Sony XPERIA XZ1 aneb evoluce dále pokračuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Tronn

Re: Sony XPERIA XZ1 aneb evoluce dále pokračuje

Příspěvek od Tronn » 05 zář 2017 18:47

Tomason: +1

Imho menit telefon(kor highend) po pul nebo roce jsou vyhozene prachy. Znam to pac menim i po mesici :D A maloco cloveka prekvapi. Ani u S8 u me nenastal zadnej wow efekt. A ty ramecky mi byly spis na obtiz.
Jo jasny... nebudu kecat. U XZ1 bych si dokazal v tom tele predstavit trosku vetsi display.Nebo by mi stacilo kdyby to bylo v pomeru jak u G2.

Myslim ze XZ1 si koupi lidi co chteji telefon s TOP hw, vybornym sw a celkove s perfektni vybavou. A taky ti kterym se libi design :D

effko

Příspěvek od effko » 05 zář 2017 20:37

Xz1 alebo xz premium? Mam z3c predtým z1c super telefóny vsetko slape bez problemov len chcem nieco nad 5palco

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 05 zář 2017 20:43

kiosk123 píše:
05 zář 2017 17:29
Ja neviem kto toto kúpi. Tí čo majú Xperiu XZ, tak sa im to nevyplatí. Oproti Xz má XZ1 akurát novší foťák,ktorý tipujem zase Sony pohnojí postprocessingom,väčšie rozmery,ktoré akurát prekážajú a nemajú význam(sú zbytočné),menšia batéria...Z XZ Premium absolútne nieje dôvod prechádzať,je to len zväčšená XZ1 s kovovým telom...Akurát v USA by bol dôvod prechádzať z XZ Premium na XZ1 kvôli fotoaparátu,ktorý robí pokryvené fotky a ľudia sú veľmi nespokojní...
A tí ľudia,ktorí chcú telefón na prácu tak tu majú Note 8...
XZ1 je vlastne telefón len pre úplne zarytých fanúšikov Sony,ktorí zožerú úplne všetko od Sony.
Xz1 Compact má väčší úspech,malý telefón s nadupaným HW si nájde ešte dosť ľudí,aj keď budú musieť prekúsnuť starý dizajn.
Mám rád Sony,ale toto je už na zaplakanie čo predstavili za vlajkovú loď.
A rád by som od nich niečo v budúcnosti chcel mať,ale nieje dôvod ísť k ním,keď konkurencia je na vyššej úrovni a ponúkne toho viac,ako Sony.
A co by si podle tebe měli koupit konkurence v ničem nijak víc nevyniká.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 06 zář 2017 15:53

David Rajtr píše:
05 zář 2017 20:43
kiosk123 píše:
Ja neviem kto toto kúpi. Tí čo majú Xperiu XZ, tak sa im to nevyplatí. Oproti Xz má XZ1 akurát novší foťák,ktorý tipujem zase Sony pohnojí postprocessingom,väčšie rozmery,ktoré akurát prekážajú a nemajú význam(sú zbytočné),menšia batéria...Z XZ Premium absolútne nieje dôvod prechádzať,je to len zväčšená XZ1 s kovovým telom...Akurát v USA by bol dôvod prechádzať z XZ Premium na XZ1 kvôli fotoaparátu,ktorý robí pokryvené fotky a ľudia sú veľmi nespokojní...
XZ1 je vlastne telefón len pre úplne zarytých fanúšikov Sony,ktorí zožerú úplne všetko od Sony.
Xz1 Compact má väčší úspech,malý telefón s nadupaným HW si nájde ešte dosť ľudí,aj keď budú musieť prekúsnuť starý dizajn.
A rád by som od nich niečo v budúcnosti chcel mať,ale nieje dôvod ísť k ním,keď konkurencia je na vyššej úrovni a ponúkne toho viac,ako Sony.
Máš na výber medzi troma variantami duálnych foťákov(huawei,LG,Samsung),väčšie oled displeje,bezdrôtové nabíjanie, quad dac,lepšie nahrávanie zvuku...

