Jak co nejlépe zrychlit starý Arc S?

Vlajková loď společnosti Sony Ericsson pro rok 2011

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jan.K

Jak co nejlépe zrychlit starý Arc S?

Příspěvek od Jan.K » 31 črc 2015 18:53

Dobrý den.

Dostal se mi do rukou tento starý model a jelikož je prakticky nepoužitelný (35mb volného místa v telefonu a paměť je také skoro plná) tak mě zajímavá jak tohle trvale řešit. Rád bych ten telefon používal.

Protože se ve změnách ROM apod nevyznám, tak se budu ptát jako hlupák. Snad to pochopíte.

1. Jaká ROM je vhodná pro moje požadavky? (musí být rychlá a brát málo, také kdyby umožnila přenos toho co nejde přesunou na kartu, to by bylo dobré, protože to bere hodně místa)
Našel jsem zde ROM od Leonarna, ale několik verzí a nevím která spadá do této kategorie (nenáročná).
Pak jsem našel tohle http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2318239

Raději bych nějakou zdejšího českého fóra, jestli jsou také dobré. (bez urážky, prd se v tom vyznám jak jsem říkal)

2. Je někde návod jak to přesně udělat? A k čemu je nutné nahrávat kernel a odemykat bootloader? (ten jde na mém telefon odemknout. Postupoval jsem podle rad zde: viewtopic.php?f=18&t=33a podle toho servisního menu to jde.

3. Lze do toho Arc S nějak dostat novější OS než ten co tam byl společně s novou ROM?

4. Když tam bude nová ROM. Půjdou tam věci z google store? Protože třeba ta od Leonarda nabízí ke stažené gmail apod. Proto se ptám. Proč tak je když to je storu.

6. Co to je dalvik cache a proč se doporučuje je při instalaci ROM vymazat?

7. U telefonu se za celou dobu neměnila baterka. Mohla se její schopnost výrazně zhoršit? Má smysl koupit novou baterku / tu s větší kapacitou která se prodávala?

7. Dík. za pomoc. Rád bych to v sobotu provedl.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Arc (S)“