Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

Tomason

Re: Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Příspěvek od Tomason » 20 dub 2020 22:51

Je fakt že tohle dokáže jen Apple a ještě mu lidi za to pomalu tleskají.
Představte si například XZ1 Compact, dát do toho snapdragon 865.
To by bylo posměchu všude, jak mají rámy jako kráva a prodej veskrze žádný.

duky5

Příspěvek od duky5 » 20 dub 2020 23:11

A dali by tomu cenu 1000€ že :). Keby to dali za 300,tak by si to kupca našlo. Už prestaňte neustále plakať ako sú všetci na Sony zlí...

Myslím že tu mnohí nepochopili o čom rada SE od Apple je a na koho cieli....

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 21 dub 2020 07:27

Nepláčeme, jen jsme si dovolili na to mít svůj názor, tak jako máš svůj názor ty...

Nepotřebujeme hned někoho shazovat, abychom tím potvrdili svou domnělou převahu...

Já už jsem své napsal, tam jsem také shrnul kam dle mě míří SE a věřím, že prodávat se bude skvěle.

Někdy mě až dokáže pobavit, když vidím, jak mnozí ty iPhony drží právě tak, aby bylo vidět to magické jablko. Ale to byla odbočka.

A stran rámečků a baterie jsem napsal také své. Chápu, že je to recyklát, ale narážka mířila především na model, ze kterého SE vychází a v té době plus mínus byla i série XZ1 - proto jsem připomenul i ji. Ano, a začala se vlastně nabízet i Desítka s obludným výřezem - to bych zapomněl zmínit, to je fakt.

Apple to má zkrátka dobře zmáknuté a v jeho podání to lidi prostě vezmou a ještě budou rádi, jak jim jde naproti. Ještě v době krize... Skvělé načasování. Apple prostě umí. Navíc do této cenové hladiny (zejména nejnižší paměťová varianta) posunul bezdrátové nabíjení a voděodolnost. Za to určitě palec nahoru.

Snad i Sony dokáže postupně přesvědčit zákazníky, že také umí - zejména 1 II bude mít opravdu nelehký úkol.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 24 dub 2020 12:44

„Reforma je dokončena a začíná ofenzíva". Kyoda Kishida, prezident společnosti Sony Mobile, nedávno uvedl v online rozhovoru s AV.WATCH, a prodiskutoval současnou situaci v podnikání mobilních telefonů společnosti Sony.

· Následovala Xperia 1 II (známka 2) podle III (značka 3), nejdůležitější věcí neztratit jádro funkcí Sony.
V letošním roce společnost Sony vydala Xperia 1 II a Xperia 10 II. Je obtížné je pojmenovat tak, že to není připomínající Sony profesionální pojmenování kamer. Jedná se o metodu pojmenování, kterou telefony Sony nikdy předtím neměly. Pro společnost Sony Mobile je rok 2018-2019 rokem velkých změn v organizační struktuře, týmu výzkumu a vývoje, návrhových nápadů, nákupu komponentů, umístění výroby a prodeje metody.
Až do roku 2019 se společnost Sony v oblasti mobilních telefonů soustředila na zahraniční prodej a byla nezávislá na jiných společnostech Sony. Nyní, prodej, výzkum a vývoj a design podnikání mobilních telefonů Sony a dalších podniků Sony Electronics byly plně integrovány a rozšířeny v japonské centrále do světa; výrobní místo bylo převedeno z čínské továrny do Thajska a podnikání mobilních telefonů Sony bylo do dvou let plně integrováno do skupiny Sony.
V jistém smyslu lze produkty Xperia 1, Xperia 5 a Xperia 1 II považovat za produkty „poslední fáze reformy“ společnosti Sony Mobile. Spotřebitelé mohou na těchto dvou produktech vidět, že se společnost Sony Mobile pokouší dokončit hladkou architektonickou transformaci. Výrobky Sony u mobilních telefonů se také snaží zvýšit sílu produktu a postupně se začaly proměňovat v obranu.
S postupem času se kouzlo některých funkcí může oslabit a vývojem z Xperia 1 na Xperia 1 II. Kishida řekl, že bez ohledu na to, co je na Xperii, Sony jedinečnost nebude ztracena, a jejich základní funkce budou neustále zděděny a rozvíjeny. Protože doba výzkumu a vývoje pro uvedení produktu na trh je v zásadě pevná, i když některé z vyvíjených funkcí nemusí být vidět na Xperia 1 a Xperia 1 II, ale možná v budoucnu Xperia 1 III a dokonce Xperia 1 IV, Sony bude nadále přinášet překvapení. “
Je to z překladače tak se omlouvám za formát.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, 2x Xperia Z2, Xperia Z5

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Galaxy Note 9

Příspěvek od vitvalecka » 30 dub 2020 10:39

Dnes jsem narazil na zajímavý průzkum zákaznické spokojenosti s autorizovanými servisy jednotlivých prodejců notebooků a telefonů. Samozřejmě v druhé kategorii najdeme i Sony.

