Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Všechny možné užitečné programy pro vaše telefony

Moderátor: Moderátoři

od nitram47
ja mám teraz v mobile CM Security od tvorcov Clean Masteru, necítim že by som ho mal na rýchlosti... po čase ho dám zas preč a zas... na pc mám Linux + firewall. A antivír? načo :-P
od marokanec
Trošku toto téma po delší době oživím, protože se doba mění. Nedávno jsem někde četl, že 70% všech napadených zařízení viry jsou přístroje s Androidem, protože se jedná o dost otevřený systém. Z toho důvodu se ptám zda používáte antivir nebo nějakou bezpečnostní aplikaci a jakou? Doporučíte některý kde nejsou moc reklamy a nemá velkou spotřebu?
od Tronn
Zapomina se dodat ze vetsina tech aplikaci je hacknuta a uzivatel ktery si ji stahne z pochybnych serveru ji odklika prava a ani nemrkne.Antivir opravdu neumi prohledavat telefon stejne jak u klasickych WIN. Maximalne ma nejake databaze ktere sou stejne k nicemu.

Antivir ve sve podstate je jen zbytecnej bloatware v mobilu.Neumi to co na pc.
od juanex
Android funguje totizto trochu inak ako fungoval Win. Pokial si tu aplikaciu so skodlivym programom clovek sam dobrovolne nenainstaluje, tak sa nema ako spustit. Ked ale clovek klika na vsetko co vidi a stahuje neoverene aplikacie tak ho ziaden pseudoantivir z GP neochrani.

Inak uz aj Win sa postupne zameriava tymto smerom a prestava byt postupne tak otvoreny system. Teda do buducnosti...

@mobile
od verbatim
Antivir v telefonu vzhledem k jeho omezeným možnostem nee. Nevím o tom, že by se nějaká aplikace instalovala sama, aniž bych jí to odklikal... Zrovna tak v nastavení práv...

Zranitelnost na úrovni androidu antivir taky nezalepí...