nonstop nevypínám ani nepřepínám na wifi jen, když potřebuji přenést velký objem dat jinak mi bohatě dostačuje 15GB co mám v tarifu. Využívám messenger, Facebook, Whatsapp, prohlížeč,sem tam ebay, aukro a podobné nákupní aplikace, email, banku a v práci hudbu přes BT do sluchátek a zde přichází moje první zjištění v trochu problémové funkčnosti nevím zda je to tím, že mám BT zapnuto taky nepřetržitě (kvůli HF v autě a poslechu hudby v práci) ale je to možné že ano. Hudbu normálně můžu ovládat jak v autě na volantu, (přepínání písniček, telefonování atp.) tak i na sluchátkách zesílení a pauzování písniček ukončování hovoru atp. ale někdy se stane při dlohém používání, že třeba po hodině nebo po hodině a půl přestane fungovat v autě přepínání písniček a na sluchátkách pauza hudby, vyp. hovoru atp. a musím telefon restartovat, aby to zase běželo jak má. Toť můj první problém a druhý problém čtečka otisků prstů mi reagujetaky tak nějak divně, ač si myslím že palec a ukazováček (prsty které sem si nastavil snad x krát z každého úhlu natočení a já nevím co, tak i tak se mi několikrát stane že se mi telefon neodemče a musím vyťukat pin na odemčení, taktéž když se mi trochu zpotí ruce a nebo po umytí rukou a jen otřu prsty o oblečení do sucha, tak dlouho trvá než se čtečka chytne, ale možná je to i zavíracím obalem ve kterém telefon nosím. Jinak je telefon co se funkčnosti týče bez chyb. Výdrž při intenzivním užívání se pohybuje okolo 1 den 15 - 20h a to jsem vylepený na mess a FB prakticky furt k tomu nějaké hovory, SMS vyřizování emailů a hledání informací na internetu. V práci pak do toho všeho ještě hudba + při cestování autem hudba obojí přes BT. Při mírnějším používání (volné dny v práci) výdrž zhruba 2 - 2 a půl dne. Je to velice skvělý nástupce mého předchozího Xperia Z3 Compact a vůbec bych neměnil. :)
Xperia XZ1 Compact - Blue

Hypnos

Příspěvek od Hypnos » 06 lis 2017 21:51

Kdepak nastavim pri zapnuti displeje info o casu do konce nabijeni?
Ten 2 poklep me fakt stve ze zde neni.

Miktt

Příspěvek od Miktt » 09 lis 2017 10:47

Nenastavíš. Jenom to zjistíš v "Nastavení> baterie" . Po připojení nabíječky, si telefon na základě jejího výkonu sám stanoví dobu, do konce nabití. K tomu potřebuje cca 1-2 procenta a to pak zobrazí v údaji o baterii

Hypnos

Příspěvek od Hypnos » 11 lis 2017 13:07

Hmm tak to je zase krok zpátky. U android 7N z5c jsem to měl.

qsubt

Příspěvek od qsubt » 19 lis 2017 18:37

"dlouhodobe zkusenosti", po 7 tydnech denniho pouzivani.

automaticka regulace jasu
, evidentne to loni (X Compact) nebyl omyl ale zamer. Nemuzu si pomoct, v uplne tme, kdyz se to automaticky da uplne dolu... to je na moje oci moc tmave a nekontrastni. Navic to neni jen v uplne tme, ale i v seru, kdyz treba v pokoji v rohu sviti lampa a na druhe strane pokoje je sero. Kdyz clovek jde venku ve tme kolem poulicni lampy a pak od lampy pryc k dalsi lampe,... nefunguje to dobre... ruzne po nejakych skocich pridava, pak zas ubira. Je teda fakt, ze nemam buhvijak velkou zkusenost s jinyma telefonama. Pred X Compactem jsem mel Lumie a tam hodne vic napohodu. Tu mam radsi tu ARJ vypnutou a si to manualne prepinam (spolu s ruznyma zvukovyma profilama) skrz moje nastavene profily v PhoneProfilesPlus. Muzu zit i bez automaticke regulace jasu, ale je to napovazenou.

rozsviceni displeje poklepem o tom jsem vedel ze to nebude a ze me to bude chybet - to se i potvrdilo, ale ziju.

slo-mo video - uplne jsem si pred koupi neuvedomil ze v interierech (resp tam kde neni top svetlo) to bude nepouzitelne ale to je asi fyzika/optika a technologie

vydrz baterky - excelentni - teda vzhledem k realite dnesnich dnu a jinych telefonu

Jinak bez vyhrad, za tu cenu (mel jsem i darkove sluchatka ktere jsem dokazal dobre prodat) nelituju. Tento rok urcite vynecham jakekoliv nakupy, i kdyby k tomu davali darkove playstationa :) , a uvidim jaka bude situace na trhu kompaktnich telefonu ve 2019, svoji predstavu mam

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 19 lis 2017 18:59

Pěkně sepsáno :)
Obrázek

Geextah502

Příspěvek od Geextah502 » 24 lis 2017 08:32

Pri skúšaní 3d sceneru som si všimol ze možnosť prisvietenia sa zobrazuje pod lištou navigačných tlačidiel a tým pádom sa pri svietenie nedá zapnut :-(
Ericsson T10 --> Sony Ericsson K320i --> Sony Ericsson G502 + Motorola SLVR L7 --> Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro --> Sony XPERIA Z3 Compact --> Sony XPERIA XZ1 Compact "Horizon Blue"

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 04 pro 2017 16:55

Roluje nový firmware, taky už musím zkusit...
Obrázek

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 08 pro 2017 15:02

poraďte niekto: po poslednej aktualizácii sa mi v spotrebe batérie začala zobrazovať systémová apka RCSService. neviete, prosím, s čím súvisí?
edit: tak zistil som, že nejak súvisí s posielaním správ, ale ešte stále ma zaujíma otázka, prečo sa teraz zobrazuje v spotrebe baterky, čo pred aktualizáciou nebývalo. zožerie cca 4%.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

ales-r

Příspěvek od ales-r » 08 pro 2017 15:30

Taky jsem si toho všimnul, tak jsem hledal a má to něco společného s operátorem (servisní služba/VOLTE).
Xperia XZ1 Moonlit Blue G8342, Xperia SP Black C5303 Fw. CE1.205

ulu
Typ zařízení: xperia x compact

Příspěvek od ulu » 08 pro 2017 23:27

rcs je skratka pre rich communication services, da sa to vypnut v nastaveniach pre messages uplne dole.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Comm ... n_Services
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1 Compact“