Sony XPERIA XZ1 aneb evoluce dále pokračuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

marokanec

Re: Sony XPERIA XZ1 aneb evoluce dále pokračuje

Příspěvek od marokanec » 14 zář 2017 12:58

Jak XZ1, tak XZ1 compact bude v nabídce u operátorů Vodafone, tak T-mobile :)
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 14 zář 2017 13:07

väčšina tu kritizujete nočné fotky, ale pozreli ste si na fotkách gsmareny časy uzávierky? na tie zhoršené svetelné podmienky je moc krátka a iso vysoké, takže treba fotiť s manuálom a dlhšou uzávierkou a nižším iso. a také fotky na statíve. až potom sa uvidí, čo foťák večer dokáže. ako ministojan dokáže poslúžiť i kancelársky štipec na papier. ja i s mojou z1c dokážem urobiť celkom pekné nočné foto aj 21 mpx pri uzávierke 1s a iso od 200 do 400. ak by mala xz1 a xz1c (toto je môj favorit) uzávierku dlhšiu ako 1s, tak by to bolo super. 8)
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0

Bobisky

Příspěvek od Bobisky » 14 zář 2017 13:40

marokanec píše:
14 zář 2017 12:58
Jak XZ1, tak XZ1 compact bude v nabídce u operátorů Vodafone, tak T-mobile :)
A nemáš info, zda T-mobile bude nabízet i v akci se sluchátky?
Bosch909 a pak už jen SE - T28, T610, K750, X1, Xperia Mini Pro, XL, Z1C (E4g)

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 14 zář 2017 13:48

Co jsem viděl, tak v tom seznamu nebyl.
Obrázek

Chcete podpořit náš web XPERIA.cz? http://www.xperia.cz/ostatni/1633-donat ... porite-nas

Líbí se vám krásný widget na mém telefonu? Stáhněte si Motorola Command Center.

marokanec

Příspěvek od marokanec » 14 zář 2017 13:59

Já žádné info nemám. Jen byly uvolněny customizace pro VodafoneCZ a TmobileCZ, tak předpokládám že budou i v nabídce :)
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

nevlad

Příspěvek od nevlad » 15 zář 2017 22:24

oldboy63 píše:
14 zář 2017 13:07
väčšina tu kritizujete nočné fotky, ale pozreli ste si na fotkách gsmareny časy uzávierky? na tie zhoršené svetelné podmienky je moc krátka a iso vysoké, takže treba fotiť s manuálom a dlhšou uzávierkou a nižším iso. a také fotky na statíve. až potom sa uvidí, čo foťák večer dokáže. ako ministojan dokáže poslúžiť i kancelársky štipec na papier. ja i s mojou z1c dokážem urobiť celkom pekné nočné foto aj 21 mpx pri uzávierke 1s a iso od 200 do 400. ak by mala xz1 a xz1c (toto je môj favorit) uzávierku dlhšiu ako 1s, tak by to bolo super. 8)
Vyzkoušej app Camera FV-5 nastavení ISO a delších časů není problém. Více http://fotorady.cz/jak-fotit/22-rad-a-t ... ni-mobilem

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 16 zář 2017 07:44

oldboy63 píše:
14 zář 2017 13:07
No ale ostatné mobily to vedia aj bez statívu ;) to je ten problém...to už keď chceš brať vecčer statív tak si môžeš rovno zobrať aj zrkadlovku so sebou rovno :D

Odör
Typ zařízení: Moto Z Play

Příspěvek od Odör » 16 zář 2017 09:49

kiosk: Je zvláštne, že sa nájde len pár hejterov ako si ty a pár stránok, ktoré sú dotované oficiálne samsungom a píšu o tom, že sa im dokonca zle drží aj compact. Na druhú stranu napríklad tá recenzia čo tu bola tvrdil, že väčšia xz1 sa mu drží super a veľkosť mu absolútne neprekáža so žiadnym z manévrov na displeji. Tak kde je potom pravda? A to nevyzerá, že by mal ruky ako lopaty.

A čo tu trepeš prosím ťa o nočných fotkách s inými telefónmi. Pokiaľ nemáš statív, tak na žiadnom telefóne nevyfotíš dobrú nočnú fotku kvôli dlhšej uzávierke. Tak tu nešír klamstvá.

