Buttermilk ROM pro Sony Ericsson XPERIA Pro

Plnohodnotný komunikátor s kvalitní klávesnicí

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Semišák

Re: Buttermilk ROM pro Sony Ericsson XPERIA Pro

Příspěvek od Semišák » 22 kvě 2012 13:25

Merth píše:Ahoj lidi. Po delším používání Jozefovy ROMky se mi začaly objevovat dva menší problémy v její funkčnosti:
1. telefon sám od sebe přímá tu samou sms několikrát za sebou (klidně i 4x nebo 5x) ačkoliv jsem si u odesílatele (a děje se to u více lidí, kteří mi píšou) ověřil, že jí poslal jenom jednou. Ještě zajímavé je, že se to neděje stále, občas to vyřeší reboot - ale vždy jen dočasně

2. pokud chci volat a to jak z telefonního seznamu nebo z přimých kontaktů z plochy, tak telefonu trvá něco mezi 5 až 8 vterinami (ano opravdu jsem se to snažil spočítat a změřit) než vůbec začne volat.

Tak se chci zeptat jestli se tohle děje i někomu jinému nebo jsem soliterni kauza?

P.S. Zkoušel jsem už i reinstal a ani ten to nevyřešil.
P.S.2 Podivné je, že testovací verze od Jozefa, kterou jsem měl před oficiálním releasem tohle nedělala...
Tak bod1) nemám problém
bod2) vše v naprosté pohodě

Domnívám se, že přijímání SMS několikrát za sebou ty samé, včetně vysoké prodlevy při vytáčení, by mohlo mít souvislost s přihlašováním telefonu do sítě operátora, chyba SIM. Vyzkoušej vyměnit SIM a uvidíš. Nebo zkus znova tu testovací verzi, jestli to bude dělat?

pogo

Příspěvek od pogo » 22 kvě 2012 13:56

to přijímání sms bych tipoval na chybu operátora - tohle se občas stává (ale mě se to stalo naposledy asi před 3/4 rokem s jiným telefonem) - zpomalený dialer jsem naposledy zaznamenal na stock FW před 0.62 (nevím z hlavy číslo). Takřka jistě ten zpomalený dialer bude nějaká sw chyba - nezkoušel jsi jiný dialer, nebo jiný launcher... ?
Alcatel OT DB -> Sony CMD J5 -> SE T610i -> SE K800i -> SE Xperia X1i -> Eten Gloofish -> Vodafone 845 -> SE Xperia PRO -> Nokia Lumia 920 -> Nokia Lumia 830 -> MS Lumia 640 XL LTE SS

dsigy

Příspěvek od dsigy » 22 kvě 2012 14:50

1) také si myslím, že to není chyba v mobilu ale u operátora, dělalo mi to i na LG.. ;) 4-5 je docela málo, mě to hodilo i 17x... :-D (vodafone)
Sagem (2x) > Siemens C45 > Sony Ericsson T610 > Sony Ericsson W880i > LG K500> Sony Ericsson Xperia Pro

Want

Příspěvek od Want » 22 kvě 2012 15:42

Chtěl jsem si změnit launcher místo 5 ploch na 3. Stáhnul jsem příslušný zip, nechal ho přes recovery režim nainstalovat a dopadlo to tak že telefon už nenajel. Vždy se objeví pouze Ultima zavaděč a po chvíli následuje restart. Nepomohlo ani když jsem zkusil instalnout opět launcher s 5 plochami. Nakonec jsem nechal obnovit pouze systém ze straší zálohy. Netuší někdo v čem může být zrada?

Mimochodem, do podobné situace jsem se dostal, když jsem se pokoušel vrazit tam cyanogen..

Merth

Příspěvek od Merth » 23 kvě 2012 09:59

Semišák píše:Domnívám se, že přijímání SMS několikrát za sebou ty samé, včetně vysoké prodlevy při vytáčení, by mohlo mít souvislost s přihlašováním telefonu do sítě operátora, chyba SIM. Vyzkoušej vyměnit SIM a uvidíš. Nebo zkus znova tu testovací verzi, jestli to bude dělat?
Měl jsi naprostou pravdu a díky moc za pomoc. Stačilo vyčistit kontakty na SIMce a vše už zase běží jak má :)

jirkaH

Příspěvek od jirkaH » 27 kvě 2012 16:32

Ahoj, chtěl bych moc poděkovat za ROM, je skvělá!
Nevím ale jestli máte taky problém při vypínání HW tlačítkem, nebo je to jenom moje specialita.
Při podržení HW tlačítka vyskočí menu kde chybí užitečné reboot do "recovery menu" a když dám vypnout tak se xperie restartuje......
Mohu ji vypnout jenom z horního menu kde se vypíná wifi,data,bluetooth atd.
Nějak to tam mám pomotané...
Máte to taky?
Dík za odp..
Jirka

konkurent

Příspěvek od konkurent » 28 kvě 2012 01:07

zdravím, v prvom rade by som sa chcel poďakovať za skvelú ROM, mám ju nahodenú odkedy sa tu objavila a zatiaľ žiadne problémy...
no chcel by som sa spýtať na jednu vec, keď som kúpil telefón a priradil som ku kontaktom fotografie, tak mi ich v kontaktoch ukazovalo pekne cez celú hornú tretinu displeja a pri volaní zas cez celú hornú polovicu, no časom mi to prestalo robiť (nie som si istý či ešte pred nainštalovaním pôvodnej ultimy alebo až tým) neviete niekto či sa to nedá nejako vyriešiť ? tie full screen caller aplikácie som už skúšal, ale to nebolo ono, a často som omylom niečo postláčal...

