Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Nejmenší komunikátor s Androidem na trhu

Moderátor: Moderátoři

od xmichal
#248235
Ahoj, chtel bych se zeptat, jestli je tady jeste nejaky majitel xperie mini, jakou pouzivate ROM (a se kterym kernelem), taky me zajima jak resite nedostatek mista v interni pameti. Ja aktualne testuji Legacy Xperia CM11 a povedlo se mi rozjet se skriptem INT2EXT, je to asi jedna z nejnovejsich ROM, ale zajimaji me take zkusenosti ostatnich.
od Martin2100
#248309
Používáme doma stock ROM 2.3.4, která funguje naprosto bez problémů. Teď už ji tedy používám spíš jen jako alarm, ale funguje spolehlivě (s aplikací Salient Eye).

Odesláno z mého Sony Xperia Z3 Tablet Compact
Uživatelský avatar
od R3gi
#249554
Pročištěná oficiální ROM 4.0.4 ICS, sestavení 4.1.B.0.587, operační jádro 2.6.32.9-preg dumoh@vbox #32. ROM je kompletně pročištěna od bloatware, facebooku a podobných blbostí. Modifikované system UI, vypnuté podsvícení kláves (to mě v noci sralo, jak mi stále svítilo do obličeje) a pár dalších SW zásahů.
/data 420 MB (aktuálně volno 143 MB)
/system 400 MB (aktuálně volno 158 MB)
Drtivá většina aplikací je odkázána na externí oddíl SD karty pomocí aplikace Link2SD. Výdrž cca 2 dny běžného provozu, vše co jde je hibernováno pomocí Greenify, probouzení Služeb Google Play je odstřiženo. Funkce a drobná vylepšení doplněny pomocí Xposed Framework. Plynulost OK, ovšem po připojení k Internetu a spuštění více aplikací je to už znát. Nové aplikace jsou čím dál větší, náročnější a hůře optimalizované. HW jinak OK, žádná reklamace, žádná výměna (krom baterie, kde byl pokles kapacity již citelný) a to i přesto, že se několikrát koupala (z toho jednou i v džusu s otevřenou krytkou usb). Zkrátka parádní telefon, za který na dnešním trhu není adekvátní náhrada. Nikdy v životě jsem nebyl s žádným telefonem tak spokojen. Po 4 letech však již narážím na limity HW a ani modifikací SW už nedokáži telefonu zajistit zcela plynulý chod. Proto začínám uvažovat o výměně, možná Z3C, kdo ví…
Uživatelský avatar
od haski
#251490
Mám podobné zkušenosti jako R3gi. Akorát jedna reklamace, chrastil sluchátkový reproduktor, jinak to byl-je nezmar.

Používám (tedy spíš zkouším) CM11 Legacy jako ty.
http://forum.xperia.cz/viewtopic.php?f=20&t=8496&p=251488#p251488
Uložiště řeším také podobně, díky rootu odinstaluju věci, které fakt nepoužívám (třeba přes aplikaci uninstall Expert). Dnešní aplikace i aktualizace jsou bohužel na tuto kapacitu náročnější.