Trocha objektivity by ti nezaškodilo a nie tu fabulovať a narábať tu s klamstvami. A najviac ma dostáva do kolien, že telefón nedisponuje always on alebo že nemá amoled, ktorý sa časom vypaľuje. Doteraz som mal telefóny s amoled displejom a v žiadnom prípade som nebol spokojný so zobrazovaním. Sony tiež používa IPS displej trocha dlhšie a majú ho už spravený do dokonalosti. Predobjednaný xz1c navyše mi ten telefón aj čosi vydrží a nemusím ho po roku hneď meniť. A aby niekto nenamietal, prešlo mi rukou S7, oneplus 3T, momentálne mám Z Play. Bezdrôtové nabíjanie nepoužívam a ani by som nepoužíval už len kvôli tomu, že ak by niekto volal je treba ho zdvihnúť z tej nabíjacej plochy, čím sa samozrejme ukončí nabíjanie a prispieva sa tak k poškodzovaniu batérie. Ale čo viac ľudia predsa používajú je reprodukcia zvuku či už ako stereo alebo zo sluchátok a tie má sony dokonalé. Hlavne že má menšie rámiky než Iphone pri ktorom to nikomu nevadilo.

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 16 zář 2017 11:29

to nevlad: nastavenie dlhších časov ako 1 sekunda je na z1c a aj iných xperiách problém, zdá sa ti, že nemám dostatok vedomostí?

to kiosk: mám ručne vyrobený 10 cm dlhý statív, ktorý sa skladá z ministatívu hama pre foťáky, na ktorý našróbujem kancelársky klip na papier vyrobený podľa tohoto návodu: https://www.youtube.com/watch?v=0EjGUXVyTzY
8)
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 16 zář 2017 13:04

Odör píše:
16 zář 2017 09:49
kiosk: Je zvláštne, že sa nájde len pár hejterov ako si ty a pár stránok, ktoré sú dotované oficiálne samsungom a píšu o tom, že sa im dokonca zle drží aj compact. Na druhú stranu napríklad tá recenzia čo tu bola tvrdil, že väčšia xz1 sa mu drží super a veľkosť mu absolútne neprekáža so žiadnym z manévrov na displeji. Tak kde je potom pravda? A to nevyzerá, že by mal ruky ako lopaty.

A čo tu trepeš prosím ťa o nočných fotkách s inými telefónmi. Pokiaľ nemáš statív, tak na žiadnom telefóne nevyfotíš dobrú nočnú fotku kvôli dlhšej uzávierke. Tak tu nešír klamstvá.

Trocha objektivity by ti nezaškodilo a nie tu fabulovať a narábať tu s klamstvami. A najviac ma dostáva do kolien, že telefón nedisponuje always on alebo že nemá amoled, ktorý sa časom vypaľuje. Doteraz som mal telefóny s amoled displejom a v žiadnom prípade som nebol spokojný so zobrazovaním. Sony tiež používa IPS displej trocha dlhšie a majú ho už spravený do dokonalosti. Predobjednaný xz1c navyše mi ten telefón aj čosi vydrží a nemusím ho po roku hneď meniť. A aby niekto nenamietal, prešlo mi rukou S7, oneplus 3T, momentálne mám Z Play. Bezdrôtové nabíjanie nepoužívam a ani by som nepoužíval už len kvôli tomu, že ak by niekto volal je treba ho zdvihnúť z tej nabíjacej plochy, čím sa samozrejme ukončí nabíjanie a prispieva sa tak k poškodzovaniu batérie. Ale čo viac ľudia predsa používajú je reprodukcia zvuku či už ako stereo alebo zo sluchátok a tie má sony dokonalé. Hlavne že má menšie rámiky než Iphone pri ktorom to nikomu nevadilo.
"Je zvláštne, že sa nájde len pár hejterov ako si ty a pár stránok, ktoré sú dotované oficiálne samsungom a píšu o tom, že sa im dokonca zle drží aj compact."- To že sa im zle drží kompakt môže byť zapríčinené tým,že spodný rám je väčší ako ten hore a navyše telefón ma skosené hrany.

