Apple iPhone X versus Sony XPERIA XZ1 Compact

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Apple iPhone X versus Sony XPERIA XZ1 Compact

Příspěvek od Jozef Cmar » 12 led 2018 12:22

Dnes jsem si pro vás připravil jedno velmi netradiční srovnání, postavíme totiž proti sobě modely Sony XPERIA XZ1 Compact a Apple iPhone X. V obou případech se jedná o výborné telefony se skvělou výbavou, cena modelu Apple iPhone X je ale proti kompaktnímu telefonu od Sony Mobile dvojnásobná a také nabízí výrazně větší displej. Setkání obou telefonů působí zvláštním dojmem, jedná se o setkání minulosti a budoucnosti.

Přitom Apple dlouhé roky vzhled svých telefonů neměnil a zákazníkům to vůbec nevadilo. V loňském roce ale kromě omlazených modelů přišel také s revolučním modelem Apple iPhone X, jehož cenu se mu podařilo vyšroubovat velmi vysoko. Sám mám tento telefon doma a je to pěkný kousek techniky, třicet tisíc bych za něj ale rozhodně nedal. Nicméně Apple jej prodat dokáže a byl bych velmi rád, kdyby se toto naučila také společnost Sony Mobile. Ačkoliv XPERIA XZ1 Compact nepřináší revoluci, nemá tento telefon vlastně konkurenci. Ostatně ukažte mi telefon s podobným výkonem a výdrží se stejnými rozměry a velikostí displeje. Ale nestačí zajímavý telefon vyrobit, je třeba jej také prodat. Stačí se podívat na (ne)úspěch telefonů LG... Tato společnost umí vyrobit skutečně pěkné telefony za zajímavé ceny, vysoká poruchovost a slabý marketing ale dokáží spolehlivě zahubit sebelepší přístroj. Právě proto doufám, že si v letošním roce společnost Sony Mobile dá pozor. Vše nasvědčuje tomu, že se můžeme těšit na skutečně špičkové mobilní telefony, které navíc okoření nový design. Ale dokud se tyto telefony nestanou úspěšnými u zákazníků, tak je to k ničemu. A pokud se vrátím k původnímu tématu dnešního článku - Apple dokázal s modelem iPhone X uspět a podle mého právem. Posunul svoji vlajkovou loď skutečně výrazným způsobem kupředu a nebál se také riskovat (ostatně Apple si to může dovolit, jeho fanoušci mu odpustí téměř vše). Pozice společnosti Sony Mobile je úplně jiná, ale už potřebujeme něco nového. V tomto směru je XPERIA XZ1 Compact sice skvělý telefon, na stranu druhou ale žádné překvapení nepřinesl. A pro letošní rok už skutečně potřebujeme nějaký telefon Sony XPERIA, který vytvoří kolem společnosti Sony Mobile novou a silnou komunitu. Sony XPERIA XZ1 Compact to bohužel také není. Ale věřím, že výrobce takový telefon na MWC představí a následně jej brzy začne prodávat. Ale konkurence bude opět obrovská. Očekáváte skutečně výraznou změnu designu nebo jen kosmetické zmenšení rámečků? Osobně věřím ve výrazné změny, při pohledu na fotografie níže na mě telefon od Sony Mobile působí dojmem muzejního exponátu...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

milan81

Re: Apple iPhone X versus Sony XPERIA XZ1 Compact

Příspěvek od milan81 » 15 led 2018 11:20

retro xz1c je peknejsi:-) libi se mi design iphone 6-8, ale X vubec. ale ten rozdil ve velikosti displeje je teda sakra markantni, kdyz jsou takhle vedle sebe.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 15 led 2018 11:56

Dej si vedle toho uzasnyho Xka iPhone 8 a bude pusobit stejnym dojmem

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 15 led 2018 15:18

To rozhodně :D
Obrázek
Odpovědět