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 06 zář 2017 16:31

Tak třeba samsung dualní foťák v S8 nemá a LG a Huawei mají zase starší procesory a všihni tři postrádají stereoreproduktory a třeba P10 nemá vetší displej a už vůbec ne OLED ale IPS a má taky velký rámečky a to v nich nic na rozdíl od Sony nemá. A G6 v Evropě nemá bezdrátové nabíjení a quad dac. A cena taky hraje do karet Sony.

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 06 zář 2017 17:03

Prečo to porovnávaš s S8, G6, a obyčajnou P10 (a nie plus)? XZ1 už keď tak porovnaj s Note 8,V30 a P10 Plus...
P10 Plus má stereo reproduktory a aj amoled...P10 Plus v ramcekoch má tlačidlá a aj obyčajná P10...
...

viperman
Typ zařízení: Xperia Z3 Compact

Příspěvek od viperman » 06 zář 2017 17:09

kiosk123 píše:
David Rajtr píše:
05 zář 2017 20:43
kiosk123 píše:
Máš na výber medzi troma variantami duálnych foťákov(huawei,LG,Samsung),väčšie oled displeje,bezdrôtové nabíjanie, quad dac,lepšie nahrávanie zvuku...
Sony podporuje hi res audio a zvukova reprodukcia je dobra. Ja som spokojný, čo sa týka nahrávania zvuku majú ako príslušenstvo voliteľný mikrofón, vyšiel ešte ako príslušenstvo ku Z2. Na nahrávanie nejakých koncertov alebo akcií parádička :) OLED vs LCD neriešim, som spokojný s ips. Bezdrôtove nabíjanie detto, mam dock kde xko pichnem rýchlonabijanim je za hodinu a pol full. :)

Odoslané z F5121 pomocou Tapatalku

Xperia X + Xperia Z3 Compact + Xperia Z4 Tablet

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 06 zář 2017 17:56

Len tak mimochodom, v budúcnosti Sony predstaví bezrámčekový telefón. Je to od nich potvrdené. Čo si kúpite potom, keďže nemáte radi bezrámik? Už ho bude mať potom každý. Tomu sa proste nevyhnete.

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 06 zář 2017 18:10

Tak XZ1 je konkurentem S8 a G6 a P10 kdybych to provnával s P10 Plus tak by to byla pro Huawei katastrofa protože je o 5000 drazší a nabízí toho míň než XZ1 a s Note 8 to nesrovnávám protože je to telefon který nemá konkurenta a LG V30 nebo i ten P10 Plus jsou konkurentem pro XZ Premium.

Jinak kde si zjistil že Sony má představit bezrámečkový telefon? Mě osobně by malé rámečky nevadili ale nesmím příjít o kvalitní reproduktory.

viperman
Typ zařízení: Xperia Z3 Compact

Příspěvek od viperman » 06 zář 2017 18:18

kiosk123 píše:Len tak mimochodom, v budúcnosti Sony predstaví bezrámčekový telefón. Je to od nich potvrdené. Čo si kúpite potom, keďže nemáte radi bezrámik? Už ho bude mať potom každý. Tomu sa proste nevyhnete.
Ja ostanem na X kým neskončí podpora, uvidím až potom čo bude na trhu a neverím ze všetky telefóny budú bezrámčekove :)

Xperia X + Xperia Z3 Compact + Xperia Z4 Tablet

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 06 zář 2017 18:23

viperman píše:
06 zář 2017 18:18
kiosk123 píše:Len tak mimochodom, v budúcnosti Sony predstaví bezrámčekový telefón. Je to od nich potvrdené. Čo si kúpite potom, keďže nemáte radi bezrámik? Už ho bude mať potom každý. Tomu sa proste nevyhnete.
Ja ostanem na X kým neskončí podpora, uvidím až potom čo bude na trhu a neverím ze všetky telefóny budú bezrámčekove :)

viperman:Tak to tu bude pre teba Nokia alebo Honor :)
A čo mirrorlink a dvojité poklepanie? Toto Sony nevyriešilo nijak :/ ani Xz1 to neponúka

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 06 zář 2017 19:18

Jo fuknce dvojim poklepanim je pro mě taky zahadou.

