Android Auto v telefonech Sony XPERIA

Všechny možné užitečné programy pro vaše telefony

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Android Auto v telefonech Sony XPERIA

Příspěvek od Jozef Cmar » 09 srp 2017 23:57

Google vytváří nepřeberné množství zajímavých produktů. Operační systém Android dominuje světu chytrých mobilních telefonů, třeba Android Wear ale z mého pohledu není zrovna povedeným produktem. My se ale dnes zaměříme na jednu konkrétní aplikaci pro naše telefony a tou je Android Auto. Tuto aplikaci má Google zpracovanou skvěle a na našich telefonech ji už nyní můžete využívat naplno, protože se dočkala podpory ze strany hudebního přehrávače Hudba.

V tuto chvíli je tedy aplikace zpracovaná skutečně skvěle a nabízí výborné funkce. K dispozici máte snadno ovladatelnou navigaci, používat můžete také dialer. Potěší také zmíněná přítomnost hudebního přehrávače, který oceníte na delších cestách. Abych ale Google jen nechválil - z nepochopitelných důvodů není aplikace oficiálně dostupná v našem regionu, pokud ji chcete používat, musíte si ji stáhnout a nainstalovat ručně. S tím ostatně souvisí také podpora češtiny, přeložit takto malé množství textu by nemělo být složité (ale dokud není aplikace u nás oficiálně dostupná, je absence češtiny logická). Používáte aplikaci Android Auto? Jak s vám líbí?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

malahavranice
Typ zařízení: Xperia XZ P Dual

Re: Android Auto v telefonech Sony XPERIA

Příspěvek od malahavranice » 11 srp 2017 07:21

Android Auto jsem byla "nucena" začít používat s přechodem na nový telefon (Xperia XZ Premium), který již nepodporuje MirrorLink.
- Instalace nebyla vůbec složitá a aplikace se mi jeví ( po cca 3týdenním používání) stabilnější, než připojení pomocí MirrorLink.
- Již ani nechybí podpora pro Waze, což jsem já osobně považovala za velmi důležité. V navigaci funguje hlasové vyhledávání poměrně spolehlivě a lze snadno přepínat mezi navigační obrazovkou a hudbou. Navigační pokyny fungují i přes hudbu a rádio.
- Zprávy SMS a Whatsapp to čte velmi srozumitelně, ale odpovědět je možné jen hlasově, s čímž mám zatím problém.
- Funkce telefonování je, pro mně, naprosto nepoužitelná a pokud potřebuji telefonovat, dělám to vždy přes originální menu radia.
- Při tomto připojení se telefon nabíjí velmi rychle, což přes MirrorLink byl problém. V lepším případě jsem mívala po dojezdu baterii na stejném procentu, jako když jsem vyjížděla, ale zpravidla byl telefon vybitý víc.

Dle mých prozatímních zkušeností bych tedy uvítala vylepšení telefonního menu tak, aby nebylo tolik odkázáno na hlasové povely a bylo možné jednoduše vyhledat kontakt manuálně.
Dále bych přidala menu pro zprávy tak, aby nebylo opět odkázané na hlasovou odpověď bezprostředně po obdržení zprávy.

Pro úplnost: Android Auto používám na Xperia XZ Premium a autorádiu Pioneer AVH-X8700BT

Díky Jozefovi za otevření tohoto tématu!:-)
Naposledy upravil(a) malahavranice dne 12 srp 2017 11:13, celkem upraveno 1 x.

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 11 srp 2017 08:47

Dovolím si je jednu poznámku: Artemian zde píše, že XZ Premium MirrorLink má

Jinak díky za zajímavé postřehy :wink:
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

malahavranice
Typ zařízení: Xperia XZ P Dual

Příspěvek od malahavranice » 11 srp 2017 10:57

Standardně MirrorLink Xperia XZ Premium nemá. Mně se ho podařilo sice doinstalovat, ale v autě to stejně nefungovalo.

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 11 srp 2017 12:07

Stačí kliknout na ten odkaz, co jsem postnul a věřím, že v uvedeném umístění jako je standardně, je.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

beck5

Příspěvek od beck5 » 13 srp 2017 12:44

No nemám to ani ja :shock:

Obrázek
8) XZ prémium
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a hry“