SE Xperia X10 se nechce zapnout

Vlajková loď společnosti Sony Ericsson pro rok 2010

Moderátor: Moderátoři

Autor tohoto vlákna
honzik.postl

SE Xperia X10 se nechce zapnout

Příspěvek od honzik.postl » 11 srp 2012 10:39

Telefon se mi začal při normálním užívání sám restartovat, po týdnu se už vůbec nezapnul. Když podržím tlačítko zapnout, tak 3x blikne kontrolka a nic se neděje. Odeslal jsem ho na reklamaci, vyměnili vadné díly (nenapsali jaké) a mobil fungoval asi 3 dny. Poté se už zase nechce zapnout. Nevíte, co to může být?

maros3t
Facebook profil: Marek Vančo

Re: SE Xperia X10 se nechce zapnout

Příspěvek od maros3t » 11 srp 2012 11:58

ked kontrolka blikne tri krat na cerveno a potom sa nic nedeje tak to indikuje ze maz uplne vystavenu bateriu, skus inu bateriu alebo skus nabit

roxetak
Facebook profil: https://www.facebook.com/roxetak
Typ zařízení: Lenovo Moto G5 Plus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roxetak » 11 srp 2012 14:32

Menili ti micro usb? Mozno mas poskodeny tento konektor a nenabija sa ti bateria v mobile.
For me is Xperia and Sony dead.

Autor tohoto vlákna
honzik.postl

Příspěvek od honzik.postl » 13 srp 2012 19:26

Vůbec nenapsali, co měnili, ale konektor vypadá pořád starej. Baterka byla plně nabitá, tak nevim.. Odesílám znovu na reklamaci. Nevíte, jak je to s nárokem na vrácení peněz? Je to snad až po třetí reklamaci ne? A nevím, jestli mi vrátí plnou částku, nebo za kterou ten mobil prodávají teď.

Sonic1

Příspěvek od Sonic1 » 13 srp 2012 22:54

Aby ti vratili peniaze aspon podla naseho zakonnika musis mat 3x potvrdenu tu istu vadu( co asi malo servisov spravi). Predpokladam ze v CZ je tento zakon rovnaky.Ak mas narok na vratenie penazi, 3x ta ista vada bud ti vratia sumu ktoru si zaplatil alebo ti daju novy kus, pripadne ak sa nic take uz nerobi tak jeho nastupcu ktory zodpoveda parametrami.
Xioami Hongmi 3G
Xperia RAY Black - darovany
Bootloader: Unlocked
Status:Rooted
___________________________________________________________________________________
ROM][Ray][JB 4.1.2] Super Jelly Bean™ 8.0 (Perfection)(kitkat themed) [20 Nov'13]
Zoznam Kernelov na RAY

steveboss
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steveboss » 13 srp 2012 23:17

tak tak...

maros3t

Příspěvek od maros3t » 25 srp 2012 11:59

toto "nastupcu" by som bral :Daj ked....ako tu tak citavam tak tie telefony co viraba uz iba Sony su sami problem....to by sa mi s mojou starou x10nou nikdy nemohlo stat :D
(sam osobne som mal xperia s, ale predal som ho koli displeju-zlte flaky)

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 25 srp 2012 12:10

OT: letošní XPERIE jsou parádní, XS byla jediná, co úplně nesedla, ale i tam je to již ok celkem
Obrázek

