Jak na zálohu vašeho firmwaru Xperia Pro

Plnohodnotný komunikátor s kvalitní klávesnicí

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Jak na zálohu vašeho firmwaru Xperia Pro

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 led 2012 21:04

Na internetu se v poslední době stále častěji objevuje otázka, jak si zazálohovat firmware, který jste měli v telefon při koupi a který tím pádem zaručuje, že při případné reklamaci nebudete mít s tímto problém ani pokud jste mezitím do telefonu instalovali spoustu úprav a využívali jeho možnosti na maximum. Řešení samozřejmě existuje a celá jeho aplikace vám nezabere delší dobu než přibližně 10 minut. Na konci návodu tak budete mít v Pc připravenou zálohu vašeho firmwaru, kterou můžete kdykoliv nahrát do telefonu a uvést jej přesně do stavu, ve kterém byl telefon v době prodeje. Vše je velmi jednoduché a rychlé, nemusíte se ničeho bát. Pokud mi v nejbližší době vyjde čas, tak návod natočím i s komentářem na YouTube. Jelikož během návodu dojde k aktualizaci vašeho telefonu, doporučuji nejprve provést zálohu vašich dat.

1. stáhněte a nainstalujte si Flashtool - viewtopic.php?f=54&t=9878

2. stáhněte a nainstalujte SUS a proveďte standardní aktualizaci telefonu (případně přeinstalujte stávající FW)
http://www.sonymobile.com/global-en/too ... e-service/

Obrázek

3. nyní zamiřte do složky, kde máte nainstalovaný SEUS, konkrétně do podsložky db/číslo/blob_fs a zde nás zajímají tři největší soubory (poznáte je také podle jména File...), které si označte a zkopírujte do složky firmware tam, kde jste v kroku jedna instalovali Flashtool

Obrázek

4. nyní spusťte FlashTool a nahoře zvolte možnost Advanced/Decrypt files

5. všechny tři označené soubory přesuňte do pravého sloupečku a spusťte samotný Decrypt

Obrázek

6. po dokončení se vám zobrazí níže uvedená tabulka. Všechny soubory opět přesuňte do pravého sloupce, přičemž vpravo nahoře vepište údaje o tom, o jakou verzi firmwaru se jedná a pro jaké zařízení je určená (tohle se využívá především pokud výsledný soubor posíláte někam na internet, pokud má sloužit jen pro vaši potřebu, je jedno co tam vepíšete).

Obrázek

Obrázek

7. po potvrzení ok již jen vyberte korektní loader dle typu vašeho telefonu a vyčkejte na dokončení vytvoření ftf souboru

Obrázek

Obrázek

8. ve složce firmwares se vám vytvoří výsledný firmware, který nyní přes FlashTool a v něm položku flash můžete kdykoliv nahrát do vašeho telefonu a vrátit se tak k verzi FW, kterou jste měli při prodeji. Tím pádem pak při záruční opravě v servise nemůže dojít k žádnému nedorozumění stran vaší záruky :)

Obrázek
Obrázek

tigermess

Re: Jak na zálohu vašeho firmwaru + záloha systémových soubo

Příspěvek od tigermess » 21 bře 2012 18:33

Zda se ze obrazky jiz nejsou k dispozici, nebyly by nahradni?

StefanV

Příspěvek od StefanV » 01 dub 2012 10:34

Dobrý den, nemáte loader pro verzi 4.0.2.a.0.69 ?

JirikH

Příspěvek od JirikH » 01 dub 2012 11:50

Loader je stejný ve všech verzích

Odesláno z mé Xperie Neo
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Smartphone: Sony Xperia V -- UniQue (jak jinak :) )
Tablet: Ne
xus 7 16GB -- Stock Android 4.4.2 KitKat -- Unlock -- Root -- TWRP recovery
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

StefanV

Příspěvek od StefanV » 01 dub 2012 13:50

Děkuji za info, nebyl by tedy funkční link na originální loader z přijatelného firmware? Pač potřebuji provést prvotní backup a zatím jsem našel jen systémovou strukturu bez loaderu. Předem děkuji

tigermess

Příspěvek od tigermess » 02 dub 2012 16:41

Loader by mel byt v linku v prvnim prispevku, ten bohuzel jiz neni funkcni. Ted jen jestli se najde nekdo, kdo si FW z prvniho prispevku stahnul a je ochoten ho reupnout. Prip. jestli by si Jozef nasel chvili a tohle tema obnovil (obrazky+link), take bych podekoval.

Jeste bych mel par otazek - mel jsem vcera vecer cas na upravy telefonu, chtel jsem si nejprve vyzalohovat telefon a obavam se, ze se mi to nepodarilo :D

1. Zalohuje se timto zpusobem FW co je v telefonu pri koupi? Pokud ne, je nejaky jiny zpusob jak zalohovat FW co je v telefonu pri koupi?
Podle bodu 2 navodu se telefon musi aktualizovat pres SEUS, jestli je to tak jak to vypada tak se zalohuje az aktualizovany (nejnovejsi) FW..