"A čo tu trepeš prosím ťa o nočných fotkách s inými telefónmi. Pokiaľ nemáš statív, tak na žiadnom telefóne nevyfotíš dobrú nočnú fotku kvôli dlhšej uzávierke. Tak tu nešír klamstvá."- Ja a že klamem? Ja hovorím to, čo som mal možnosť vidieť na porovnávačkách...tu máš originál fotky z gsmareny--> XZ Premium(nevadí že to nieje XZ1,v podstate fotí tak ako XZ Premium) -http://www.gsmarena.com/lg_g6_samsung_g ... hp#image50
Galaxy S8- http://www.gsmarena.com/lg_g6_samsung_g ... hp#image49
LG G6-http://www.gsmarena.com/lg_g6_samsung_g ... hp#image48

V prípade LG G6 a S8 vidno ŠPZtku aút, v prípade XZ Premium to kvôli odšumovaniu NEVIDNO :). Inak celkovo tie fotky vyzerajú veľmi dobre, okrem tej z XZ Premium ktorá je celá odšumená.

Tiež je tam fotka kostola...LG G6,S8 majú dobre detaily, XZ Premium má celé detaily zliate...j
e tam x fotiek, a všetké ktoré sú bližšie k večeru majú v XZ Premium zliaté detaily...

Fotky z XZ1 Compact sa dajú nájsť tu...http://www.fony.sk/clanky/13027-takto-f ... z1-compact
Priblíž si tie fotky,a kompresiu je vidieť bohužiaľ aj za dňa...
A na to, aby si mal dobrú fotku v noci nepotrebuješ statív...stačí ti mať pevne ruky,a mať telefón ktorý má OIS.

"Trochu objektivity by ti nezaškodilo"- Ja som až až objektívny, ukazujem pravdu ktorú ty a viacerí nechcete počuť...Hlavne s tými fotkami ktoré sú proste nedobré...

"Bezdrôtové nabíjanie nepoužívam"- Zase hovoríš o SEBE, pozri sa na to z globálneho hľadiska, koľko ľudí by tú funkciu rado malo...A Sony ju neponúka v ani jednom modeli.

"Ale čo viac ľudia predsa používajú je reprodukcia zvuku či už ako stereo alebo zo sluchátok a tie má sony dokonalé."- Zvuk je dobrý, musím uznať...Ale až v Xz1 konečne zvýšili hlasitosť reprákov...predtým boli tiché,a v hlučnom prostredí nebolo mobil počuť...však čo,hlavne že mám stereo ale to že nepočujem že mi niekto volá to je vedľajšie.

"Hlavne že má menšie rámiky než Iphone pri ktorom to nikomu nevadilo."- Iovcám možno nie, no viacerým ľuďom to prekáža, vrátane mňa...Konečne sa ich zbavili v Iphone X.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 16 zář 2017 13:21

Kiosk123:
Dve veci. Proc citujes tak dlouhej prispevek a pak stejne znova vypisujes ruzne pasaze?

---"Bezdrôtové nabíjanie nepoužívam"- Zase hovoríš o SEBE, pozri sa na to z globálneho hľadiska, koľko ľudí by tú funkciu rado malo...A Sony ju neponúka v ani jednom modeli.---

Hele ruku na srdce. V jinem tematu kde sme spolu resili XZ1 vs Z3+ si argumentoval uplne stejne. A ted se ti to nelibi ? ;)

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 16 zář 2017 14:01

Tronn píše:
16 zář 2017 13:21
Kiosk123:
Dve veci. Proc citujes tak dlouhej prispevek a pak stejne znova vypisujes ruzne pasaze?

---"Bezdrôtové nabíjanie nepoužívam"- Zase hovoríš o SEBE, pozri sa na to z globálneho hľadiska, koľko ľudí by tú funkciu rado malo...A Sony ju neponúka v ani jednom modeli.---

Hele ruku na srdce. V jinem tematu kde sme spolu resili XZ1 vs Z3+ si argumentoval uplne stejne. A ted se ti to nelibi ? ;)
Tak chcel som reagovať k určitým častiam príspevku tak,aby to pochopil.Ale je pravda,že som ho nemusel citovať. Moja chyba.
A tým čo myslím že sa mi nepáči? Neviem kde narážas/načo.

Inak zistil som ďalšiu vec..čo sa týka security patchov, tak najlepšie na tom je Samsung,nie Sony. Trojročné S5,Note4 majú aktuálne security patchy, pričom Xperie síce dostanú nový android v poslednej možnej verzii,ale po dvoch rokoch už sú úplne odstavené. Žiadne security patchy.