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 kvě 2012 06:26

Na to vypínací menu se podívám, ale fungovat by to mělo bezproblémově a tak nějak věřím, že kdyby to bylo špatně, že by se už dříve někdo ozval. Aktuálně už sice Buttermilk nahozenou nemám (čekání na ICS no...), ale doma to zkusím a uvidím.
Obrázek

tigermess

Příspěvek od tigermess » 28 kvě 2012 15:26

Hehe od instalace ROM jsem telefon vypnout jeste nezkousel :-) ale potvrzuji ze u me funguje vypnuti pres vypinaci tlacitko v poradku. Zkusil bych nejdriv zmrazit doinstalovane aplikace, jestli do vypinani nektera z nich nezasahuje.

jirkaH

Příspěvek od jirkaH » 28 kvě 2012 16:16

tigermess píše:Hehe od instalace ROM jsem telefon vypnout jeste nezkousel :-) ale potvrzuji ze u me funguje vypnuti pres vypinaci tlacitko v poradku. Zkusil bych nejdriv zmrazit doinstalovane aplikace, jestli do vypinani nektera z nich nezasahuje.
Díky vyzkouším.. :wink:

jirkaH

Příspěvek od jirkaH » 28 kvě 2012 20:31

jirkaH píše:
tigermess píše:Hehe od instalace ROM jsem telefon vypnout jeste nezkousel :-) ale potvrzuji ze u me funguje vypnuti pres vypinaci tlacitko v poradku. Zkusil bych nejdriv zmrazit doinstalovane aplikace, jestli do vypinani nektera z nich nezasahuje.
Díky vyzkouším.. :wink:
Omlouvám se, ale čím zmrazím????

jardabr

Příspěvek od jardabr » 29 kvě 2012 07:50

Na zmražení aplikací používám Titanium Backup.

jirkaH

Příspěvek od jirkaH » 29 kvě 2012 09:11

jardabr píše:Na zmražení aplikací používám Titanium Backup.
Mam free verzi a tam mrazit nejde.Musim tedy zakoupit,nebo existuje neco jineho?
Diky

JirikH

Příspěvek od JirikH » 29 kvě 2012 09:53

Link2SD

Odesláno z mé Xperie Neo
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Smartphone: Sony Xperia V -- UniQue (jak jinak :) )
Tablet: Ne
xus 7 16GB -- Stock Android 4.4.2 KitKat -- Unlock -- Root -- TWRP recovery
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kuboslav

Příspěvek od kuboslav » 29 kvě 2012 10:55

konkurent píše:zdravím, v prvom rade by som sa chcel poďakovať za skvelú ROM, mám ju nahodenú odkedy sa tu objavila a zatiaľ žiadne problémy...
no chcel by som sa spýtať na jednu vec, keď som kúpil telefón a priradil som ku kontaktom fotografie, tak mi ich v kontaktoch ukazovalo pekne cez celú hornú tretinu displeja a pri volaní zas cez celú hornú polovicu, no časom mi to prestalo robiť (nie som si istý či ešte pred nainštalovaním pôvodnej ultimy alebo až tým) neviete niekto či sa to nedá nejako vyriešiť ? tie full screen caller aplikácie som už skúšal, ale to nebolo ono, a často som omylom niečo postláčal...

Zdravim, miznu obrazky kontaktov uplne ale sa zobrazuju mensie v ramceku v lavom hornom rohu? Ak je to ten druhy pripad, toto sa mi stalo po synchronizacii s kontaktami na googli.

konkurent

Příspěvek od konkurent » 29 kvě 2012 20:13

kuboslav píše:Zdravim, miznu obrazky kontaktov uplne ale sa zobrazuju mensie v ramceku v lavom hornom rohu? Ak je to ten druhy pripad, toto sa mi stalo po synchronizacii s kontaktami na googli.
kontakty ostali v rámčeku, a fotky som tam dával manuálne tuším, ale skúsim nejakú nahodiť odznova :)

kuboslav

Příspěvek od kuboslav » 29 kvě 2012 23:54

konkurent píše:
kuboslav píše:Zdravim, miznu obrazky kontaktov uplne ale sa zobrazuju mensie v ramceku v lavom hornom rohu? Ak je to ten druhy pripad, toto sa mi stalo po synchronizacii s kontaktami na googli.
kontakty ostali v rámčeku, a fotky som tam dával manuálne tuším, ale skúsim nejakú nahodiť odznova :)
no asi tak, tiez som to urobil znova manualne, zakazal synchronizacie kontaktov a urobil si zalohu na sd a je pokoj

tigermess

Příspěvek od tigermess » 30 kvě 2012 22:13

Dotaz/problem: Pri psani sms mi to nedoplnuje slova z uziv. slovniku. Funguje to nekomu?

BeNiSh

Příspěvek od BeNiSh » 12 čer 2012 22:50

nebylo by mozne jeste pridat jako .zip balicek na upravu batery stavu a pouzity Walkman prehravac, pouzivam Ultimu, ale tyhle dve veci bych chtel mit jako v Butermilku :)

frenky.l

Příspěvek od frenky.l » 17 čer 2012 21:42

co v pripade aktualizacie na ICS? fici buttermilk nadalej?
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Pro“