Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Vlajková loď společnosti Sony Ericsson pro rok 2011

Moderátor: Moderátoři

#269185
Seznamuji se s mobilem Sony Ericsson Xperia arc S LT18i, který jsem (jako starší) dostal. Nemohu přijít na to jak setřídit kontakty podle příjmení. Stále se mi nabízí seznam kontaktů setřídění dle abecedy, ale nejprve dle jména a pak až příjmení.
Poradíte někdo?

Děkuji.
#269217
Se stock systémem to bohužel nelze. U Xperií je tato volba až od novější verze Androidu.

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.
#269295
No nevim, na Neu v kontaktech/filtrovat jde nastavit radit podle prijmeni.
#269310
vitvalecka píše:Se stock systémem to bohužel nelze. U Xperií je tato volba až od novější verze Androidu.

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.


A myslíte, že by to nějak šlo a pomohlo povýšit verzi Androidu?
Jak nyní vidím, mám na mobilu Android 2.3.4 (a Číslo sestavení 4.0.2.A.0.62).
Naposledy upravil(a) Jirka Mik dne 19 říj 2016 17:07, celkem upraveno 1 x.
#269345
Jo tak to to vysvetluje, me se to objevilo az s ICS. Kazdopadne pokud budes upgradovat, muze se stat, ze telefon uz nebude tak svizny jako byval.
#269349
Pokud vím, tak tuhle funkci měla jako první Xperia S v Androidu 2.3.7 (pamatuji si, jak jsem se vytahoval před sestrou, která měla X10i), který vyšel později i pro Arc S, ale nejsem si jistý, přece jenom to už pár roků bude. ;)
Jestli to počká do víkendu, mrknu na to doma na Arc S, co se mi válí ve skříňce, ale teď jsem bohužel na druhé straně republiky a v ruce mám jen Z3 Dual. :/

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.
#269510
Tak jsem se na to podíval a zjištění je následující:

Telefon mám s nejaktuálnější verzí systému (Android 4.0.4, fw 4.1.B.0.587) a nastavit řazení podle příjmení jde. Postup je jednoduchý: Kontakty -> možnosti (pravé kontextové tlačítko) -> Filtrovat -> Řadit seznam podle.
V případě Xperií z roku 2011 je v systému tato funkce skutečně až od Androidu 4.0.4.
#269515
Díky za tuto informaci. Teď jen jak dostat tu novou verzi Android do mého telefonu. Když totiž použiji Update center, tak mi to oznamuje, že mám nejnovější software a "telefon je plně aktualizován". Asi již skončila podpora pro tento model.... :(
#269518
Pokud se telefonu nic neměnilo (otevření bootloaderu atd...) tak si normálně stáhni do pc Xperia Companion a přes něj. Tam doporučuji provést zálohu (pokud již v telefonu je např telefonní seznam atd) a pak provést čistou instalaci - tzn opravu, kdy se telefon připojí vypnutý - to vše program ukáže/vysvětlí a ukáže i dostupnost nové verze software...

Nicméně třeba u Mini Pro s 4.0.4 je problém, že telefon na sms neupozorňuje diodou, pouze na hovory. Na sms jsem tedy využíval vychytávku jménem Smsawake - normálně z Google play a ta fungovala vcelku spolehlivě a to vše bez root, nicméně nejspolehlivější řešení byl root a přes CWM nahrát led fix. Nevím, jestli je stejná chyba i u Arc S.

A bez úprav telefon utrpí na svižnosti, možná, že u Arc S to nebude tak markantní vzhledem k výkonnějšímu HW.
#269520
Notifikace byly s 4.0.4 na Arc S v pohodě, v případě potřeby stačí použít nějakou aplikaci z Google Play (např. Light Flow).
Výkonový propad jsem na něm s 4.0.4 nepozoroval (a to jsem ho nějaký čas používal po Xperii S).
Udělat root bych ale doporučoval, stejně jako následné použití Link2SD, protože interní paměť je na dnešní poměry strašně malá.

EDIT
Pokud nepomůže ani Xperia Companion, kdykoliv můžeš nahrát systém přes Flashtool. :wink:

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.
#269533
Díky za všechny informace.
Stáhl jsem si a nainstaloval PC Companion, který mi však píše, že vše je aktualizováno.
Zbývá asi naznačený FlashTool. S tím však mám strach jaký postup a především, které soubory použít pro aktualizaci na vyšší verzi Androidu 4.0.4. A to se současně aktualizuje i firmware nebo to snad je jiný postup? Obávám se, že špatným postupem se pak do telefonu nedostanu vůbec!

A na webu Sony jsem žádné odkazy na Android či firmware na můj Xperia arc S LT18i nenašel. Podpora tohoto mobilu asi již dávno skončila.
#269584
Všechno důležité máš tady na fóru ve vláknu telefonu. :wink:
Konkrétně jde o téma Jak na nejnovější verzi Androidu 4.0.4 pro model Arc a Arc S.

Jedinou doporučenou odchylkou od návodu je stažení novější verze Flashtool (0.9.22.3), než je uvedeno v návodu, a to odtud: http://www.flashtool.net/downloads.php

Jak na root máš anglicky popsáno tady (doporučený postup): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219711
Popřípadě tady česky ale výrazně složitější (končíš bodem číslo 4): http://forum.xperia.cz/viewtopic.php?f=54&t=2268

Jinak u chytrých telefonů platí firmware = Android.
#269609
vitvalecka píše:Všechno důležité máš tady na fóru ve vláknu telefonu...


Super, výborná práce! Moc mi to pomohlo. Tak jsem provedl vše dle návodů a již mám na LT18i Android 4.0.4 a sestavení 4.1.B.0.587. Řazení kontaktů lze již opravdu filtrovat i dle příjmení.
Jsem rád, že se potkávám s lidmi, kteří jsou ochotni pomoci s dobrou radou a věnovat čas druhým s řešením jejich problémů. :good:

Moooc děkuji.