Jiné ROM pro naše telefony :)

Voděodolný komunikátor Sony Ericsson s ouškem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
whitedevil

Jiné ROM pro naše telefony :)

Příspěvek od whitedevil » 12 kvě 2012 14:25

Zdravím, chtěl bych jinou romku :)

Třeba Spartana :) Tak sem si jí stáhnul z XDA http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1375991

Může mi teda někdo srozumitelně říct jak jí nainstalovat? bootloader mám odemčenej takže počítám že jí tam natáhnu přes recovery ale nevím jak :)

Popřípadě, má někdo jinej typ na super ROMku?? - kdyžtak prosím link a screeny :)
UMI TOUCH
EX - XPERIA Z
EX - Xperia active

bojlos

Re: Jiné ROM pro naše telefony :)

Příspěvek od bojlos » 12 kvě 2012 18:23

Tuhle ROMku používám a mohu ji jen doporučit, pokusím se tedy srozumitelně sepsat postup pro instalaci. Budu vycházet z návodu na XDA.

Nejprve potřebuješ nějaký kernel, ve kterém je obsažen Root a Recovery Menu. Pokud jsi aplikoval tento postup od Jozefa, měl by být dostačující, já ale používám kernel od autora ROMky - Dumradena. Dostupný je ve dvou verzích - jeden umožňuje přetaktování procesoru(OC), druhý ne(NON OC). Vzhledem k šetření baterky procesor nepřetaktovávám, ale vyzkoušeno nemám, o kolik se provozní doba při nějakém rozumném přetaktování liší.
Pokud ses tedy rozhodl flashnout kernel od Dumradena, zkopíruj jej do složky programu fastboot a stejně jako je uvedeno v návodě zde na fóru, flashni kernel pomocí příkazu fastboot -i 0x0fce flash boot boot.img
Nyní zapnout telefon, poté, co se rozsvítí nápis Sony Ericsson jasněji, zmáčknout 3-4krát klávesu pro zapnutí/vypnutí telefonu. Telefon najede do Recovery Menu.
Zde doporučuji provést zálohu telefonu pomocí backup and restorage.
Nyní je třeba zvolit wipe data/factory reset a potvrdit.
Dále vybrat "install zip from sdcard" a zvolit stažený ZIP soubor obsahující ROM.
Spustí se průvodce instalací, v něm je třeba zvolit správný model telefonu.
Po instalaci reboot a je hotovo.

Na závěr poznámka: s poslední verzí dostupnou na XDA - 2.0.5 mám problémy s kompasem - špatně se otáčí, proto, pokud potřebuješ kompas funkční, uploadnu ti verzi 1.9.1. Tu používám já a v ní kompas funguje bezproblémově.

Autor tohoto vlákna
whitedevil

Příspěvek od whitedevil » 12 kvě 2012 19:00

zkouším si s tím už hrát... mám non oc kernel... ale nevěděl jsem jak nahrát tu romku... mám jí něják přejmenovat? nebo nechat v tom názvu v jakym sem jí stáhnul???
UMI TOUCH
EX - XPERIA Z
EX - Xperia active

Autor tohoto vlákna
whitedevil

Příspěvek od whitedevil » 12 kvě 2012 19:11

už to tam fičí :) díky :)
UMI TOUCH
EX - XPERIA Z
EX - Xperia active

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 15 led 2014 20:23

Neviem kam polozit moju otazku, tak to dam sem. Ma niekto v SE X Active Android JB ? Najde sa niekto z Bratislavy, kto by to vedel spravit ? Vopred dakujem za odpoved
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

mijakhany
Typ zařízení: LG G6 6gb dual

Příspěvek od mijakhany » 22 led 2014 20:36

Co ti brání to nahrát sám? Každý to musel někdy nahrát poprvé. :)

mijakhany

Příspěvek od mijakhany » 01 úno 2014 03:05

Doprdele!! :O: :evil:
Je to poprvé kdy si koleduji minimálně o napomenutí,ale proč tu nejsou funkční odkazy na jednotlivé rom?
Co pak tu nikdo za téměř poslední dva roky rom na Active nikdo nic nehledá?!?
Buď mám vadnou xperii Active, ale doslova na každé rom mám problémy.

Na custom rom řeším nefunkční wifi, ikdyž nahraju fix nebo nefunkční klávesnici je rom nepoužitelná a proto se nepřihlásím na google play abych stáhnul klávesnici pro 4.0.4 nehledě, že funkční klávesnici přes cwm nikde ve vláknech xda nenajdeš. Na 4.4 nefunguje kamera a nikde žádná oprava, ikdyž na ostatních modelech běží celkem bez větších problémů. Nejsem na to zvyklý, ale ani ofic rom není nikde k sehnání za poslední půl rok!!!
Oprava z důvodu odemčení neproběhne a jsem v koncích, proto prosím všechny, kteří mají funkční rom s jádry - s odkazem pro stažení sem s nim!

Tento skvělý mobil by měl mít od každé verze minimálně jednu odzkoušenou rom, ale na xda pouze testuji bez kladných výsledků. Prosím nahoďte funkční rom,ať se jedna o 2.3.3 nebo 4.4 , ale hlavně ať je plně funkční. Děkuji moc!!!

largo2

Příspěvek od largo2 » 01 úno 2014 08:37

žiadne romky 4.4 pre mobily modely 2011 nie sú plne funkčné a origo 4.4 pre ne nikdy nebude.
Xperia Z5 Premium Chrome - E6853_CE1_32.4.A.1.54_1299-1491_R1E
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium

steveboss
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steveboss » 01 úno 2014 08:42

mijakhany píše:Proč tu nejsou funkční odkazy na jednotlivé rom?
Co pak tu nikdo za téměř poslední dva roky rom na Active nikdo nic nehledá?!?
Buď mám vadnou xperii Active, ale doslova na každé rom mám problémy.
Pod lampou je najvacsia tma, ze? :lol: Minimalne DVA odkazy su funkcne :wink:
viewtopic.php?f=54&t=2175&p=38041#p38041 a tu mas dalsie: http://www.xperiablog.net/forum/resourc ... a-range.4/

mijakhany

Příspěvek od mijakhany » 01 úno 2014 13:21

začátečník píše:zkus tuhle mě funguje vše tak jak má http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2291661 a tenhle kernel http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1451150 něco jsem smazal něco přidal a spokojenost :D
Zatím spokojenost. Konečně funguje vše :good: Tak to by to mělo být.

Steve:nyní jsem měl jsem na mysli custom rom, prostě po 10 hodinách testování mi začalo hrabat. Nepamatuji se, že bych někdy našel tolik nepovedených/nefunkčním rom bez odkazu na patch, keyboard, kernel atd. v prvních postech vlákna. :%)

steveboss
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steveboss » 01 úno 2014 14:05

Aha :lol: nie kazdy ma takych skvelych beta-testerov ako ja :wink:

Sent from Xperia V: uniQue 2.1.3 - touch of perfection
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Active“