Sony XPERIA XZ1 Compact test výkonu Antutu Benchmark

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XZ1 Compact test výkonu Antutu Benchmark

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 pro 2017 23:32

Sony XPERIA XZ1 Compact patří k nejvýkonnějším telefonům současnosti, vždyť uvnitř kompaktního těla se ukrývá procesor Qualcomm Snapdragon 835 a telefon nabízí také spoustu operační paměti. Již z výroby spoléhá na oficiální Android 8.0.0 Oreo a předpokládám, že podpora bude skvělá také v roce 2018. Telefon je rychlý a plynulý, skóre v aplikaci Antutu Benchmark ale příjemným překvapením není...

Hned na úvod musím zdůraznit, že význam skóre v testu Antutu Benchmark rozhodně nechci přeceňovat. Po otestování modelů Sony XPERIA XZ1 a XPERIA XZ Premium jsem ale očekával, že XPERIA XZ1 Compact bude mít (vzhledem k nižšímu rozlišení displeje) skóre ještě o kousek lepší (nebo minimálně stejné). Realita je ale odlišná, skóre se pravidelně pohybuje na hranici 165 000 bodů, přičemž s modelem Sony XPERIA XZ1 jsem po poslední aktualizaci snadno překonal hranici 180 000 bodů. Sám jsem zvědav, jestli se situace během roku 2018 výrazněji změní. Možná výrobce sáhl k drobnému omezení výkonu z důvodu zvýšení výdrže, ta je u modelu XPERIA XZ1 Compact skutečně výborná. A co je důležité - bez ohledu na skóre v Antutu Benchmark funguje telefon skvěle a nabízí skutečně obrovskou porci výkonu, můžete se na něj spolehnout. Jakého skóre se podařilo dosáhnout vám? Jak si vysvětlujete výrazný rozdíl proti telefonům Sony XPERIA se stejným procesorem a vyšším rozlišením displeje?

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1 Compact“