2. S ohledem na to, ze na nejnovejsim FW jiz nelze provest root, udelal jsem nejprve Unlock+Root podle navodu zde na Xperia.cz. Posleze mi doslo, ze Rootem jsem prisel o Kernel, ten je pocitam soucasti zalohy taky. Mozna to ale neni problem - chtel jsem jenom zalohovat stock FW. Je zaloha stock FW postupem dle tohoto navodu vicemene to same, jako kdyz si telefon flashnu nejakym generic FW pres Flashtool? Resp. ten vysledny soubor - jestli pak clovek ve vysledku vytvori neco, co je v zasade stejne jako image originalniho FW od vyrobce (pokud zalohuji nemodifikovany stock FW)

3. I za okolnosti ze nebudu mit uplne to, co jsem mel v telefonu pri koupi, bych si rad udelal zalohu FW co je v telefonu ted. S xperia.cz rootem jsem udelal zalohu pres CWM recovery, je zaloha pres CWM recovery srovnatelna se zalohou podle tohoto postupu, nebo je tahle "uplnejsi"?

Tucne pismo jen pro snazsi orientaci :) diky

tigermess

Příspěvek od tigermess » 06 dub 2012 00:26

Diky jedne nevyhnutelne udalosti (viva la cihla) mohu nyni zodpovedet vetsinu otazek v tomto vlakne

a) Loader je pribalen k Flashtoolu, vse potrebne najdete v nejnovejsi verzi 0.6.8.0 na http://androxyde.github.com/Flashtool/. FlashTool po decryptu loader sam nabidne.
b) Adekvatni nahradou za obrazky je videonavod - http://www.youtube.com/watch?v=bB77gWRUI_A
c) Timto zpusobem se zalohuje pouze nejnovejsi FW nabidnuty SEUSem, nikoliv ten v telefonu. Tj. zasadne stock FW.
d) Vysledna zaloha stock FW je v podstate ta sama jako ty, co se daji dohledat na netu, nebo i flashe z Wotanu. Z toho vyplyva, ze dokud bude fungovat Wotan, zaloha podle tohoto postupu neni nutna - kdyz se telefon ocitne v nepouzitelnem stavu nebo musi do servisu, proste si Pro flashnete z Wotanu a je to. Zajimavejsi by byl postup, jak si zalohovat to, co v telefonu prave ted mate, k tomu mozna pomuze vyse zminene CWM ale s tim jeste nemam dostatek zkusenosti, tak treba zas priste.
8)

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 06 dub 2012 07:26

Pokud máte telefon od operátora, pak vám je Wotan k ničemu a skutečně je třeba projít výše zmíněným postupem... A telefonů se u nás přes operátory ještě stále prodává docela dost. Pokud máte telefon z volného prodeje, tak se samozřejmě Wotan dá většinou použít
Obrázek

tigermess

Příspěvek od tigermess » 07 dub 2012 20:00

Jasne, to me v tu chvili nenapadlo, pravda ze na wotanu brandovany firmware neni. Ok.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 kvě 2012 00:43

Aktualizováno a zjednodušeno, před vydáním další várky ICS se nové a přehlednější návody budou hodit...
Obrázek

Mirďa

Příspěvek od Mirďa » 28 kvě 2012 11:53

Zdravím, jelikož se blíží ICS a já jako že před fleshem telefonu si neprovedl zálohu, stalo se, jsem se chtěl zeptat jestli náhodou někdo nemáte vytvořenou zálohu telefonu pro firmware FW 4.0.A.2.0.69 z Xperie pro MK16i, vyrobená v Německu? Předem dík.Mirek

Georghi.Lounge

Příspěvek od Georghi.Lounge » 30 srp 2012 02:58

Dobrý den,

před nedávnou dobou jsem zakoupil XPERIA Pro s Androidem ve verzi 2.3.4 ve volném prodeji. Nyní bych si rád vyzkoušel nějaké CFW ROM a chtěl jsem zálohovat svůj z důvodu případné reklamace, ale SEUS v této chvíli nabízi jen ICS. Je tedy možné nějakým jiným způsobem získat stock ROM Androida od Sony ve verzi 2.3.4 pro MK16i?

Předem mockrát děkuji za odpověď.
aktuální Sony hračičky: Sony XPERIA iOn(LT28h) + Sony XPERIA V(LT25i)

příslušenství:
Sony Ericsson AN400, Sony EC450
___________________________________________________________________________________________________________________
Obrázek

Dzura
Facebook profil: facebook.com/jiriklicka

Příspěvek od Dzura » 06 říj 2012 11:34

vážení, při koupi jsem udělal tímto způsobem zálohu, ale teď když jí tam chci dát se mi to né a né podařit.... postupuji tak, že spustim flashtool, tam dam flash mode, zvolim tovární nastavení a ještě něco dál? mně se pořád načítá upravená verze, kterou sem si tam nahrál

tak jsem to vyřešil, zapoměl jsem předtim označit všechny soubory... ale teď když tam mam původní verzi a chci aktualizovat přes seus, tak mi to hází že mam pořád upravený software... co mam ještě udělat pro úplný vrácení ?

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Re: Jak na zálohu vašeho firmwaru Xperia Pro

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 pro 2012 15:34

zamknout bootloader...

návod aktualizován a doplněn

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Pro“