Jak na zálohu vašeho originálního firmwaru XPERIA Active

Voděodolný komunikátor Sony Ericsson s ouškem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Jak na zálohu vašeho originálního firmwaru XPERIA Active

Příspěvek od Jozef Cmar » 31 pro 2011 18:14

Na internetu se v poslední době stále častěji objevuje otázka, jak si zazálohovat firmware, který jste měli v telefon při koupi a který tím pádem zaručuje, že při případné reklamaci nebudete mít s tímto problém ani pokud jste mezitím do telefonu instalovali spoustu úprav a využívali jeho možnosti na maximum. Řešení samozřejmě existuje a celá jeho aplikace vám nezabere delší dobu než přibližně 10 minut. Na konci návodu tak budete mít v Pc připravenou zálohu vašeho firmwaru, kterou můžete kdykoliv nahrát do telefonu a uvést jej přesně do stavu, ve kterém byl telefon v době prodeje. Vše je velmi jednoduché a rychlé, nemusíte se ničeho bát. Pokud mi v nejbližší době vyjde čas, tak návod natočím i s komentářem na YouTube. Jelikož během návodu dojde k aktualizaci vašeho telefonu, doporučuji nejprve provést zálohu vašich dat.

1. stáhněte a nainstalujte si Flashtool - viewtopic.php?f=54&t=9878

2. stáhněte a nainstalujte SUS a proveďte standardní aktualizaci telefonu (případně přeinstalujte stávající FW)
http://www.sonymobile.com/global-en/too ... e-service/

Obrázek

3. nyní zamiřte do složky, kde máte nainstalovaný SEUS, konkrétně do podsložky db/číslo/blob_fs a zde nás zajímají tři největší soubory (poznáte je také podle jména File...), které si označte a zkopírujte do složky firmware tam, kde jste v kroku jedna instalovali Flashtool

Obrázek

4. nyní spusťte FlashTool a nahoře zvolte možnost Advanced/Decrypt files

5. všechny tři označené soubory přesuňte do pravého sloupečku a spusťte samotný Decrypt

Obrázek

6. po dokončení se vám zobrazí níže uvedená tabulka. Všechny soubory opět přesuňte do pravého sloupce, přičemž vpravo nahoře vepište údaje o tom, o jakou verzi firmwaru se jedná a pro jaké zařízení je určená (tohle se využívá především pokud výsledný soubor posíláte někam na internet, pokud má sloužit jen pro vaši potřebu, je jedno co tam vepíšete).

Obrázek

Obrázek

7. po potvrzení ok vyčkejte na dokončení vytvoření ftf souboru

Obrázek

8. ve složce firmwares se vám vytvoří výsledný firmware, který nyní přes FlashTool a v něm položku flash můžete kdykoliv nahrát do vašeho telefonu a vrátit se tak k verzi FW, kterou jste měli při prodeji. Tím pádem pak při záruční opravě v servise nemůže dojít k žádnému nedorozumění stran vaší záruky :)

Obrázek Obrázek
Obrázek

bojlos

Re: Jak na zálohu vašeho firmwaru + záloha systémových soubo

Příspěvek od bojlos » 07 led 2012 14:22

Pěkně sepsaný návod, děkuji za něj. Právě jsem si pomocí něj udělal zálohu pro případ reklamace.
Akorát mě zmátlo, že nemůžu najít v přiloženém archivu soubor loader.
Až poté jsem zjistil, že je potřeba stáhnout tento archív http://www.multiupload.com/Y6PLJ4R5BP

puk

Příspěvek od puk » 10 úno 2012 07:55

Multiupload nefunguje, lze nalézt uvedené soubory i někde jinde? (nejen pro toto téma)

Díky

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 kvě 2012 23:23

Návod kompletně aktualizován, zjednodušen a zkrácen
Obrázek

Lokr

Příspěvek od Lokr » 17 črc 2012 08:00

Lidi dělám flash na android prvně a v SEUSu v té složce ty FILE soubory nevidím. ony tam naskočí až při aktualizaci ?

erpe78

Příspěvek od erpe78 » 17 črc 2012 08:19

Správně. Ty soubory se tam objeví až po skutečným stažení aktualizace... Tudíž pokud je tam nemáš, musíš připojit telefén a zaktualizovat jej...pokud máš firmware aktuální, pak jej musíš znovu přehrát - ta volba ti bude nabídnuta ;) Tím dojde ke stažení firmwaru do uvedenýho adresáře a tam je pak taky najdeš ;)
V této době je to blbý už jen tím, že jedinou aktualizaci co obdržíš je ICS, takže v této chvíli už můžeš zapomenou na to, že si vyrobíš čerstvou zálohu GB :( Zato si můžeš pořídit čerstvou zálohu ICS... <ironie>a to se vyplatí!!</ironie> :D
GB ftf si dneska stáhneš už jen z cizích zdrojů...

