High-Capacity (2430 mAh) batéria EP500 pre Xperiu Mini Pro?

Plnohodnotná klávesnice v malém těle s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Miklo

High-Capacity (2430 mAh) batéria EP500 pre Xperiu Mini Pro?

Příspěvek od Miklo » 19 pro 2016 00:30

Zdravím, chcel by som sa spýtať, či náhodou nemá niekto skúsenosť s "High-Capacity Gold Battery" EP500, či už na zariadení Mini Pro, alebo inom. Dostupná je z rôznych zdrojov na E-bay (http://www.ebay.com/itm/BATTERIA-da-243 ... SwKOJYGLGB ), alebo Aliexpresse, za celkom rozumné ceny, takže vlastne asi nie je o čom rozmýšľať. :roll: Jediná vec, čo ma zneistuje, sú kauzy s vybuchujúcimi baterkami u nového Samsungu, tak preto som si neistý, či v prípade takejto no name batérie nemôže hroziť niečo podobné. :D Preto by som teda rád vedel, či ju niekto náhodou nepoužíva. Kedysi som podobnú "High-Capacity Gold Battery" používal krátku dobu v nejakom Black Berry a tam fungovala bez problémov.

Každopádne nad ňou uvažujem, bez ohľadu na jej životnosť, odhadujem, že telefón by tak pri šetrnejšom používaní mohol vydržať aj do tých 4 - 5 dní na jedno nabitie.

Aký na to máte názor? Ísť do toho, či nie? :roll:

IJK

Re: High-Capacity (2430 mAh) batéria EP500 pre Xperiu Mini Pro?

Příspěvek od IJK » 19 pro 2016 15:57

Ono je třeba se nejdříve zamyslet nad fyzikálními možnostmi - v Li-Pol technologii jsou určité meze, kolik energie lze nacpat do určitého objemu. Dokud nedojde k zásadní změně technologie, tak jejich výrazné překročení je možné pouze marketingově.
Protože jsme měli víc telefonů této řady, a měli je dlouho, pár různých baterií jsem odzkoušel, a to vždy tak, že jsem je (přes jednoduchý držák) připojil k počítačově řízené nabíječce s výstupem na PC (to je u modelářů vcelku běžné vybavení). Každé jsem dal udělat 3 cykly nabít/vybít proudem zhruba 300mA, což je méně, než nabíjí telefon a zhruba tolik, co žere třeba při přehrávání videa.
Nejlepší z těch batarek měla cca 1450mAh, což je už měřitelně víc než originál (zhruba 1200mAh) ale ani zdaleka se to neblížilo kapacitě na psané obalu (2450mAh).
Jedna s označením Gold měla uvedeno asi 2600mAh a reálnou kapacitu 900. Prodejce po zaslání grafu vrátil peníze, zpět nechtěl ani baterku, ani autoadaptér, co byl 'v ceně', pouze opravit hodnocení na EBAY, kde jsem ho pravda moc nechválil :-).
Takže asi tak. Výbuch ti nehrozí, pouze vysoká pravděpodobnost toho, že kapacita nebude vyšší než u standardní baterie, případně bude ještě nižší.
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme li anténu

Autor tohoto vlákna
Miklo

Příspěvek od Miklo » 19 pro 2016 21:17

Ďakujem za odpoveď. :)

IJK

Příspěvek od IJK » 21 pro 2016 09:55

Pokud by někdo potřeboval další baterku na Mini nebo MiniPro tak doma ještě nějaké mám, většina z nich bude použitelná. Telefony už umřely na nefunkční dotyk (poslední cca měsíc zpět). Můžu věnovat, přes den jsem v centru Prahy. Na nějaké posílání jsem příliš líný, časem by to šlo do sběrného dvora.
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme li anténu

v6ak
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od v6ak » 26 pro 2016 17:48

Asi tak, fyzikální limity. Někde jsem viděl i baterku údajně větší kapacity a určitě větších rozměrů. Byl k tomu i větší zadní kryt. Uz nevím, jestli to bylo k Mini Pro, možná to bylo k X8 nebo něčemu takovému. Tady se vyšší kapacitě dalo i věřit, ale Mini Pro je dost tlustá i bez toho.

Kdyby neoriginální baterie nějak často bouchaly, hádám, že bychom o podobných případech slyšeli častěji. Občas se ale AFAIK něco objeví. Takže nejspíš to nevybuchne, ale já se zrovna u baterií snažím dost držet oficiálních ostupů.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Mini Pro“