XPERIA 10 II - Problémy, zkušenosti

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
gurdik1
Typ zařízení: Sony Xperia 10 II

XPERIA 10 II - Problémy, zkušenosti

Příspěvek od gurdik1 » 10 lis 2020 07:40

Ahoj, mám pár dotazů. Co se mi děje občas s telefonem:
1. když někomu volám, vyzváněcí tón zní občas ve sluchátku dost potichu
2. senzor u ucha - občas se telefon rozsvítí, je dost citlivé
3. tóny kláves při vytáčení čísla mám zaplé zvuky, ale ty se někdy též neozývají
4. pokud zaťukám v rohu u kamer do telefonu, slyším chrastění, pokud telefon přimáčknu prsty, nic nechrastí. Chyba spoje těla telefonu?
5. jaký equalizer používáte při poslechu hudby, dost mi chybí.
6. občas se spustí foťák, třeba když chci tel zhasnout, nebo i při odemknutí.

Je toho dost, dnes jsem nainstalovat nejnovější aktualizace 59.0.A.8.33

Díky všem za postřehy, zda máte některé neduhy stejné jako já, či mám tel reklamovat. Díky všem

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: XPERIA 10 II - Problémy, zkušenosti

Příspěvek od verbatim » 10 lis 2020 11:09

Uvidíme, jak se k tomu vyjádří ostatní.

2. Obecně ze zkušenosti vím, že dle lokalizace senzoru bývá někdy dost zásadní, jakým způsobem člověk přikládá přístroj k uchu i na jakou stranu, aniž si to člověk uvědomuje. S tím by mohl souviset i problém 1. To chce pořádně odzkoušet a zaměřit se na to.

Taky aby nebyla mastnota z kůže v oblasti senzorů a též to může souviset s ochranným sklem/fólií, která by zasahovala až do této oblasti.

4. by měl být naprosto normální jev vzhledem k tomu, že fotomodul má automatické zaostřování a to chrastí.

Samozřejmě při jakýchkoli pochybách lze provést Opravu software přes Xperia Companion - aby se přehrál i systémový oddíl a pak by se vidělo. Ale přeci jen bych se zaměřil aspoň ze začátku i na styl přikládání telefonu k uchu.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 10 lis 2020 21:59

Nějaké opravy jsou i v poslední aktualizaci firmwaru. třeba zkusit stáhnout a vyzkoušet až bude dostupná u nás.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, 2x Xperia Z2, Xperia Z5, Xperia Z5P

Autor tohoto vlákna
gurdik1

Příspěvek od gurdik1 » 12 lis 2020 06:52

Tak to chrastění budou opravdu ty čočky. Jen by mě zajímalo, zda takto chrastí i někomu jinému, když prstem poklepe nad ně do rohu.

Senzor funguje správně, jen je oproti mému z1 compactu asi citlivější, jakmile lehce oddalim od ucha, hned se telefon rozsvítí. Na to jsme nebyl zvyklý. To vyzvánění je zvláštní. Někdy ho slyším velmi slabě, někdy klasicky hlasitě. To samé tóny tlačítek číselníku. Po restartu opět fungují a po nějakém čase (během dne) umlknou. Když funkci vypnu a opět zapnu, žádná změna, pomůže jen restart.

Co jsem však objevil nového je pořizování videa. Když natáčím několik krátkých videí za sebou, cca po druhém pokusu nejde nahrávání spustit, zmizí všechny údaje z displeje a musím fotoaparát restartovat. Tak jsem zvědavý na nějakou opravu při aktualizaci.

Jsem jediný s těmito problémy? Díky všem :wink:

Zulda

Příspěvek od Zulda » 13 lis 2020 19:23

Ahoj, mě čočky chrastí také. Ty další problémy nepozoruji.
Edit: vlastně to čidlo přiblížení, to pozoruju.

JindNovo
Typ zařízení: Xperia 10 II, XZ, T
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JindNovo » 15 lis 2020 23:10

Čočky také potvrzuji.
Senzor těžko říct, většinou telefonuji přes sluchátka, případně tomuto nevěnuji pozornost. Ale vidím to naopak např. když jsem ve Voice Chatu na Discordu, tak stačí přejet prstem v oblasti nad senzorem a obrazovka zhasne.
Alcatel One Touch DB Club => Nokia 3410 => Motorola SLVR L7 => SE k850i => Nokia C1-01 => Xperia T => Xperia XZ => Xperia 10 II

Aktivní, odstavené, kaput

Autor tohoto vlákna
gurdik1

Příspěvek od gurdik1 » 15 lis 2020 23:21

To jsem rád :) ten senzor je děsně citlivý na malé oddálení od ucha, lehký pohyb telefonem a už se rozsvítí.
To velmi potiché vyzvánění ve sluchátku nikdo nepozoruje? Není to pravidelně, hovor slyším hlasitě.
A ty tóny číselníku? Všem stále fungují? Ale chápu, že někdo z vás je třeba vůbec nepoužíváte. Díky

luk6
Typ zařízení: Sony Xperia XZs

Příspěvek od luk6 » 16 lis 2020 11:25

Potiché vyzvánění bych neviděl jako chybu telefonu, když je pak hovor v pořádku. Popravdě nevím, kdo to vyzvánění dělá (asi operátor na mojí straně), ale taky pozoruji rozdílné vyzvánění při volání na různá čísla. Některé je tiché, jiné hlasité. Když jsem v zahraničí a volám do ČR tak je zvuk až nesnesitelný (takový praskající s ozvěnou). To že volám přítelkyni poznám už z vyzvánění (jediná má v mém okolí stejně jako já Vodafone, tak možná souvislost?). Takže pozoruji to samé, co ty, ale na Xperii XZs.

Autor tohoto vlákna
gurdik1

Příspěvek od gurdik1 » 19 lis 2020 22:13

Rozluštil jsem záhadu tónů číselníku. Když mi nefungují, nastavím režim Potichu a opět zapnu zvuk, začne fungovat i zvuk číselníku. Takže se nejspíš ztiší s nastavením s potichým režimem a pak se už asi ne pokaždé nezapnou...

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA 10 II“