Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

První (a snad ne poslední) PlayStationPhone

Moderátor: Moderátoři

#259881
Minulý týden jsem vám na webu XPERIA.cz ukázal, jak do telefonů Sony Ericsson XPERIA z roku 2011 nainstalovat výborně fungující Android 6.0.1 Marshmallow. Dnes se pak podíváme na telefon, u kterého je rozdíl ve verzích operačního systému nejmarkantnější. Model XPERIA Play totiž oficiálně obdržel pouze Android 2.3.4, více aktualizací přístroj nedostal. Jaký je telefon s nejnovější verzí Androidu?

Nejprve se pojďme pobavit o tom pozitivním. Telefon je po aktualizaci zkrátka skvělý, rychlost je nesrovnatelná s oficiální verzí ROM, navíc potěší nadstandardní stabilita. Také výdrž baterie na jedno nabití je na dobré úrovni, veškeré důležité funkce telefonu pak fungují spolehlivě. Paměťová karta se tady navíc používá jako interní úložiště, třeba v mém konkrétním případě tak mám na aplikace a data celých 16 GB prostoru, což je s oficiální ROM hodnota opět nesrovnatelná. Konkrétně u modelu XPERIA Play ale má nejnovější operační systém zásadní háček - přijdete o možnost hrát špičkové hry, které pro tento telefon byly vytvořeny. A to je veliké omezení, protože právě herní prvky tento telefon (ještě v současnosti) odlišují od konkurence. S neoficiální ROM (jakou je třeba právě Android 6.0.1) je nevyužijete na sto procent a to je škoda. V tuto chvíli si ROM přesto v telefonu nechávám, nicméně jakmile budu chtít opět na telefonu hrát hry, budu se muset k oficiálnímu systému vrátit. Pokud ale vlastníte některý z dalších telefonů XPERIA z roku 2011, tuto ROM mohu jedině doporučit. Já sám chci někde zkusit sehnat model XPERIA Arc nebo XPERIA Neo ve výborném stavu, skvěle by doplnil mou sbírku a s Androidem 6.0.1 Marshmallow bych takový telefon mohl použít jako hlavní klidně ještě dnes. Jak se vám systém líbí?

článek - http://www.xperia.cz/11-upravy/2532-son ... arshmallowObrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
#260093
Co je prosím míněno tím, že "Přijdete o možnost hrát špičkové hry, které pro tento telefon byly vytvořeny?" V changelogu je napsáno, že gamepad normálně funguje, tak v čem je háček? V nekompatibilitě těch her s nejnovějším systémem? Nebo co tedy vše jde, jdou emulátory? Mockrát děkuji za odpověď a doufám, že to tu někde není už napsané.

Sent from Sony Xperia Z2
#262752
Tak jsem to vyzkoušel.. PSX hry mi nešly nainstalovat, gamepad například v GTA Vice city nefungoval korektně (fungovaly pouze šipky), Dead space pro Xperia PLAY nešel nainstalovat. Emulátory jsem nezkoušel, ale ty by asi měly jít, pokud jsou kompatibilní s A 6.0.1. Až na ten gamepad no, u něj si nejsem jistý.

Takže zpět ke skvělé Gin2Kikat ROM.

Sent from Sony Xperia Z2