Sony Ericsson XPERIA Active s Androidem 6.0.1 Marshmallow

Voděodolný komunikátor Sony Ericsson s ouškem

Moderátor: Moderátoři

Jozef Cmar
Administrátor

Sony Ericsson XPERIA Active s Androidem 6.0.1 Marshmallow

Příspěvekod Jozef Cmar » 18 kvě 2016 23:32

Sony Ericsson XPERIA Actie je dalším telefonem z roku 2011, do kterého jsem nainstaloval neoficiální Android 6.0.1 Marshmallow a musím uznat, že také tomuto telefonu nový operační systém moc sluší. Jak jsem před pár týdny zjistil, tento telefon má stále ještě spousta lidí. Možnost instalace výrazně modernějšího systému znamená vdechnout přístroji nový život. A musím uznat, že telefon funguje stále skvěle.

Ještě před několika měsíci jsem byl vůči různým neoficiálním ROM velmi skeptický, málokdy totiž narazíte na takovou, která funguje na sto procent (mám tím nyní na mysli ty ROM, které nabízejí novější verzi operačního systému Android než jaká je dostupná oficiálně od výrobce). Nakonec jsem ale musel svůj názor přehodnotit, pro všechny telefony roku 2011 je totiž dostupný skvěle odladěný Android 6.0.1 Marshmallow a dnes se podíváme na model XPERIA Active. Ten je stále velmi oblíbený, nabízel totiž skutečně velmi odolnost konstrukci a podobné mobilní telefony už se dnes nevyrábí. Nutnost odemknout bootloader není problém, telefony jsou stejně dávno po záruce. Po jednoduché instalaci si ale můžete užívat aktuální verzi operačního systému Android, přičemž se můžete těšit na komplexní funkčnost a dostatečnou stabilitu. Systém navíc nabízí množství různých úprav, můžete si jej tedy dále přizpůsobit k obrazu svému. Navíc se zde paměťová karta používá jako interní úložiště, u mého zapůjčeného telefonu tak na sami na fotografiích vidíte, že pro aplikace je dostupných celých 16 GB prostoru a to se s původní hodnotou nedá srovnat. Já jsem spokojen. Jak se ROM líbí vám v Sony Ericssonu XPERIA Active?

článek - http://www.xperia.cz/11-upravy/2579-son ... arshmallow

download - https://legacyxperia.github.io/

[youtube]gHGejuofIXI[/youtube]

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Chcete podpořit náš web XPERIA.cz? http://www.xperia.cz/ostatni/1633-donat ... porite-nas

Líbí se vám krásný widget na mém telefonu? Stáhněte si Motorola Command Center.

dan

Re: Sony Ericsson XPERIA Active s Androidem 6.0.1 Marshmallo

Příspěvekod dan » 19 kvě 2016 20:31

Tento telefon ještě s úspěchem používám na geocaching. Mám root, Androjd 2.3.4 , za ta léta velká spokojenost. Rád bych zkusil Android 6,
nebyl by podrobnější návod.Děkuji.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvekod Jozef Cmar » 19 kvě 2016 22:05

Už tady je v sekci úpravy
Obrázek

Chcete podpořit náš web XPERIA.cz? http://www.xperia.cz/ostatni/1633-donat ... porite-nas

smates

Příspěvekod smates » 22 čer 2016 19:07

Byl by nekdo ochoten nahrat mi to do me Xperie Active?Nejde mi to a nemam s tim zadne zkusenosti.Zaplatim.Dik.

smates

Příspěvekod smates » 07 zář 2016 19:55

Navod samozrejme mam ale nedari se mi odemknout bootloader.Nereaguje to na pripojeni telefonu tak jak by melo a ja s tim nemam zkusenosti takze si s tim nedokazu poradit.

haski

Příspěvekod haski » 09 zář 2016 08:01

Kde přesně je problém, s jakém místě postupu to nejede jak by mělo?
Bez toho se nehneme, prosím popisuj problém přesněji.

QBCZECH2

Re: Sony Ericsson XPERIA Active s Androidem 6.0.1 Marshmallow

Příspěvekod QBCZECH2 » 09 pro 2016 12:02

Dobrý den,
S programem FlashTool a rootováním telefonu nemám zkušenosti, ale rád bych si na svou Xperii Active nahrál nový Android.
Proto mnohokrát děkuju autorovi za perfektní a podrobný návod. V průběhu jsem se ale zasekl. Prosím o radu.
Podařilo se mi dle návodu odemknout bootlader a nahrát boot.img (viz LOG v odkazu)
Problém ale nastává v kroku 5. Po zapnutí telefonu (s tlačíkama dle návodu) asi po 3s. problikne displej a pak dlouhé desítky minut svítí jen "LegacyXperia" (viz obrázek v odkazu)
Nedaří se mi dostat do recovery. Co by mohlo být špatně? Poradíte mi prosím jak pokračovat?
https://drive.google.com/drive/folders/0B5-QlRp8rYmzVnZBVmJKV3NrUlE?usp=sharing

QBCZECH2

Příspěvekod QBCZECH2 » 12 pro 2016 09:58

Opravdu nikdo neví? Prosím...