SHARKEZ
Facebook profil: https://www.facebook.com/michael.pajzinka
Typ zařízení: XPERIA X

Příspěvek od SHARKEZ » 16 zář 2017 14:26

Mne veľmi chýba always on display, samsung mi nie je vôbec sympatický, idem do LG V30. Prvý krát opustim SONY XPERIA. Možno raz sa vrátim. Veľká škoda, ale nevadí. LG mi príde veľmi sympatické, zmenu treba. Od xperia S som mal vždy len sony, chcem už aj vyskúšať niečo nové. XZ1 je dobrá, ale neponúka to čo chcem. Bezdrôtové nabíjanie mi netreba. Či je mobil na kábly pichnutý, či nie, stále leží na jednom mieste. Zbytočnosť. Ale always display je to, čo potrebujem, a myslím, že celkovo zmena k inej značke bude prínos. Uvidíme :-)
SONY XPERIA X white

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 16 zář 2017 17:49

kiosk123

Že zůstaneš na Z3+, to už jsme pochopili :D .

Ale pořád tady číst, co vše je na Sony špatně je už taky trochu moc...

Pokud si někdo chce koupit XZ1 či XZ1 Compact, udělá tak bez ohledu na to, že mu jako chceš otevřít oči, aby v žádném případě Sony nekupoval, protože oproti konkurenci je to dinosaurus a skoro nic nenabízí...

Kdyby tomu tak bylo, našel by si zájemce? Zejména pak XZ1 Compact o kterou bude, předpokládám, víc než dobrý zájem. Navíc ceny nejsou vystřelené na měsíc a spolu s hodnotným dárkem k předobjednávce už není moc o čem diskutovat.

S čím však souhlasím jsou ty bezpečnostní aktualizace u těchto starších kousků... Tam opravdu Samsung vede - zažil jsem na vlastní kůži jak s S5, tak jsem měl v ruce i nějakou tu J5 (určitě to nebyl rok 2017 a byla celá plastová) a taky přistála aktualizace s aktuálním zabezpečením)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 16 zář 2017 18:20

verbatim: To viem že Xz1 Compact sa bude predávať lepšie :D ...U obyčajnej XZ1 to ale tak ružovo nevidím...
Len tak mimo mísu, Xz1 Compact narástla o 2 mm oproti z5C...
Ale viac sa mi páčila aj tak Z5C,bola taká kompaktnejšia, XZ1C už posôbí väčším dojmom :)

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 16 zář 2017 18:29

kiosk123 píše:
16 zář 2017 18:20
verbatim: To viem že Xz1 Compact sa bude predávať lepšie :D ...U obyčajnej XZ1 to ale tak ružovo nevidím...
Len tak mimo mísu, Xz1 Compact narástla o 2 mm oproti z5C...
Ale viac sa mi páčila aj tak Z5C,bola taká kompaktnejšia, XZ1C už posôbí väčším dojmom :)
Za 17k mít telefon s perfektní výbavou od prestižní značky? To si koupí dost lidí aspoň ti co se o telefony trochu zajímají.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

Odör

Příspěvek od Odör » 16 zář 2017 18:29

To kiosk - tie hrany pri 120mm telefóne nemôžu nijak vadiť. A nie ešte pri XZ1 nie compact verzii, kde na jednej stránke, ktorá má plnú článkov o samsungoch a prečo je najlepší, napíšu jednoducho, že nieje vhodný do ruky. A inde kde nie sú zrovna podplatený napíšu, že hoc má veľké rámčeky jeho držanie a dosiahnutie po displeji je príjemné.

Pri tých fotkách sa ešte zastavme. Ešte som nezažil, pokiaľ to nebol zrovna chirurg, ktorému by sa bez statívu podarila nočná fotografia pokiaľ nieje plná svetla. A ruku na srdce LG G6 fotí úplne strašne. Napríklad zmeny farby a veľký šum v interiéry, žiadne detaily aj pri makro snímkach. S8 zasa realitu skresluje, farby nie sú verné. Netvrdím, že sony robí najlepší fotoaparát v mobile to som ani nikde nenapísal v každom prípade si veľmi zainteresovaný a tvoje komentáre sú len zbytočný hejt.