Je tam hodnocení podle spousty kritérií jako například čekací doba na telefonické podpoře, srozumitelnost komunikace, délka opravy, počet nutných oprav, zda byla nějaká oprava nutná ještě v záruce atd. Na závěr je shrnutí.

Dostupné na odkazu:

https://www.notebookcheck.net/Service-a ... 199.0.html

Celkový graf spokojenosti, na odkazu je jich mnohem víc po jednotlivých kategoriích (modrá = nespokojený, fialová = velmi spokojený):

Obrázek
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2 Compact - Samsung Galaxy A70 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia XZ1 - Xperia XZ2

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 16 kvě 2020 14:39

Líbí se vám více modely více čočkové nebo byste raději s jednou pořádnou? Já osobně raději méně čoček, ale tohle mě taky moc nezaujalo:
Obrázek

Cleric
Typ zařízení: Xperia 1

Příspěvek od Cleric » 16 kvě 2020 14:44

S takovouhle čočkou by měl mobil tak 1.5 cm na šířku možná i 2 cm. Nevím zda bych něco takového chtěl nosit v kapse.....
Doživotní sleva ve výši 50% na http://www.woox.cz Doporučitel 59559

Rezna85

Příspěvek od Rezna85 » 16 kvě 2020 21:57

Mandragora píše:Tak nějak mám pocit že Sony opravdu ztrácí půdu pod nohama.
Když jsem prošel asi 5 obchodů a chtěl aby mi ukázali XA2, dostal jsem 4x odpověď že je pouze na objednávku.
Sony??? To nikdo nekupuje, to nikdo nechce , zní z úst prodavačů ...
Když dostanete takovou odpověď , logicky Vás to musí přinejmenším otrávit nebo přímo odradit od koupě.
Takže SONY si opravdu koupí jen "skalní" příznivec, protože ví co chce a objedná si ji a klidně počká. Ale když přijde do krámu x lidí které by Sony mohlo oslovit a dostane odpověď není skladem tak prostě koupí něco jiného.
Já sám jsem asi měl to štěstí že jsem před lety narazil na prodavače "fanouška" Sony a já spokojeně odešel s M2...

No a když se podívám na novinku XA2 a její rámečky, není se co divit, že ji neberou na krám. Každý chce " bezrámečkový" ( jablkokopii )a tak logicky zakotví např. u Honoru či Huawei nebo Xiaomi. Nehledě na to že Honor 9 ( ne lite ) s lepší výbavou stojí jen o 500 víc...A lite verze ( nebo P smart ) s o málo horší výbavou a srovnatelným výkonem stojí o nezanedbatelné 3000 méně.

Jo není to jednoduché ale doufejme že SONY nadšenci nevymřou po meči :)
Zajdete si do czc.cz tam maji vsechny aktualni i starsi sony telefony vystavene. Obcas byvaji v electroworldu. Ono taky, mit je vystavene znamena, ze brand si v dane prodejne (retezci) plati za vystaveni a umisteni...

Odesláno z mého J9210 pomocí Tapatalk

Xperia 5
Xperia X Compact
Galaxy S5
Xperia V
Xperia U

Leon

Příspěvek od Leon » 10 čer 2020 17:11

Človek sa tu po rokoch objaví a čo to číta,... toto forum bude končiť ?

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 10 čer 2020 19:16

Nebude. To bylo Josefovo zatmění mysli pár roků zpátky.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2 Compact - Samsung Galaxy A70 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 čer 2020 11:29

Napíšu to i sem, Sony prostě marketing nedává...

Název oficiálního unboxingu... https://youtu.be/zFBtDxhSxCw

PS: a email od Sony "Xperia 1 II: Nyní lze koupit" a po proklikání odkazů člověk zjistí že zakoupit ještě nemůže...
Obrázek

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 23 čer 2020 14:52

Diskusi o Xperii 5 II jsem si dovolil oddělit do samostatného tématu - přece jen se nám to už pomalu blíží. :)

