Tvrzené sklo Fixed pro model Sony XPERIA XZ1

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Tvrzené sklo Fixed pro model Sony XPERIA XZ1

Příspěvek od Jozef Cmar » 03 led 2018 00:01

V posledních letech jsem na displeje svých telefonů nalepil spoustu různých tvrzených skel. Některá pasovala výborně, jiná už tak kvalitní nebyla... Před pár dny se mi ale do rukou dostala skla Fixed pro modely XPERIA XZ1, XPERIA XZ1 Compact a XPERIA XA1 (a také pro Apple iPhone X), která patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím měl možnost vyzkoušet. Po několika týdnech testování mohu jedině doporučit.

V současnosti sklo intenzivně používám na modelech Sony XPERIA XZ1 a Apple iPhone X, v obou případech pak jsem naprosto spokojen. Už samotná aplikace skla na displej byla velmi jednoduchá a pohodlná. Přiznám se, že málokdy se mi podaří sklo správně umístit při prvním pokusu. Přestože jsem skel lepil už desítky, rozhodně mě tato činnost moc nebaví. Tentokráte mi to ale zabralo jen pár desítek vteřin a s výsledkem jsem spokojen na obou telefonech. V obou případech jsem zvolil černé sklo, k dispozici jsou ale také skla bílá. Po aplikaci skla nedošlo k žádné degradaci barev a také reakce na dotyky je stále výborná. Samotnou odolnost skel jsem zatím naštěstí zkoušet nemusel, mou důvěru ale tato skla mají. Tvrzená skla Fixed byla tak jednou z cen v naší velké soutěži, brzy se tedy můžete těšit také na recenze jednotlivých uživatelů na našem fóru. Pro tyto účely jsem založil diskuze v sekcích XPERIA XZ1, XPERIA XZ1 Compact a XPERIA XA1, svoje zkušenosti tedy můžete mířit přímo sem (ať jste si toto sklo koupili nebo jste jej vyhráli). Sám uvažuji, že časem sundám černé sklo na modelu Sony XPERIA XZ1 a nahradím jej bílým sklem, v kombinaci s černým polepem od Skinzone by to mohlo vypadat ještě lépe. Jak jste spokojeni s tvrzeným sklem Fixed na vašem telefonu Sony XPERIA? Těším se na vaše komentáře (a samozřejmě můžete být také kritičtí, ale jak je poznat z mého textu, já jsem spokojen naprosto).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

likii

Re: Tvrzené sklo Fixed pro model Sony XPERIA XZ1

Příspěvek od likii » 11 led 2018 17:30

Sklo má "lepící vrstvu" po celé ploše? Nebo jen po okrajích? Nemohu najít sklo, které by sedělo po celé ploše. Vždy nesedí po stranách (odchlíplé).

valdapa
Typ zařízení: XZ1

Příspěvek od valdapa » 11 led 2018 19:30

Sedí po celé ploše.
Tvrzené sklo Fixed jsem vyhrál zde. Dorazilo poštou jako obyč.dopis. Zázrak že jsem to obdržel. Posílal jsem 50Kč, čekal jsem zásilku doporučený dopis.
Balení luksusní, pěkná pevná krabička. Uvnitř hadřík napuštěný alkoholem, pak čistý hadřík a samolepka k odstranění prachu. Instalace jednoduchá. Pěkně sedí po celé ploše.
Nemohu jináč porovnat z jinýma, protože jsem ochranné sklo nikdy nepoužíval.
No a tím pozitivum končí :( . Jak uvádí uživatel u XZ1c každý dotik je vidět a během chvíle je foun pěkně zapatlaný. Dále nevím proč se uvádí tvrzené sklo, spíše mi připadá jako tvrdý plast. Vylisované díry moc nesedí, hlavně kolem loga SONY to nevipadá pěkně. Mohlo být o nějaký milimetr vyšší, aby sedělo od spodního rámu k hornímu. Telefon po aplikování skla na mne působí laciným dojmem. Možná kdyby bylo v barvě telefonu či průhledné by bylo lepší.
Takže je tu otázka: Chránit přední sklo a nebo mít pěkný telefon.
Zatím ponechám, dělám v rušnějším prostředí.
Přesto děkuji soutěži že si mohu vyzkoušet tvrzené sklo. :)

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 led 2018 21:21

Mohu poprosit třeba nějakou fotku? Protože je to už druhý komentář tohoto typu tak nevím, jestli já jsem měl štěstí na dobré sklo nebo někdo jiný smůlu na špatné. Stran pošty - původně mělo jít vše doporučeně, ale jelikož se jednalo o nějakých 18 zásilek se to na poště celkem zkomplikovalo a nakonec něco šlo obyčejně a něco doporučeně (že se to dalo vyřešit přes zákaznickou kartu jsem se bohužel dozvěděl až dodatečně, mám poučení pro příště, tolik zásilek naráz jsem nikdy neposílal).
Obrázek

valdapa
Typ zařízení: XZ1

Příspěvek od valdapa » 12 led 2018 14:52

Sklo jsem aplikoval aby ledka byla vidět celá. Led notifikaci využívám hodně. A pak aby bylo rovně.
Postupem času si člověk zvikne a už to nevypadá tak strašně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

OSOBA...
Typ zařízení: SONY XPERIA XZ1 COMP

Příspěvek od OSOBA... » 13 led 2018 16:55

Obrázek

so.alone
Facebook profil: https://www.facebook.com/a.broken.loner
Typ zařízení: Huawei P10 Lite

Příspěvek od so.alone » 13 led 2018 17:18

Pěkný. Pokud lidem telefon nepadá, jsem spíš pro fólie.

Sent from my F5121 using Tapatalk

Give a man a gun, he'll rob a bank. Give a man a bank, he'll rob the world.
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1“