Sony Ericsson XPERIA X8 s Androidem 2.1

Pokud pro vás byla X10 veliká a X10 Mini malá

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony Ericsson XPERIA X8 s Androidem 2.1

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 čer 2016 00:19

Jednou za čas se rád společně s vámi vydám do historie společnosti Sony Mobile, dnes se ale podíváme až do portfolia společnosti Sony Ericsson. Ta nabízela v začátcích operačního systému Android sice málo telefonů, ale navzájem se lišily skutečně výrazně. Specifickou pozici pak měl model XPERIA X8, který nebyl příliš výkonný, ale díky své velikosti uměl oslovit spoustu zákazníků...

Sám se ale musím přiznat, že jsem model XPERIA X8 nikdy neměl rád. Jeho vzhled se mi nelíbil, spokojený jsem nebyl ani s fotoaparátem. XPERIA X10 byla velmi výkonná, XPERIA X10 Mini byla velmi malá, XPERIA X10 Mini Pro nabízela zajímavou klávesnici. Ale Sony Ericsson XPERIA X8 mě prostě nikdy příliš neoslovil. Přitom se ale skutečně jednalo o zajímavý telefon a po delším čekání nakonec obdržel Android 2.1, který proti předchozímu Androidu 1.6 znamenal velmi výrazný skok. Právě s touto verzí operačního systému jsem natočil krátké video, takže můžete zavzpomínat na tento telefon. Máte jej ještě někde doma? Jak se vám tento model líbil?

článek - http://www.xperia.cz/7-novinky/2612-son ... roidem-2-1

Obrázek

Obrázek
Obrázek

3kolik
Typ zařízení: Xperia XZ

Re: Sony Ericsson XPERIA X8 s Androidem 2.1

Příspěvek od 3kolik » 08 čer 2016 08:03

Můj první telefon, ještě v době, kdy v ČR Android veřejnost skoro neznala :) Byl malinký, ale měl jsem ho rád, líbila se mi možnost vyměnit kryty, a vůbec ta možnost ten telefon otevřít, celkem mi tohle u nových telefonů Sony vadí, že člověk nemůže ani vyměnit baterku, aniž by k tomu cokoliv potřeboval.
SE k510i -> SE W595i -> Xperia x8 -> Xperia J -> Xperia M2 -> Xperia M4 -> Xperia XZ

Srandista
Typ zařízení: Nexus 5, Nexus 7

Re: Sony Ericsson XPERIA X8 s Androidem 2.1

Příspěvek od Srandista » 09 čer 2016 09:41

Jozef Cmar píše:Máte jej ještě někde doma?
Mal som, ale niekam sa mi vytratil ;) :lol:
Jozef Cmar píše:Jak se vám tento model líbil?
Ja osobne som ho vlastne nikdy nepouzival, ale zena ten telefon z duse nenavidela. Jedinu pozitivnu vec, ktoru na nom videla, bola jeho velkost. Ale vykon bol dost katastrofalny aj na tu dobu, a dnes ho pouzivat je fakt skor za trest.
K510i, K610im, W995, Xperia Arc 7.0, HTC One M7 Dual SIM 5.0.2, Nexus 5 32 GB 6.0.1, Nexus 7 (2013) 32 GB 6.0.1, Moto 360, 2x Chromecast 2013 (rooted), Chromecast 2015, Chromecast Audio
Odpovědět

Zpět na „XPERIA X8“