Výrazné zvýšení kvality fotografií a videa pro XPERIA Pro

Plnohodnotný komunikátor s kvalitní klávesnicí

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Výrazné zvýšení kvality fotografií a videa pro XPERIA Pro

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 dub 2012 10:01

Na XDA se objevilo velmi užitečné téma, ve kterém si můžete stáhnout upravenou aplikaci Fotoaparát, která vám zajistí výrazné zvýšení kvality nahrávaného videa a také pořizovaných fotografií. Sám jsem autorovi úpravu pomáhal testovat na komunikátoru Sony XPERIA S a výsledky jsou skutečně výborné. Pokud jste dosud nebyli spokojeni s kvalitou fotografií a videí, tady máte řešení. Celý vtip je v tom, že Sony (Ericsson) u svých fotoaparátů nastavuje kvalitu snímků nikoliv na maximum, ale většinou přibližně na 90 procent. Díky tomu sice snímky zabírají méně místa a práce s fotoaparátem je rychlejší, je to ale na úkor obrazové kvality. Tady je tedy řešení. Pro aplikaci návodu potřebujete funkční Recovery menu, úprava vám tedy nebude fungovat bez odemknutí bootloaderu respektive minimálně potřebujete funkční root. Já jsem zastáncem recovery menu a tuto možnost doporučuji, nechám ale na zvážení každého, jakou cestou se vydá.

1. metoda (doporučuji)
- nainstalujte si Recovery menu (pokud jej ještě nemáte)
- stáhněte si následující soubor a umístěte jej na svou paměťovou kartu - https://rapidshare.com/files/1986034877/Pro.zip
- spusťte Recovery menu a přes položku install zip nainstalujte soubor, který jste si stáhli
- po restartu telefonu si užívejte vyšší kvalitu fotografií i videa

Obrázek

2. metoda (někdy jde aplikovat i bez nutnosti odemykat bootloader, budete ale potřebovat správce souborů se schopností nastavovat permissions)
- stáhněte si tento soubor a přes WinRar jej rozbalte - https://rapidshare.com/files/1986034877/Pro.zip
- soubor ve SemcCameraUI.apk složce system/app přesuňte na svou paměťovou kartu
- nyní jej přesuňte do vnitřní paměti telefonu do složky system
- nastavte mu práva podle výše uvedeného obrázku (většinou se to dělá dlouhým podržením souboru a je to pod možností permissions)
- nyní tento soubor přesuňte do podsložky system/app
- po restartu telefonu si užívejte vyšší kvalitu fotografií i videa

Ať už jste použili kteroukoliv metodu, po aplikaci výše uvedeného návodu byste měli být schopnosti na vašich fotografiích i na vámi pořízených videozáznamech schopni rozeznat výrazný nárůst kvality. Telefonem produkované soubory budou větší a budou zachycovat podstatně více detailů.

Obrázek
Obrázek

tigermess

Re: Výrazné zvýšení kvality fotografií a videa pro XPERIA Pr

Příspěvek od tigermess » 21 dub 2012 15:51

supr navod, jenom mi tam chybi na zacatku záloha :)

Switch

Příspěvek od Switch » 22 dub 2012 08:33

šlo by prosím udělat nějaké přímé srovnání? Ukázky fotek, rozdíly ve velikosti, rychlosti ukládání, apod? :)
SE Xperia Pro, Android 2.3.4

Pit

Příspěvek od Pit » 23 dub 2012 21:06

Switch píše:šlo by prosím udělat nějaké přímé srovnání? Ukázky fotek, rozdíly ve velikosti, rychlosti ukládání, apod.? :)
Na základě přesných měření, srovnávacích bipolárních testů, renderovaných RGB grafů a holografické analýzy naše mobilní fotografická laboratoř poskytuje tento vědecký závěr: je to lepčí! :P
(Kua, instalace je tak jednoduchá, že si to snad můžeš srovnat, sám, ne?)

Jo a bacha, instalací souboru dojde ke znatelnému prodloužení objektivu, takže se telefon skoro nevejde do kapsy a při položení na "záda" se hongá :beer:

Switch

Příspěvek od Switch » 24 dub 2012 07:07

Mám úpravami nedotčený telefon a nechce se mi zbytečně pouštět do všech těch bootloaderů, recovery menu, rootů a podobně :)

Semišák

Příspěvek od Semišák » 24 dub 2012 12:02

Switch píše:šlo by prosím udělat nějaké přímé srovnání? Ukázky fotek, rozdíly ve velikosti, rychlosti ukládání, apod.? :)
Velikostně asi takto : průměrně fotky předtím asi 850kb, po změně 1700kb. Foťák je stejný = stejné fotky. Tady jde jen o softwarovou komprimaci. To znamená že teď je to lepší. :good:
Rychlost ukládání je jistě pomalejší ukládáš víc dat, rozdíl je v milisekundách.
Ukázka fotek si myslím je zbytečná nejde udělat stejnou fotku za stejných podmínek, to je věc laboratoře. Laboratorní výsledky zhodnotil "PIT" :D

Pit

Příspěvek od Pit » 24 dub 2012 21:12

Switch píše:Mám úpravami nedotčený telefon a nechce se mi zbytečně pouštět do všech těch bootloaderů, recovery menu, rootů a podobně :)
Tak kvůli lepšímu foťáku bych to teda rozhodně neabsolvoval. O tolik lepší to zase není. To už by mě na rootování a odemykání spíš braly rootpráva (třeba taková blbost jako je automatická synchronizace času podle timeserverů) nebo overclocking.

