(ne)rozbitná xperia active

Voděodolný komunikátor Sony Ericsson s ouškem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jurosyk

(ne)rozbitná xperia active

Příspěvek od jurosyk » 18 bře 2013 15:04

Ahojte telefon mi padol asi s pol metra na zem a tak neštastne ze nerozbitny telefon sa rozbil. presnejsie mi pukol displej v rohu a je tam pavučina. nemáte niekto na predaj aj nefunkcny kus len aby bol funkcny displej?
predtým mi padol asi 100x a to aj z 2m vysky a nic. :(

zdrapanec

Re: (ne)rozbitná xperia active

Příspěvek od zdrapanec » 18 bře 2013 17:02

Zajímalo by mě, proč si pořád všichni myslí, že je Xperia Active nerozbitná...
Pokud vím, má tvrzené sklo odolné škrábancům, je vodotěsná do určité hloubky po určitý čas a je prachotěsná.... To, že tady jsou nějaký videa, kde se do telefonu tříská a on to vydrží, přeci nic neznamená... :fool:

Autor tohoto vlákna
jurosyk

Příspěvek od jurosyk » 19 bře 2013 13:26

ide o to ze sony ju reklamovalo ako outdorovy prístroj pre aktivnych ludi preto aj Active sa vola a zvacsa outdorove veci by mali byt nerozbitne samozrejme odtial po tial a bezne aj neoutdorove veci vydrzia pad z vysky 1m.
Ved predsa ako firmy Dell a Garmin a veeeeela inych robia testy aby pristroje a notebooky vydrzali pad z jedneho metra.

karellang

Příspěvek od karellang » 19 bře 2013 13:55

Myslíš že vydrží pád z 1 m SKLENĚNÝM displejem třeba na kámen nebo beton? Ono to sklo je sice tvrdé, ale ne nerozbitné. Rozbiješ i diamant, když do něj budeš mlátit na kovadlině kladivem.

Máš štěstí, že active nemá displej spojený s digitizerem. To by ses jinak asi prohnul.
Takhle to jde pořešit celkem levně.

http://www.ebay.co.uk/itm/DIGITIZER-TOU ... 4600f52bdb
Dle počtu prodaných kousků na té stránce vidíš, že opravdu to sklo nerozbitné není. :)

Dají se koupit i levněji z Číny, ale do toho bych nešel.

Tady návod na rozborku.

http://www.youtube.com/watch?v=f-H9ad9EHgQ

Autor tohoto vlákna
jurosyk

Příspěvek od jurosyk » 20 bře 2013 16:12

Dakujem velmi pekne avsak ako odlepim digitizer od displeja? ono to je spolu zrejme zlepene a aj s ramom. . tot mam dilemu :(

ja som hladal cely displej aj ramom avsak nenasiel som.

pajice

Příspěvek od pajice » 21 bře 2013 10:18

Me vypadl muj arc nekolikrat nic se nikdy nestalo pak mi jednou zatahl pes a telefon vylitl a spadl rohem na kovove schody. Telefon se rozlitl, tak jsem ho dal do kupy a nastartuju vse nabehlo, displej sel, ale dotyk pod nim byl napulku. Na youtubu krasne video na vymenu. Display stal 1300 kc i s postou :-). Akorat to lepeni displaye byl trocha problem, ale to activ asi nema.

Odesláno z mého LT18i pomocí Tapatalk 2

Autor tohoto vlákna
jurosyk

Příspěvek od jurosyk » 21 bře 2013 10:31

praveze ma ten digitizer prilepeny k displeju. a displej prilepeny k ramu tak ze to to taka polotucny robota a ak sa to nevymeni v celku aj s ramom tak vodeodolnost zchovana nebude. :(

pajice

Příspěvek od pajice » 21 bře 2013 16:35

O tak to je blby to nechapu ta odolnost nemohla byt ani predtim to jejich lepidelko je vysmech ja vzal injekcni strikacku do ni natahl patex chemopren extrem a cista prace. Lepidlo je pruzne a jde krasne rozpojit. Kdyby nahodou, ale vodotesnost? Za to ruku do ohne nedam. :-D

karellang

Příspěvek od karellang » 21 bře 2013 17:01

u active je zvlášť digitizer a anebo displej s digitizerem
http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-Ericsson ... 4600b93222

http://www.ebay.co.uk/itm/Full-LCD-Disp ... 1e751f042f

být tebou tak to zkusím rozebrat, jestli to půjde od sebe a podle toho objednat.

Dražší telefony (xperia P, S... )mají displej s digitizerem napevno, tam jen sklíčko koupit nejde

pajice

Příspěvek od pajice » 21 bře 2013 17:11

Jde to rozpojit je to na takovem oleji, ale je to k nicemu, jestli je to jako u arcu tak nebo tak musis display odlepit :-( kdyz jsem to rozdelaval tak po odejmuti digi od lcd a po opetovnem vraceni se objevily fleky, takze jsem to vymenil cele, prodava se to krasne prilepene na tom olejovem filmu a vymena je lehka a bez fleku.
Oboje vyslo na tech 1300kc vcetne posty a po starostech.

whitedevil

Příspěvek od whitedevil » 13 črc 2013 12:10

Tak včera mi žuchnul telefon z ruky na silnici... Zvednu ho a jdu domů, dneska ráno koukám že mám prasklí sklíčko... To dokáže fakt nasrat, cca před týdnem sem měnil mikrofon a teď tohle... Koukám že se tady řeší výměna a že je to něják dvoudílný nebo co... Co teda objednat aby to šlo vyměnit??
UMI TOUCH
EX - XPERIA Z
EX - Xperia active
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Active“