Firmware 2.1.1.A.0.28 pro model XPERIA X10 Mini Pro

Poprvé kompaktní komunikátor s QWERTY klávesnicí

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Firmware 2.1.1.A.0.28 pro model XPERIA X10 Mini Pro

Příspěvek od Jozef Cmar » 05 srp 2015 23:00

Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro stál před několika lety na začátku éry telefonů Sony (Ericsson) XPERIA s operačním systémem Android a dnes se k němu vrátíme. Telefon jsem náhodou našel doma, takže jsem do něj nainstaloval nejnovější oficiální firmware a vrhl se do zkoušení. Uživatelské rozhraní je velmi pěkné a moc se mi líbí vysouvací hardwarová klávesnice, kterou v dnešní době postrádám.

Samozřejmě chápu, že v dnešní době si většina lidí zvykla na zadávání textu výhradně skrze dotykový displej, takže oblíbenost telefonů s fyzickou klávesnicí by jistě nebyla rekordní. Na druhou stranu ale v tomto směru vidím nepokryté místo na trhu a jen smutně vzpomínám nejenom na model XPERIA X10 Mini Pro, ale především na nástupce v podání modelu XPERIA Mini Pro, který jsem sám dlouhou dobu používal k naprosté spokojenosti a jsou chvíle, kdy bych se k němu rád vrátil. Líbí se mi také styl uživatelského rozhraní, které výrobce použil v Androidu 2.1 a které nepostrádá styl. Tmavě modré provedení vypadá dobře a ačkoliv ikony v rozích displeje asi nebyly tou nejlepší volbou, pro malý displej se hodí. Telefon funguje dostatečně spolehlivě a na vysunutí klávesnice reaguje okamžitě. Kompaktní rozměry jsou navíc až neuvěřitelné, v tomto směru je třeba moje současná XPERIA Z3 Compact vyloženě velikým telefonem. Poslední dostupný firmware má označení 2.1.1.A.0.28 a právě ten jsem do svého telefonu nainstaloval. Z mého pohledu je jednoznačně správnou volbou, neoficiální ROM sice často nabízí novější verzi systému, ale často nenabízí tak komplexní funkčnost. Jak se vám telefon s touto ROM líbí?

článek -

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

milan77
Typ zařízení: Sony Z5 Compact

Re: Firmware 2.1.1.A.0.28 pro model XPERIA X10 Mini Pro

Příspěvek od milan77 » 06 srp 2015 07:50

JJ, taky jsem měl, pak ale bylo znát, že procesorem nestíhá a hlavně vnitřní paměť. Pak jsem přešel na Xperia PRO, zase s HW klávesnicí a rok paráda, ale pak zase přišel JB atelefon se zpomalil a vnitřní místo ubývalo. Pak jsem přešel na Xpera J, ale po chvilce jsem se vrátil k Xperia PRO :-))) HW klávesnice je paráda. Teď mám Z1 Compakt už rok a půl a když jsem vybalil z krabice Xperia PRO, už bych se nevracel :-)))

pajoneer

Příspěvek od pajoneer » 06 srp 2015 16:20

Mal si spomenúť aj chyby xperie x10 mini/mini pro ako napr. samovoľné formátovanie sd kariet. O tom by sa tiež dal napísať samostatný článok :-D Mal som 4 exempláre 3x mini 1x mini pro a robili to všetky dokonca s rozdielnymi kartami

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 09 srp 2015 16:14

Toto ani nevím, jak rychle se sto stávalo. Faktem je, že karta v X10 Mini Pro zformátovaná je, aniž bych věděl, jestli jsem něco dělal...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA X10 Mini Pro“