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvekod Jozef Cmar » 12 pro 2016 10:47

Ono to bude možná tím, že skoro nikdo už tyto telefony nemá a já si třeba taky vše nepamatuji úplně. Vypadá to na špatně nahrané recovery, zkusil bych to znovu...
Obrázek

Barrby

Příspěvekod Barrby » 11 úno 2017 00:42

QBCZECH2 píše:Dobrý den,
S programem FlashTool a rootováním telefonu nemám zkušenosti, ale rád bych si na svou Xperii Active nahrál nový Android.
Proto mnohokrát děkuju autorovi za perfektní a podrobný návod. V průběhu jsem se ale zasekl. Prosím o radu.
Podařilo se mi dle návodu odemknout bootlader a nahrát boot.img (viz LOG v odkazu)
Problém ale nastává v kroku 5. Po zapnutí telefonu (s tlačíkama dle návodu) asi po 3s. problikne displej a pak dlouhé desítky minut svítí jen "LegacyXperia" (viz obrázek v odkazu)
Nedaří se mi dostat do recovery. Co by mohlo být špatně? Poradíte mi prosím jak pokračovat?
https://drive.google.com/drive/folders/0B5-QlRp8rYmzVnZBVmJKV3NrUlE?usp=sharing

Tak já jsem na tom úplně stejně - podařilo se ti to nějak vyřešit? Nebo neví někdo jinej? :o
Díky Barrby

Barrby

Příspěvekod Barrby » 11 úno 2017 01:17

Heuréka! :Yahoo!:
Do recovery menu se dostaneš trochu jinak, než je napsáno v návodu, a to tak, že telefon normálně zapneš a teprve až naskočí nápis/logo LegacyXperia, teprve pak krátce stiskneš Volume - ... a jsi tam!

Pak jsem postupoval dál podle návodu a myslím, že je tam jedna chybka:
Řek bych, že místo
6. Postupně proveďte factory reset/full facotry reset, poté wipe cache a následně v nabídce advanced zvolte wipe cache partition

asi mělo být
6. Postupně proveďte factory reset/full facotry reset, poté wipe cache partition a následně v nabídce advanced zvolte wipe system partition (protože tak se tam ty položky jmenujou - je to tak?)

Ale ... :crazy:
zasek jsem se v bodu 7., kde připojím tel. kabelem a on ho zase nevidí, že nemá ovladač. Pokud se nepletu, v tuhle chvíli by to měl bejt ovladač ne na fastboot, ale na obyčejný ST17i, je to tak? Za tu dobu, co tu s tím bojuju, jsem už těch ovladačů instaloval "8 půlek" a zas to něco chce ... můžete mi dát link na ten správnej? (tohle jedu ve Win XP, ještě to zkusím ve Win 10)
Díky moc
Barrby

Barrby

Příspěvekod Barrby » 11 úno 2017 11:48

Vítězství!
Tak se nakonec všechno podařilo. Kam se na to hrabou všechny logický a kombinační hry na Google Play. Třešnička na dortu bylo nakonec to první spuštění telefonu, už jsem myslel, že z něj mám těžítko, protože se to spouštělo a instalovalo děěěěéééééééésněěěěéééé dlooooouuuhhhhooooo a poooooommaaaaalluuuuuu ... asi by to chtělo rychlejší SD kartu.
Ale konec dobrý, všechno dobrý.
Ještě jednou díky! :Yahoo!: :good:

QBCZECH2

Příspěvekod QBCZECH2 » 17 úno 2017 15:57

Super! Díky Barby :Bravo:
Už jsem to vzdal a s telefonem se rozloučil, ale díky tvojí radě se mi podařilo dostat do Recovery a pokračovat v návodu.
V kroku 7 se mi telefon k počítači také nepřipojil (Flastool ho neviděl), ale přes CMD to nainstalovat šlo.
Teď už mám Android nainstalovaný a vše se povedlo. Mám radost.
Díky všem!

Hexor

Příspěvekod Hexor » 25 bře 2017 12:14

Mohol by som vás poprosiť o pomoc pretože už sa snažím o to hrozne dlho nahodiť 6-tku na active,lenže trošku som sa zasekol pri kroku 9. nyní ve složce s ADB skrze příkazový řádek zadejte adb sideload NazevVasiStazeneROM a potvrďte tak všetko som tak urobil lenže najprv mi vypisovalo cannot read sideload to už som vyriešil tým že som našiel ten správnejší adb v ktorom mi to nevypisuje lenže teraz mi vypisuje keď dám adb sideload mojnázov tak mi naskočí failed no such file or directory nemá niekto skúsenosti už som vážne zúfalý neviem si dať radi nevedeli by ste niekto čo s tým ďakujem :) .

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvekod Jozef Cmar » 25 bře 2017 12:15

No a jak máte ROM pojmenovanou? No such file - zadáváte špatný název
Obrázek

Hexor

Příspěvekod Hexor » 25 bře 2017 13:48

Ako viem čo to znamená len nechápem prečo to nechce nájsť ešte som to aj hodil do zložky k adb aj som si to premenoval na rom aby som to nemusel nejako vypisovať a proste nechce mi to nájsť neviem čím to môže byť :x

QBCZECH2

Příspěvekod QBCZECH2 » 26 bře 2017 22:18

Nemáš v tom názvu zazipované složky třeba mezeru? To by pak příkazový řádek nemusel přečíst..
Pokud je tam mezera, musíš dát celou cestu do uvozovek.

Zpět na „XPERIA Active“