Fórum Xperia.cz 0.1b

Vše o zařízeních Xperia na jednom místě

Co se nehodí nikam jinam...

Moderátor: Moderátoři

Mazání bych zkoušel nejdřív na nějakém test účtu. Co mám z fór ohlasy, mažou se pak příspěvky (takže návaznost diskuze) a mažou se tím i témata, která smazaný uživatel založil.
Možná by měl jít účet jen nějakým způsobem odstavit, ale blíže neporadím.
To opravdu tvůrcům fóra nevadí, o kolik se snížila zde návštěvnost ????
Je to patrné při každé návštěvě "nového" fóra, kde si stačí v pravém "sloupečku" spočítat kdo kde nově přispěl...
Neni to snad řízená likvidace kvůli konkurenci ?????? :shock:
Návštěvnost se snížila už před rokem a půl, kdy lidé začali houfně odcházet ke konkurenci. Naposledy byly oblíbené telefony řady Z5, pak už nic. Jinak admin, co řeší technickou stránku, chodí do práce a času tady na to má méně, ale chápu jej. Pracuje tady zadarmo v volném čase... Vzhledem k prodejům Sony případná konkurence ani neví, že nějaké Sony existuje...
Omlouvám se, opravdu si vážím vaší práce, kterou děláte zdarma a ve volném čase, ale tohle je po 2 měsících opravdu trapná výmluva.
Když vím, že nebudu mít čas nově nasazený systém odladit, tak ho prostě nenasazuji.
Taky mám zaměstnání, kde dělám zdarma a ve svém volném čase (správa, vývoj webu + tvorba obsahu pro web a FB + fyzické prohlídky pro veřejnost v dané instituci) a kdybych si zkusil takovou výmluvu, tak mi to bude procházet nanejvýš 2 týdny. Pak sbohem a šáteček...

Mě třeba osobně špatné webové rozhraní fóra tolik nevadí, protože pro jeho procházení používám výhradně Tapatalk. Chápu ale všechny ty, kteří na fórum chodí "klasicky" přes prohlížeč a vadí jim to.

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.
Neříkám, že se mi ta situace úplně líbí, ale zároveň admina chápu. Nasadit se to muselo za všech okolností, předchozí verze měla bezpečnostní díry a byla neustále pod útoky, tady jsme neměli na výběr...
V posledních dnech se mi pravidelně při prohlížení Tapatalkem neprovede korektně označení prohlédnutých příspěvků za "přečtené". Když si pak následně otevřu fórum v prohlížeči na PC, znovu vidím všechny příspěvky jako nepřečtené.
To mně se s Tapatalkem stává, že si fórum můžu v klidu prohlížet jen jako odhlášený. Pokud se přihlásím, tak se při otevření fóra neustále ukazuje Loading... a pomůže tak maximálně vymazání cache. Dřív se starým fórem se mi to nestávalo.
Kromě dodnes neupraveného špatného rozlišení vláken s novými příspěvky bych chtěl upozornit i na chybějící "rychlé odkazy" na důležitá vlákna jako slovníček pojmů, které dříve byly dostupné v horní části layoutu. Osobně jsem jejich přítomnost považoval za užitečnou, byť byly posledních pár let schovány pod extra tlačítkem.

Jinak souhlas s předchozími příspěvky, možná by nebylo špatné adminovi sehnat nějakou pomocnou ruku :)
Jozko, chapem, ze admin musi pracovat. Ale uprimne, nie je zdaleka jediny, navyse iny musia popri praci napr. aj vychovavat deti, a stale popri tom zvladaju aj ine veci (napr. forum). Uznaj, ze toto obdobie, kedy je nasadene nova tema a podla vsetkeho zatial nanu ludia reaguju hlavne negativne, trva uz stvrt roka, a to normalne nie je.

Mozno je teda na case, aby sa administratorske rady rozrastli o noveho clena/ov, aby sa to tu niekam pohlo. Dva roky nepridane ikony telefonov tiez vravia o mnohom.

A aby si nepovedal, ze tu len kecam do vetra a skutek utek, hlasim sa na danu poziciu. S administraciou SMF fora mam skusenosti, svojej doby som na jendom fore na nom beziacom robil moderatora a vo volnych chvilach som sa doma hral s administraciou SMF fora, ktore som si zalozil pod domacim lokalnym webovym servrom. Som ochotny si oprasit vedomosti a opat rozbehnut forum pre to, aby som sa do toho opat dostal, tento krat uz na vlastnej domacej NASke. A mozno tu budu aj iny, ktory budu esle lepsie kvalifikovany ako ja, tak nech sa pripadne prihlasia.
Fórum dnes běží na PbpBB. Ty bys to chtěl migrovat na SMF? Včetně prevodu témat, příspěvků, uživatelů, hesel (!) atd.? Včetně migrace starých URL na nové?

Tím Tě nechci odrazovat od iniciativy, naopak. Jen si říkám, jestli toto není zbytečný overkill. Stížností přece nejsou na phpBB jako takové, ale na použitou šablonu. Nebylo by jednodušší a jistější prostě vybrat jinou šablonu, nainstalova ji a případně ji trošku přizpůsobit podle potřeb (např. logo)?

Ostatně ten výběr nemusí dělat nikdo technicky zdatný, na https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... 950c179141 je galerie hotových stylů, vybírat tam může kdokoli. Byl bych ale pro něco responzivního, aby se to dobře používalo na mobilu.
Tak phpBB, to je jedno. Robil som aj s nim, nie je tam co sa administracie tyka ziaden velky rozdiel.

Samozrejme ze migrovat na ine forum je nezmysel, islo mi hlavne o to rozprudit debatu nejakym produktivnym smerom a zistit, ci je tu vobec vola k dacomu takemu. Ako totiz spravne vravis, nainstalovat inu temu a minimalne ju prisposobit tunajsiemu foru nie je nic tak extremne zlozite.