Áno mne príde bezdrátové nabíjanie zbytočné a keby si ľudia uvedomili čo stvárajú s týmto nabíjaním batérie tiež by si to rozmysleli no ale tým by som prišiel buď o kovovú zadnú stranu (v prípade compactu o plastovú so sklennými vláknami), ktoré sa na telefón viac hodia, pokiaľ ho nechcem mať ihneď rozflákaný. Potom je tu situácia S8 kde všetcia "striekajú" blahom ale dajú si to do púzdra a hľa už majú kvôli tomu aj rámiky. Úchvatné...

To že majú menšie rámiky než u iphonu je výhoda, má stereo a tým že tu máme compact verziu spolu s darčekom je to hit podľa mňa tohoto roka. Sony si uvedomuje, že na tieto telefóny nemôžu uvaliť vysokú cenovku a tak ho mám pomaly za šupku. Čo viac si môžem priať? Skener odtlačkov prstov je na boku, jediný normálny výrobca, ktorý pochopil že simkartu a pamäťovku nemusím vyberať len s pomocou idiotnej ihly a drží sa, pre mňa ideálneho, dizajnu. S8 je pekný hardwer ale to je tak všetko, pre mňa veľmi nevyužiteľný a LG G6 to zabil aj so SoC a kamerou a skenerom na zadnej strane. Ja telefón používam a nemám ho len na okrasu.

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 16 zář 2017 18:48

to odor: plne súhlasím s tým, čo si napísal. kiosk, ten hejtuje po všetkých slovenských mobilných weboch, ale reaguje len na to, čo mu vyhovuje. asi nemá čo robiť. ;-) ja som dnes objednal čiernu xz1c za 575€ s dostupnosťou 29.9. asi už u jediného slovenského predajcu sonymobileshop, ktorý ešte ponúka k mobilu slúchadlá a popritom ešte doživotnú licenciu na sygic v hodnote 50€. tie slúchadlá ja moc nevyužijem, asi ich strelím a tým si znížim cenu mobilu. 8)

Odör

Příspěvek od Odör » 16 zář 2017 19:06

oldboy63 píše:
16 zář 2017 18:48
to odor: plne súhlasím s tým, čo si napísal. kiosk, ten hejtuje po všetkých slovenských mobilných weboch, ale reaguje len na to, čo mu vyhovuje. asi nemá čo robiť. ;-) ja som dnes objednal čiernu xz1c za 575€ s dostupnosťou 29.9. asi už u jediného slovenského predajcu sonymobileshop, ktorý ešte ponúka k mobilu slúchadlá a popritom ešte doživotnú licenciu na sygic v hodnote 50€. tie slúchadlá ja moc nevyužijem, asi ich strelím a tým si znížim cenu mobilu. 8)
Tak ľudia si neuvedomujú čo tým "bezrámikom" dosiahnú. Každý len nadáva na dizajn ale neuvedomujú si jeho následky. U S8 museli dať skener na nevhodné miesto, kde každý na to nadáva. IP X je úplne hrozný s dizajnom a celý sklenený že jeden pád môže znamenať smrť a telefón ma byť funkčný a nie na okrasu.

A hej tvrdí, že sem chcem priniesť trochu objektivity ale zdá sa, že nemá argumenty na podporu jeho názorov. S tým foťákom mu to nemám za zlé ale zrejme si neuvedomuje aj iné a tiež podstatné veci.

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 16 zář 2017 19:36

Kiosek

Já jsem přesvědčen, že i XZ1 na tom špatně nebude.

Nevidíš to růžovo... Ukaž mi telefon s 4GB RAM, 64GB Vnitřní uložiště, SD835 v Dual SIM se sluchátky za 6000 Kč jako bonus k předobjednávkám (za cenu XZ1), ale nesmí to být Čína.

Spousta lidí si třeba udělá takovouhle rovnici a když jim navíc padne do ruky...

Pokud bys argumentoval dinosauří velikostí, tak jsem tuhle viděl takovou jemnou štíhlonkou slečnu, která telefonovala z XZ Premium v barvě chrom - oba víme, že je to robustnější telefon a když jsem ji chvilku pozoroval, jak s telefonem "práská" jednu činnost za druhou, nevypadalo to, že by ho držela s nějakou nejistotou a to měla takovou dětskou ručičku...

Takže tady dokola zdůrazňovat rámčeky, velikost, dělat si pomalu růstové grafy o kolik mm povyrostla i kompaktní verze mi už přijde fakt ohrané...

Své příznivce si najdou oba - tím jsem si jist. Cena je i bez těch skvělých sluchátek příznivější, než u zavedené konkurence...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1“