maros3t

Příspěvek od maros3t » 25 srp 2012 16:44

co som tu cital na fotach, tak xperia P je strasne zabugovana, na xperia sola zase problem s citlivostou dotyku, u Xperia S ktoru som sam mal tak som mal problem s displejom, niektory mali zas problem s vydrzou baterie, jeden pisal ze mu vydrzi 5 hodin a dost, to sa mi vsak nastastie nestalo ja som mal iba ten displej zazltnuty, a skoro vsetci maitelia sony 2012 sa stazuju na softver,skoro kazdy ma problem zo sustanim reproduktoru, tak po tomto vsetkom by som netvrdil ze to je uspesny rok :D som fanusik sony samozrejme, ale zas nemam zalepene oci, vjem ze aj galaxy sIII mal problem s displejom ties tam bol tussim odtien dofialova alebo take nieco neviem uz presne, ale tak sony ma vseobecne problem s podporou(oproti ostatnym telefonom) aspon ja to tak vidim, vyrobia strasne vela modelov za jeden rok, ale ani jeden nieje dokonaly, kazdy ma kopec much, potom vydaju tristo aktualizaci a oprav a stale to neni dobre, byt na ich mieste tak by som vyrobil dva tri telefony a urobil donich poriadny softver bez chyb a s rychloymi reakciami na aktualizaciu, a myslim ze by ziskali viacej fanusikou ako takto, ale to je len moj nazor, niekto to vidi mozno inak, mimochodom je super ze xperia S si zobrali podruku Google nexus, aspon nejaky telefon s dobrou podporou bude :D dufam

steveboss
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steveboss » 26 srp 2012 07:42

Suhlasim... tych modelov je vela este k tomu s otrasnymi nazvami a este nie je koniec, kvantita predbehla kvalitu, jednoznacne, o tom niet pochyb... skoda... modely 2012 proste na modely 2011 nemaju kvalitativne, designom ani nazvami...

Odoslané z môjho MT11i

maros3t

Příspěvek od maros3t » 26 srp 2012 08:38

moja rec, niet co dodat , azda len tolko ze toto je prvy rok pod nazvom "Sony" tak mozeme len ticho dufat ze ten buduci uz bude lepsi :beer:

romual

Příspěvek od romual » 11 pro 2012 22:37

Zdravím , prosím o poradu .Dostal se mi do ruky telefon xperia x10i s tím že je nefunkční . Pročetl jsem různé návody na oživení umrtvené x10 a zkouším . Nevím co s telefonem kdo dělal před tím ale při pokusech/ s připojením k pc nebo na nabíječku se vůbec nic neděje ,neblikne nepípne, nic . A to jsem to zkoušel s různým držením tlačítek a vkládáním baterií dle návodů . Baterie jsem nabil mimo takže s napětím problém není . Při spojení s PC nebo nabíječkou se zahřívá tudíš mám dojem , že je deska v háji co myslíte? Nebo existuje ještě nějaká poslední naděje ? Krom servisu . Tam to asi už nemá cenu dávat ,při těch cenách ...
Dík za nějakou myšlenku :)

Zkoušel jsem seus i flashtool , bez výsledku , asi zradil hardware , sháním nějakou ale bude to těžké :)
desku , nebo xperii s rozbitým displejem třeba ...
Naposledy upravil(a) romual dne 12 pro 2012 12:18, celkem upraveno 2 x.

mijakhany
Typ zařízení: LG G6 6gb dual

Příspěvek od mijakhany » 12 pro 2012 11:49

Zkoušel jsi SEUS i Flashtool?
Pokud ti SEUS nedetekuje, tak Flashtool - http://uloz.to/xRdYb37/xperia-x10i-3-0- ... 2-9897-rar po rozbalení a nakopírování do firmwares flashni.
Třeba to výjde. :) Pokud ne, tak je něco opravdu v háji.

Mida

Příspěvek od Mida » 12 pro 2012 16:51

A napise ti ten flashtool nejakou chybu?? A nebo vubec nic,jak kdyby si to nepripojil.

romual

Příspěvek od romual » 12 pro 2012 17:52

Vůbec nic , ani náznak nějaké detekce , ani ve správci zařízení žádný vykřičník kvůli ovladačům , nic . Ona ani nejde normálně zapnout , žádné zavibrování ani diodka neblikne , je to asi jasný ...

