Sony Ericsson XPERIA Mini Pro Android 5.1.1 Lollipop

Plnohodnotná klávesnice v malém těle s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony Ericsson XPERIA Mini Pro Android 5.1.1 Lollipop

Příspěvek od Jozef Cmar » 31 srp 2015 22:35

Sony Ericsson XPERIA Mini Pro už existuje čtyři roky a pravděpodobně ještě nějakou dobu nebude mít přímého nástupce. Podpora ze strany výrobce už samozřejmě dávno skončila, na XDA ale stále najdete vývojáře, kteří se tomuto telefonu věnují. Překvapivé bude pro spoustu z vás zjištění, že pro tento přístroj existuje Android 5.1.1 Lollipop a navíc funguje nečekaně dobře. Instalace je tentokráte trochu složitější, ale není to nic, s čím by nebylo možné si poradit. Proti klasickým instalacím ROM zde je v podstatě pouze jeden rozdíl - na vaší paměťové kartě musíte skrze recovery menu vytvořit ext4 oddíl, který v podstatě rozšíří vnitřní paměť vašeho přístroje. Právě díky této úpravě ukazuje telefon kolem 2 GB vnitřní paměti a právě díky této úpravě lze ROM s aktuální verzí operačního systému Android vůbec nainstalovat. Je samozřejmě také potřeba mít odemknutý bootloader, s tím se ale musí počítat a navíc málokdo bude mít model XPERIA Mini Pro v záruce. Odměnou za vaši snahu vám bude skutečně aktuální verze operačního systému Android, která navíc reaguje rychle a spolehlivě. Není to vždy stoprocentní, objeví se situace, kdy telefon reaguje pomaleji a s přibývajícím počtem aplikací se samozřejmě tyto okamžiky stávají častější. Je ale logické, že Android 5.1.1 Lollipop nepoběží v takto starém přístroji bezchybně a musíme pochválit komunitu, kam až to dotáhla. Pokud se ale ptáte, jestli si ROM v telefonu nechám, odpověď z ní ne. Mít nejnovější systém je sice fajn, rychlost a spolehlivost je ale pro mě důležitější. Proto vám příští týden ukážu ROM, která je pro tento telefon podle mého favoritem. Jak se vám líbí zvolené schéma a neoficiální Android 5.1.1 Lollipop?

download - http://forum.xda-developers.com/xperia- ... 0-t3053950

článek - http://xperia.cz/11-upravy/2108-sony-er ... 1-lollipop

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Re: Sony Ericsson XPERIA Mini Pro Android 5.1.1 Lollipop

Příspěvek od Jozef Cmar » 31 srp 2015 22:37

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Geextah502

Příspěvek od Geextah502 » 01 zář 2015 11:39

Tak toto je paradicka... tesim sa na tvoju odporucanu rom.
Ericsson T10 --> Sony Ericsson K320i --> Sony Ericsson G502 + Motorola SLVR L7 --> Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro --> Sony XPERIA Z3 Compact

v6ak
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od v6ak » 09 zář 2015 11:56

Jo, LegacyXperia je super. U CM 12.1 mě odradila právě ta datová partition na kartě, mám z toho trochu obavy z hlediska výkonu. (Moje dřívější pokusy s něčím podobným nedopadly úplně slavně, ale možná s novou paměťovkou to bude lepší.) Nevím, možná to ještě vyzkouším, můžu to případně zkusit na dvou různých základních deskách, jestli to taky nemá vliv.

Zatím jsem na CM 11.0 (taky LegacyXperia), pro který jsou taky bezpečnostní aktualizace (Stagefright už opraven…), ale nemusím mít celé /data na kartě. Mám tam jen kousky /data, kam se moc často nezapisuje, protože právě kupa malých náhodných zápisů tomu dělala problém.

Jsem každopádně zvědav na toho tvého favorita – jestli to je LX, nebo něco jiného. (EDIT: Tento odstavec jsem dodatečně opravil.)
Obrázek

IJK

Příspěvek od IJK » 11 zář 2015 13:47

... Proto vám příští týden ukážu ROM, která je pro tento telefon podle mého favoritem. ....
Kdy bude slíbený článek?
Jsme nedočkaví :D
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme li anténu

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 zář 2015 14:53

To už uplynul zase týden? No nic, půjdu pomalu na to :)
Obrázek

v6ak
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od v6ak » 11 zář 2015 16:50

Plus je tu jedna věc, kde se mi Lollipop nelíbí: Velké okraje. Možná by se to dalo pořešit zvětšením písma a zmenšením DPI, ale tímto způsobem bych si asi zadělal na další problémy (nekompatibilita aplikací v Google Play) a všechno to řešit… Lollipop prostě není dělaný na 3" displej a dokud tu jsou aktualizace pro KitKat…

Možná se něco změní díky Android Wear. Uvidíme.
Obrázek

cendoslav

Příspěvek od cendoslav » 19 zář 2015 21:27

Jozef Cmar píše:To už uplynul zase týden? No nic, půjdu pomalu na to :)
Týden? ......ne ne ne, už víc.

