Root, popřípadě nahrání nové ROM

Plnohodnotný komunikátor s kvalitní klávesnicí

Moderátor: Moderátoři

Drupry

Re: Root, popřípadě nahrání nové ROM

Příspěvek od Drupry » 03 kvě 2013 22:40

bohužel, pomalé nabíhání u Viper romky je problém romky, ne kernelu.
Co se týče porovnávání těchto dvou kernelů, je to vždycky dost subjektivní. poslední 2 verze Vengeance jsem jeste nezkousel (jsem na to moc línej :D ) ale asi jsem byl více spokojenej s Vengeance kernelem. přecejenom dosahoval o trochu lepší výdrže při stejné plynulosti. docela také záleží na nastavení governoru (ci jak se to pise) aktualne pouzivam smartassH3 / sio @1,2ghz a jsem spokojen :)
SE U5 Vivaz > SE Xperia PRO > Sony Xperia Z3 Compact > Sony Xperia Z5 Compact

Autor tohoto vlákna
Pinďa

Příspěvek od Pinďa » 05 kvě 2013 02:57

Děkuji ještě jednou,inspiroval jsem se nastavením :) asi vyzkouším oba dva a uvidím :) ještě jednou asi vše přeinstaluji a vymažu pamětovku,myslím že jak jsem obnovoval aplikace pře titanium,tak se tam mohlo dostat i něco co system brzdí,protože se mě zdá stejný jako se sony kernelem :) předpokládám tedy, že znova flashnout origo 4.0.4. pak až znovu romku? a s kernelem nemusím dělat nic že, pokud nechám stejný, pokud ne,tak předtím wipe dalvik cache a hotovo?

Drupry

Příspěvek od Drupry » 05 kvě 2013 12:27

pokud obnovujete pres titanko, tak neobnovujte systemove aplikace, to pak dělá bordel.
Při kompletním přeinstalování systému tam stačí nechat kernel, jet do CWM a tam všechno vymazat (system, data, cache, dalvik cache) pozor na wipe SD karty, tam se nachazi i instalacka systemu. Nemusite se vracet na origo 4.0.4, staci to udelat takhle.
Já přes titanko obnovuji jenom uzivatelske aplikace, u nekterych systemovych jenom data (sms, wifi, slovnik klavesnice atp)

Autor tohoto vlákna
Pinďa

Příspěvek od Pinďa » 05 kvě 2013 14:27

Ještě jednou Děkuji za vše Drupry hodně jste mi pomohl, jsem nadšenej co jde udělat s 2 roky starým telefonem! :)

Yurax

Příspěvek od Yurax » 06 kvě 2013 16:15

Tak uz mame MIUI 5, je nadherna, bohuzel obecne trpi ohavnym bugem, ze nefunguje s PIN chranenymi simkami, po zadani pinu se resetuje a to furt dokola. Bez SIM, v rezimu tabletu nebo s odblokovanou sim je to krasa. Uplny ISony :)

adamika

Příspěvek od adamika » 07 kvě 2013 15:35

Tuhle rom jsem zkousel pred 2 hodinama, ale tlačítkoo sym si elalo co chtel když jsem nahral druhy Launcher tak vubec nefungoval tak jak ma, jinak zatim nejelpší MIUI ;-)
SE Xperia PRO

Yurax

Příspěvek od Yurax » 22 kvě 2013 09:42

Ha, tak verze 5_3.5.4 byla super a 5_3.5.17 uz trha pri odemykani a neustale docita launcher, ach jo :cry:

mst

Příspěvek od mst » 20 pro 2013 07:33

Ahoj, diky za super návod.
Mel bych jeste dotaz ke kernelu.
Jak poznam,
- ktery kernel (ne)pouzit, aby stale fungovalo HDMI?
- ktery se hodi ke ktere ROM ?
- je vzdy novejsi lepsi?

Drupry

Příspěvek od Drupry » 20 pro 2013 14:27

u našeho telefonu je to jednoduché. HDMI funguje pouze u GB (2.3.x) androidu a ICS (4.0.4) systémech postavených na originální ROMce, takže všechny ostatní systémy jako CM nebo systémy postavené na CM mají HDMI nefunkční, bohužel... kernel na tohle moc vliv nemá, nejlepší je pro ICS stock based (4.0.4 origo android) LuPuS kernel momentálně ve verzi 16 a už několikrát jsem se přesvědčil, že zde opravdu znamená vždycky novější je lepší

Downloadik

Příspěvek od Downloadik » 19 úno 2014 21:05

Drupry píše:není čeho se bát, všechno jde snadno a docela logicky po sobě.
Takže po rootu je třeba do telefonu nainstalovat CWM (nejlepší to bude asi podle návodu výš "jak rootnout", ale jde to i pres jine aplikace)

všechny následující operace už se uskuteční v CWM. Ještě je duležité mit onu romku na kartě, nejlepe primo na karte, ne v zadne slozce)

Nevím jak moc s tím máte zkušenosti, ale popíšu to úplně od základu. "nevýhoda" zamknutého bootloaderu je v tom, že nelze přehrát kernel [jádro] systému, které s tím telefonem opravdu dělá hodně!, ale docela to ulehčí práci a flashování romek.