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 17 črc 2012 08:19

až po ní :)

PS: zdaleka ne pro každý FW už je dostupný ICS
Obrázek

Lokr

Příspěvek od Lokr » 17 črc 2012 08:30

JO diky za info.

Mám tel koupenej za EU . takže je tam Germeny ofic verze.4.0.2.A.0.69 . jde mi o to abych ji mohl zpět nakopat v případě reklamace, která asi příjde jelikož se mi začalo uvolnovat těsnění pod LCD . ikdyž to by měli vzít v potaz i s novou ROM

steveboss
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steveboss » 17 črc 2012 08:49

Pokial mas v mobile origo FW, nepotrebujes si kvoli reklamacke robit zalohu, kludne si stiahni cez oficialny soft ICS a reklamuj s tym. Ale ak planujes sa niekedy vratit k GB, je dobre mat zalohu...

Odoslané z môjho MT11i

Xenostellar

Příspěvek od Xenostellar » 24 črc 2012 14:43

Takže ta záloha se nestahuje z telefonu ale z internetu? A když mám teď v telefonu GB, tak už si ho nemůžu zálohovat?

Habix
Moderátor
Facebook profil: https://www.facebook.com/thabarta

Příspěvek od Habix » 24 črc 2012 15:24

Při aktualizaci ti to udělá zálohu. Záleží na tom, co ti nabídne SUS(SEUS), jestli nabídne ICS, tak záloha bude ICS.

johnny

Příspěvek od johnny » 07 srp 2012 19:49

Ahoj je už nekde natočený to slíbený video? nebo ne ? a bude v nejbližší době? díky moc.. ( nevím si s tím moc redy :/ ) :(

johnny

Příspěvek od johnny » 08 srp 2012 16:54

Ahoj . . mám jeden problém:( .. vše jsem delal podle popisu ale když jsem pak dal ok - tak mě to má nabídnout jaké mám zařízení.. vám to nabídlo spoustu typů telefonů ale mě jen pár a to x8 ,x10 mini x10 mini pro a arc nevíte co s tím? :( pls poradte

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Re: Jak na zálohu vašeho originálního firmwaru XPERIA Active

Příspěvek od Jozef Cmar » 16 srp 2012 21:45

Do návodu přidány aktuální verze programů, u těch už zařízení nemusíte vybírat, vše se udělá automaticky
Obrázek

johnny

Příspěvek od johnny » 17 srp 2012 22:27

SUPER díky - už vše funguje :)

Frant.Dobrota
Typ zařízení: XPERIA Activ ST17i

Příspěvek od Frant.Dobrota » 21 zář 2017 10:43

Dobrý den, chápu, že se jedná o velmi staré vlákno, přesto zkusím požádat o radu.
Rád bych zazálohoval původní orig. instalaci mojí Xperia Activ ST17i. Mám původní verzi Amdroidu 2.3.4, sestavení 4.0.2.A.0.62.
Skončil jsem na bodu 2, tohoto návodu. Pokud stáhnu aktuální verzi Xperia Companion 1.7.2.0, tak mi nenajde telefon.
Když jsem stáhnul starší verzi SONY PC Companion 2.1, v. 2.10.297, aplikace se spustí, v horním rohu vidím připojený telefon s informací, že je aktuální a zbytek okna je překryt oknem pro aktualizaci programu SONY PC Companion a aktualizace pokaždé selže a program se vypne.
Je tedy možné vyzrát nějak nad záludnostmi aktualizačních programů od SONY?
Vypadá to, že vývojáři už nepočítají v nové verzi se staršími zařízeními a starou verzi SW přestali podporovat.
Díky =FD=

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 zář 2017 11:04

No spíše je otázka, k čemu nyní zálohovat firmware. Telefon v záruce už mít nebudete a jiný důvod tam být ani nemůže...
Obrázek

Frant.Dobrota
Typ zařízení: XPERIA Activ ST17i

Příspěvek od Frant.Dobrota » 21 zář 2017 12:26

Máte pravdu. Chtěl jsem si spíš udělat strýčka příhodu, kdyby mi nešlo flashnout na vyšší verzi. Ale váš postup na verzi 4.0.4 je super a proběhl v pořádku. Tak teď se ještě dívám, zda nezkusit nějakou vyšší verzi, ale bojím se, že to telefon hardwarově nezvládne.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 zář 2017 12:31

neoficiální rom ještě nějakou dobu šlapaly dobře, ale instalace j složitější a t'd už to bude spíše minulost :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Active“