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 06 zář 2017 19:51

A ešte aj tá dióda že nebliká pri prichádzajúcom hovore...v Sony o tom ale nevedia nič keď som im písal...je to zvláštne :/

Tronn

Příspěvek od Tronn » 06 zář 2017 19:52

P10 Plus nema AMOLED ale IPS. To je zase kravina psat ze telefon kterej ma OLED = automaticky plus. Ten marketing uz leze nekomu na mozek.

No a co ze neblika pri prichozim hovoru? To je zas chyba jak Brno :D Jo probuzeni poklepanim je skoda... ale ta dioda?

Mimochodem P10 Plus i pres ty obrovsky ramecky je opravdu vybornej telefon. Jen skoda ze baterka neni tak dobra jak vypada na papiru a chybejici olejofobni vrstva. Stejne jako mala P10. Jinak by to byla pecka.

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 06 zář 2017 20:33

Tak OLED má lepšie podanie čiernej, má vyšší jas,žerie menej energie,je tenší ako LCD... To nieje len marketing, proste je lepší vo viacerých aspektoch ako IPS...
A to ze nebliká dióda pri prichádzajucom hovore vidím ako problém, v tme je potom horšie zistiť či mi niekto volá keď mám tichý režim...
S tým amoledom u P10 Plus som sa pomýlil, ospravedlňujem sa...

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 06 zář 2017 21:08

AMOLED ale hlavně má značně kratší životnost a vypaluje se a i Samsung řekl že to je slepá cesta a že budoucnost je spíš QLED a ty blikající dioda při příchozím hovoru je zbytečnost když se ti rozsvítí displej.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 06 zář 2017 21:10

Krom toho vypalovani a zmene nekterych barev casem.... tak uz i nektery IPSka maji perfektni cernou. Pokud nebudes porovnavat tak nebudes ani resit. To uz je takove zbytecne srovnavani...

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 07 zář 2017 17:35

Tronn píše:
06 zář 2017 21:10
Krom toho vypalovani a zmene nekterych barev casem.... tak uz i nektery IPSka maji perfektni cernou. Pokud nebudes porovnavat tak nebudes ani resit. To uz je takove zbytecne srovnavani...
No to je ale problém Samsungu že to nevyriešil úplne...LG má tu zmenu farieb i životnosť už vyriešenú(v TV), tak dúfam že oled vo V30 bude na tom veľmi dobre. Čo počúvam od niektorých ktorí chcú prejsť z Amoledu na IPS,tak sa im zdá displej bledý...Inak v Xperii možno tiež bude už OLED,keď ho už aj použili v TV...
A k tej diode- no neviem,ale asi skôr zbadám že niečo bliká ako ked svieti displej a ešte aj na nízkom jase...

Tronn

Příspěvek od Tronn » 07 zář 2017 19:57

To ze si nejakej BFU stezuje ze jeho pastelkovej AMOLED je barevnejsi nez nejake (take zalezi na ktere IPS prechazi) IPS ...neni automaticky minus pro IPS. Tohle je furt dokola.
Bobisky píše:
05 zář 2017 11:59
Máte někdo nějaké info ohledně dostupnosti? Asi stejně půjdu do verze compact, ale počkám až budu mít oba v ruce. A co se týče vzhledu a pkroku, už jsem to psal jinde, kdyby compact vypadál pořád stejně jako má Z1C a jen každé dva roky se vyměnili střeva, vylepšíl foťák, odladil soft a baterka, tak by mě to nevadilo.
Na Elviapro.cz pisou 21.9. tak snad podobne jak ve svete.
https://www.elviapro.cz/mobilni-telefon ... k/d-27419/

V te cerne se mi libi... :good:

Cikada
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Cikada » 07 zář 2017 21:02

A zase pohádky o pastelkách...
kiosk123 píše: No to je ale problém Samsungu že to nevyriešil úplne...LG má tu zmenu farieb i životnosť už vyriešenú(v TV)
Ale nic nevyřešili... Není to úplně čistý OLED.

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1“