Pokud je v telefonu správně nainstalováno CWM, tak při zapínání telefonu, když se objeví SONY logo, mačkejte tlačítko volume down (-), jakmile sony logo zmizí, mělo by vás to automaticky přesměrovat do CWM. pohybujete se bud tlačítkem pro hlasitost nebo tlačítkem menu (pouze dolu) tlačítko zpět je zpět a tlačítko domů je potvrzení.
Pro úspěšné nahrání nového systému je potřeba udělat tzv. full wipe (kompletní vymazání telefonu) takže vybereme factory reset, pro potvrzení jestě yes (to vymaže uživatelská data v telefonu a telefon vrátí do továrního nastavení) pod tím smažeme cache (to odstraní jenom dočasné chce soubory) a teď to nejdůležitější. sjedete do Mount and Storage položky a tam vybrat format data a pote format system. Nektere CWM formátují data už pod položkou factory reset, ale pro jistotu se to může udělat dvakrát) teď zase do hlavní nabídky a úplně dole v Advanced vybrat wipe dalvic cache - to odstraní cache všech aplikací v telefonu, občas se to dělá i při instalaci různých doplňků do telefonu protože tímhle si ty aplikace telefon znovu "osvojí". Volitelná možnost je wipe battery stats, ale já to přes CWM moc nedělám. to vymaže informace o baterii z paměti telefonu, ale já to dělám až v systému pomocí programu na kalibraci baterie. Není nutné, jen pokud by se zhoršila výdrž, může se to udělat kdykoliv potom, jenom by se hned po tom měla baterka úplně nabít aby se správně zkalibrovala.

Nyní máme telefon úplně čisný, teď je to jenom krabička která nebude fungovat víc jak na úrovni CWM.

Teď už konečně přijde ta sranda - instalování systému. Vybereme install zip from SD card, potvrdime a najdeme na karte tu romku kterou chceme instalovat. (soubor vzdy musi koncit .zip, nerozbalovat!) po potvrzení najede AROMA installer, což je krásný krafický průvodce instalováním. přes něj si i vybereme co chceme do systemu instalovat, nesmite zapomenout vybrat svoje zarizeni to je to nejdulezitejsi, vybrat first install (projistotu ještě všechno přemaže) a jake tam chcete programy, font a takove blbosti, vsechno se da pozdeji prepsat v systemu, nebo reflashnutim romky bez wipu dat (bez ztraty aplikaci) takže zjistíte třeba až po několika dnech co vám vyhovuje. pak potvrdíme a počkáte než se nainstaluje systém. NEzaskrtavat restart systemu a dokoncit instalaci. Jelikoz mate stock kernel (základní sony) tak nemusíte instalovat wifi moduly, takže už jenom v CWM vybrat reboot a je to :)

při prvním startu to může trvat i několik minut než to naběhne.

Kdyby jste čemukoliv nerozumněl nebo jakýkoliv dotaz, stačí se zeptat :)

Ahoj som tu nový, ale poznám toto fórum už dlho. NIekolľko krát som sa snažil rootnuť svoj telefón, vždy pomocou one click aplikácii (aby som nič nedovrzal). Nikdy to však nefungovalo. Bohužial ani easy root od Doomlorda. Tak som vyskúšal videonávod, ktorý si tu odporúčal ty, a nič. Flashol som tam nový kernel, mal som tmavú obrazovku ale keĎ som použil ten program na rootovanie (od doomlorda alebo od steveboss) nakoniec som dal naspäť kernel čo tam bol, a nič. Žiadny superuser nič. Neviem kde je problem. Flashtool napísal že root je hotový. Ale nič. Akurát keĎ som používal ten program na root tak mi nepísalo to čo v tom video ale stále killing na každý proses, ale na konci mi normálne vybehlo All done. Nevedel by si mi prosím poradiť? Videl som že si dosť skúsený. Alebo niekto? Už mi z toho začína zašibávať. Mám pocit, že môj telefón je snáď jediný ktorý to nefunguje. Ďakujemmoc za akýkoľvek nápad alebo radu čo s tým.

yazid

Příspěvek od yazid » 19 úno 2014 21:14

Mas vypnuty antivir? Vypnuty flashtool (ani na pozadi nesmie bezat),mas rozbaleny ten program na root vo vlastnej zlozke? Zapnute nezname zdroje a usb ladenie? Alebo ak chces, mozem skusit pomoct cez teamviewer.Uz som to tak riesila.

Odoslané zo Žabofónu :P

Downloadik

Příspěvek od Downloadik » 19 úno 2014 21:35

Antivir som nevypol, flashtool ano, ale ešte to raz skusim s s vypnutym antivirom a skontrolujem pre istotu aj flashtool. ak to nepojde, tak budem rad ak pomožeš. už mam z toho telefonu ozaj nervy.

yazid

Příspěvek od yazid » 19 úno 2014 21:37

Kludne pomozem cez ten viewer. Staci ked napises. Skontroluj vsetko,co som pisala vyssie a vyskusaj.

Downloadik

Příspěvek od Downloadik » 19 úno 2014 23:51

Ďakujem Ti strašne moc. Stačilo vypnúť ten antivir (alebo flashtool - nie som si 100% istý či som ho predtým vypol) a hotovo. You made my day. Veľká vďaka.

yazid

Příspěvek od yazid » 19 úno 2014 23:53

Rado sa stalo. :)

Odpovědět

Zpět na „XPERIA Pro“