IJK

Příspěvek od IJK » 21 zář 2015 15:26

cendoslav píše: Týden? ......ne ne ne, už víc.
No zejména když si Josef stěžuje, že teď vlastně nemá žádný foun (...) je ideální doba k ověření, jak by s reálným používáním XMP jako hlavního telefonu dneska vydržel nebo ne..., jaké by byly odezvy v běžném používání, to je něco jiného, než proklikat menu pro recenzi.
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme li anténu

pogo

Příspěvek od pogo » 21 zář 2015 17:24

Dávat na tyhle už historické kousky Lollipop nemá smysl (zřejmě ani kitkat) - "velká" Xperia PRO u mojí přítelkyně je teď v takovém stavu, že je jakž takž použitelná, ale už se nemůže ani připojit na WIFI, protože nemá místo na stažení aktualizací, všechno nepotřebné zmrazeno, odinstalováno, zeštíhlit víc už to nejde - 512MB je prostě málo( vlastně cca. 370MB). Až se mi bude chtít, zkusím ještě dát nějaké ROM šanci, proto mě taky zajímá, co je podle JOZEFa pro mini PRO nejlepší. Dle mého nejlepší byla asi Viper Xperia (ne nejnovější, ale některá ze starších verzí) a pak samozřejmě tady místní Xperia ROM :). Dávno už bych jí pořídil novější mobil, ale prý nepotřebuje a navíc si fakt zvykla na HW klávesnici, takže nechce nic čistě dotykového :).
Alcatel OT DB -> Sony CMD J5 -> SE T610i -> SE K800i -> SE Xperia X1i -> Eten Gloofish -> Vodafone 845 -> SE Xperia PRO -> Nokia Lumia 920 -> Nokia Lumia 830 -> MS Lumia 640 XL LTE SS

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 22 zář 2015 09:14

Už je to venku :)

Obrázek

v6ak
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od v6ak » 22 zář 2015 18:14

Já se s KitKatem dostal na celkem slušně použitelný systém. Celkem bych věřil, že to půjde i s Lollipopem.

0. Použil jsem LegacyXperia CM 11.

1. RAM: Zkontroloval jsem spuštěné služby. V nastavení pod aplikacema jsou aktivní aplikace – ale jen některé z nich mají spuštěnou nějakou službu. Aplikace bez služby nás tady nezajímají, protože ty Android v případě nedostatku RAM klidně ukončí.
* Některé služby tam jsou potřeba (např. SMS/MMS).
* Jsou aplikace, které sice službu z principu potřebují, ale ta žere hodně paměti. (AFAIK např. JAYS Headset Control, pokud se to nezměnilo.) Nezbývá, než se takovýchto aplikací na telefonech s malou pamětí zbavit.
* Některé aplikace (např. ExDialer) si mohou vytvářet službu, aby se udržely v paměti. Pokud jde o slušnou aplikaci (např. ExDialer), dá se to vypnout v nastavení. Pokud ne a aplikace zabírá hodně paměti, je jasným kandidátem na odinstalaci.
* Samozřejmě, pokud se například zrovna přehrává hudba, mělo by to být taky mezi službama. To je v pořádku. Podstatné ale je, jestli ten přehrávač službu ukončí, když přestanu přehrávat hudbu.

Ve výsledku není potřeba mazat/deaktivovat hodně aplikací. Stačí najít těch několik málo, které jsou problematické, a ještě k tomu některé z nich lze vychovat k dobrému chování.

2. Vnitřní paměť: Některé části jsem přesunul na ext4 oddíl paměťové karty. Týká se to například /data/dalvik-cache nebo /data/app. Lze snadno přesouvat i data jednotlivých aplikací (např. pomocí Titanium Backup), ale chce to mít kartu, která zvládá dobře tzv. náhodné I/O. Jinak to může tu jednu aplikaci dost zpomalit.

U této ROM s Lollipopem je toto trošku jednodušší – na začátku je potřeba vytvořit ext4 oddíl a pak je všechno na něm. Ale chce to vhodnou MicroSD kartu. Na XDA k této ROM někdo doporučil Samsung EVO kvůli náhodným zápisům.

Tak mě napadá, Jožo, jakou paměťovou kartu jsi použil?

3. Náhodného tuhnutí (zvláště po spuštění nějaké náročnější aplikace) jsem se zbavil vypnutím zram swapu. Přidal jsem si tento skript do /etc/init.d: https://gist.github.com/v6ak/446891d72742b03861e8

Třeba autor časem z ROMky ten zram swap vyhodí, uvidíme. Už jsem to navrhl.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Mini Pro“