Diskutovat můžete zde: viewtopic.php?f=41&t=21384

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 30 čer 2020 09:11

V USA podala žalobu Nokia na Sony za aplikaci péče o baterii, která je Xperiích už několik let. Podle žaloby může udržování mobilního zařízení trvale nabitého na 100% poškodit jeho baterii, takže je optimální udržovat nabíjení na 90% po delší dobu (jako když uživatel spí). Xperia XZ3 telefon se učí uživatelské nabíjecí návyky aby určil, kdy má udržovat úroveň nabití baterie na 90% a kdy má zajistit úplné nabití. Nokia obvinila Sony z toho, že do něj uložil „strojově čitelné nepřechodné médium, které v něm uložilo instrukce, které po spuštění způsobí stroj zajišťující správu baterie zařízení. “ Podle Nokie tím porušuje nějaký patent. Navíc nabíjení na 90% je stará věc aby se nepoškozovala baterie, která byla už řady Z. Jen neměla AI a nehlídala návyky uživatelů.

viperman
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od viperman » 30 čer 2020 09:18

si pamatam ze xperie X-kovej rady a niektore modely neskor pouzivali https://qnovo.com/technology/

od toho uz upustili a riesi si to Sony vo svojej rezii ? aj ked na wikipedii pisu ze xperia 1 pouziva technologiu od qnovo...
Xperia XZ2 / Xperia Z4 Tablet

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 14 črc 2020 21:14

Prodej Xperia 1 Mark2 se pomalu rozjel, ale co se dá podle vás od Sony očekávat za novinky po prázdninách? Veletrh IFA v Berlíně měl proběhnout 3-5.9., ale je otázkou kolik výrobců se ho bude účastnit. Pokud tedy vůbec bude. Sony tam vždy představovala podzimní novinky. Z toho důvodu asi Sony asi zvolí nějakou samostatnou online tiskovku. U většiny ostatních výrobců jsou nové modely kvůli korona hodně opožděny a píše se o zpoždění v rozmezí 6-12 měsíců. U Sony to nepředpokládám a myslím, že nás čeká ještě letos dost novinek. Teď si zkusím tipnout jaké nové Xperie ještě letos Sony uvolní. Podle mě na 99% bude nástupce Xperia 5 (Mark2). Půjde o zmenšenou verzi Xperia1, ale podle úniků by mohl byt poupraven design o micro matrix selfie kamery v rámečku. Tím by se ještě více zmenšily brady. Možná čipová sada S865+, která je již pro výrobce dostupná. Zhruba větší výkon o 10% proti S865.
Dále se očekává nový kompakt, ale je otázkou zda půjde o globální model. V Japonsku se píše o uhlopříčce 5,2", ale také možná půjde jen o model určený pro místní trh. U Sony si ale nemůžete být nikdy jisti ničím. Ti drží pod pokličkou vše až do poslední chvíle. Myslím, že řada fanoušků v Evropě by tento model také uvítala. Tento model očekávám tak na 70%.
Ještě nám letos chybí oproti loňsku jeden model a to nástupce Xperia 10 Plus. Tam bych očekával jen vylepšení čipové sady a možná fotočipů, tak jak to bylo loni. Co se týká čipové sady, tak bych očekával již něco kompatibilního s možnosti příjmu 5G. To ale osobně vidím na max 50%. Ovšem je to jenom pověst :D
Který model by se vám hypoteticky líbil?

jax
Facebook profil: https://www.facebook.com/honzabalak

Příspěvek od jax » 15 črc 2020 18:22

Brousím si zuby na Xperii 5 II, tak jsem na ni dost zvědavej.
Alcatel One Touch DB -> Nokia 3330 -> Nokia 6230 -> Nokia N73 -> Sony Xperia T -> Sony XPERIA Z5 Compact

FW: 32.4.A.1.54 (Vodafone CZ)

beck5

Příspěvek od beck5 » 16 črc 2020 00:11

No pokiaľ to bude ako z 1 mII Tak možno budúci rok na Vianoce sa dockaš ja už čakám od prvej predobjednavky a stále nič :evil: :good:
8) X1 II

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 07 srp 2020 13:37

Dnes Sony oficiálně představilo novou generaci sluchátek WH-1000XM4. To by ostatně nebylo nic zvláštního - z předchozích úniků byly známé kompletní parametry.

Sluchátka však byla představena s okamžitou dostupností na vybraných trzích!

O sluchátkách: https://www.notebookcheck.net/Sony-fina ... 333.0.html

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 srp 2020 07:51

Jak znám Sony tak pluskový Snapdragon letos v telefonech Sony neuvidíme, ale rád se budu mýlit
Obrázek

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 09 srp 2020 12:44

Také si nemyslím...

Spíš mám obavy, abychom se (samozřejmě se netýká vlajkových modelů) nedočkali i nástupců postavených na letošních SoC... Vzhledem k prodejům, které Sony má.

Natož pak ještě letos pomýšlet na plus verzi u vlajek...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Odpovědět

Zpět na „Novinky“