Switch

Příspěvek od Switch » 24 dub 2012 21:32

Díky Semišákovi i Pitovi za odpovědi, právě proto jsem se ptal :) Vykašlu se na to :)

marek

Příspěvek od marek » 24 dub 2012 21:47

na toto ti staci root nic nemusis odomikat. root mas za 20sekund hotovy. a vo videu je teda velky rozdiel

Slayer

Příspěvek od Slayer » 11 kvě 2012 22:50

...no pokud mi někdo poradí, jak udělat root na sestavení 4.0.2.a.0.62 tak do toho jdu. Zatím jsem na netu nenašel postup na root na tohle sestavení aniž bych nemusel odemykat loader a flashovat starší verzi. Ale možná jsem mimo - jde o můj první android :)
SE Xperia Pro MK16i - historie
ROM = ...pokorný návrat k 2.3.4 ...Gin2KitKat
Kernel = Don2x
Bootloader = UnLocked
OC = No ...1 GHz

marek

Příspěvek od marek » 11 kvě 2012 23:02

No tak to mas verziu co sa neda rootnut. A starsiu mozes flashnut bez odomknutia bootloadera.

Slayer

Příspěvek od Slayer » 12 kvě 2012 01:20

jo jo ...přesně. Ještě nějaký čas tomu nechám na testování, jestli se neobjeví nějaká vada na reklamaci...a pak to flashnem :)
SE Xperia Pro MK16i - historie
ROM = ...pokorný návrat k 2.3.4 ...Gin2KitKat
Kernel = Don2x
Bootloader = UnLocked
OC = No ...1 GHz

wencel

Příspěvek od wencel » 28 kvě 2012 00:12

Nemáte prosím někdo tip jak se zbavit sekání ve videu?
V původním firmware i s upravenou verzí kamery mám pořád při natáčení videa v 720p video trochu trhané. Kartu mám Class 4 (což by pro bitrate 10Mbit mělo být dostačující) ale stejne to mám trochu trhané, kodekem a přehrávačem v PC to není - je to vidět i při přehrávání přes HDMI přímo v teleonu, task managerem samozřejmě před natáčením ukončuji všechny běžící programy - takže zátěží telefonu to taky není. Díky za tip případně pomoc. Mám Xperii Pro novou a uvažuji že pokud se tento problém nevyřeší že telefon v rámci 14dní záruky telefon vrátím.

dewills

Příspěvek od dewills » 28 kvě 2012 00:25

Já přišel na jednu věc , která mi pomáhá právě od toho kousání. Mám sice Arce, tak nevím jak to půjde u tebe. Mám v mobilu upravený soubor fotaku na bitrate 15mb. Když chci aby video nebylo škubaný, těsně před natáčením použiju task killer a zavřu vše , aby se dostatečně uvolnila paměť. A div se , video ne bezvadně plynulý, i když natáčím třeba 5 - 10 min. Pravda mám ale kartu class10. Nicméně bez použití task killeru se mi video taky cuká. Tak to zkus a uvidíš. Hodně volné paměti je důležitý.

Task killer
používám memory booster https://play.google.com/store/apps/deta ... IubGl0ZSJd
Nastavení permissions (ROOT EXPLORER) http://xperia.cz/forum/viewtopic.php?f= ... 192#p17192
TOP GB rom Xperia S Rom V7 for Arc / Arc S http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1565990
TOP ICS rom Arconium ICS http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1515148
Nastavení a pojmy "Guvernérů" v souvislosti přetaktování CPU http://xperia.cz/forum/viewtopic.php?f= ... 283#p22283

wencel

Příspěvek od wencel » 28 kvě 2012 00:57

No to jsem ale už psal prve, že před natáčením ukončím všechny programy (používám ES Task Manager, ale funkce je stejná), takže tím to nebude. Možná jsem to měl upřesnit, sorry.
A co se rychlosti karty týče tak na standardní bitrate z výroby (6Mbps) i upravenou (10Mbps) by technicky měla Class 2 dostačovat, takže moje nová Class 4 je už tak docela slušná rezerva pro rychlost zápisu. Je mi líto dva dny starou 16GB kartu vyhodit a klupit to samé Class 10 abych zjistil že to bylo úplně nanic :-S

kimis

Příspěvek od kimis » 05 čer 2012 08:58

Mam problem ze po instalaci na lepsi foceni mi nejde fotoaparat spustit. Vypise se hlaska Aplikace ftoaparat byla bohuzel ukoncena. Mam 4 ics a tento navod je pouze na 2.3.4 ???

wencel

Příspěvek od wencel » 05 čer 2012 11:19

Ano, tahle aplikace samozřejme NEFUNGUJE v ICS 4.0.4!

kidbv

Příspěvek od kidbv » 08 črc 2012 19:24

A bude něco na 4.0.4?
Ptám se blbě. Samo že bude. Ale kdy? :-)

Mirďa

Příspěvek od Mirďa » 08 črc 2012 23:10

Funguje aplikace z Arc (S) pro ICS 4.0.3. i na 4.0.4. Mám střední verzi a super :)
http://www.xperia.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=965

Video je v HD bez stabilizace plynulé a foto super :)

kidbv

Příspěvek od kidbv » 11 črc 2012 22:14

Mirďa píše:Funguje aplikace z Arc (S) pro ICS 4.0.3. i na 4.0.4. Mám střední verzi a super :)
http://www.xperia.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=965

Video je v HD bez stabilizace plynulé a foto super :)
tak mě se to škube, kvalita i rozlišení jak fotek, tak videa je stejná, jaká byla... tak nevím... Před tím to jelo alespoň plynule.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Pro“