On telefon byl pořízen jako nefunkční , na hraní :) , a tento účel plní na 100 procent , zkouším , hledám , zatím nula ..

mijakhany
Typ zařízení: LG G6 6gb dual

Příspěvek od mijakhany » 12 pro 2012 18:45

Jen pro jistotu:
Máš nainstalované ovladače pro X10? (Flashtool/drivers/Flashtool-drivers.exe)
Máš kabel odskoušený na své Sole?
Vyzkoušel jsi všechny USB?
Problikne nějak dioda při připojení kabelu či baterky?
Případně bych vyzkoušel i jiný PC.

Když ti flashtool vybídne k připojení mobilu a připojíš kabel, tak je důležitý po vložení baterie do 1 vteřiny zmáčknout tlačítko zpět.

Stalo se mi, že mi mobil nenaběhnul ani na 5-8 pokus. Pomohlo restart PC a rychlý zmáčknutí a ejhle náhle mi naběhl.
Jenže vždy byla původní chyba u mě a mé testování s mobilem.

romual

Příspěvek od romual » 12 pro 2012 19:48

Právě že dioda vůbec nic , problém s ovladači prověřím , já ale ve složce drivers nemám flastooldrivers.exe , právě proto jsem čekal , že po připojení se objeví něco ve správci zařízení , kliknu pravým a dám neistalovat ovladač ručně ze složky flashtool/drivers a nic ...
Připojuju tak , že ve flashtool zadám flashmode a vyberu firmware , po vyzvání na připojení ,připojím kabel bez baterie , zmáčknu zpět a vložím baterii .
Jdu se mrknout na ovladače teda :)
Blbý je , že nevím co s mobilem vyváděli , údajně se vypl při nahrávání firmware .
Stáhl jsem si a nainstaloval nejnovější flashtool s ovladači , tak uvidím ...

Kdepak , vůbec nic

Mara232

Příspěvek od Mara232 » 12 pro 2012 20:55

Podle mě je nějaká chyba v hardwaru, jelikož jsi psal že mobil byl používaný na hraní. Co se týče ovladačů, tak když máš flashtool verze 9, nebo 8 i starší tak když otevřeš složku drivers tak je tam takové "cédéčko", tak na něho klikni a vyber tam x10 X10 ADB drivers, flashmode drivers, flashboot, nech nainstalovat a nakopírovat, po dokončení akce zkus připojit telefon, jestli to i teďka nic nenapíše tak to bude asi zbytečné, třeba si někdo hrál s procesorem s spálil ho, možností je hodně. Napiš co a jak :wink:
root/unlock bootloader/CWM

romual

Příspěvek od romual » 12 pro 2012 21:19

Udělal jsem to jak píšeš a nic , spíš ten hardware , protože na mé sole mi to funguje , flashtool používám a problém je jen u té x10 ...

Zatím všem díky :)

Tak jsem sehnal základní desku z poničené X10 a telefon funguje , ovšem jen bez sítě , je zamknutá síť asi operátor three.co.uk soudě podle úvodní animace :lol: ,
hledám jak odemknout ale zdarma asi nepůjde co ?

Vyřešeno , FastGSM ....200,-Kč :)

jozino

Příspěvek od jozino » 12 úno 2013 02:35

Caute mam problem s mojou x10
Problem je taky ze prestala ist :( mal som ju v nabijacke a pozeral si youtube mobil sa postupne ako vzdy zahrial...
Potom ale bohuzial ho resetovalo asi trikrat ked ho naposledy zaplo tak uz bol zamrznuty nic mi nereagovalo a shasol uplne.
Tak som ho odpojil od siete a vytiahol bateriu potom som nazad dal baterku a stlacil vypinac a len zavybroval ziadna dioda dyspley nic a takto to je vzdy s tym ze ked zavybruje ho musim odpojit od baterie lebo potom uz ani nehce znova vybrovat po zapnuti vypinaca...
Chcem sa Vas spytat moze byt uz uplne ponom??? kedze ide len to zavybrovanie pri zapinani alebo sa mi oplati este nejaky servis??? pripadne mate neake rady??? diki moc....
a este tolko bateria je nova a skusal som aj staru a to iste....
Odpovědět

Zpět na „XPERIA X10“