Seznamte se s inženýry nejen Sony

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 2094
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#21

Příspěvek od marokanec » 27 srp 2018 19:37

Jak budou majitelé Xperia XZ2 Premium vědět, je to zařízení, které pořizuje neuvěřitelné snímky a video s minimálním osvětlením. Dokonce i za extrémních podmínek s nízkým osvětlením zachytí Motion Eye TM dvojitá kamera více než pouhé oko. To je díky špičkové citlivosti ISO 51200 pro fotografování při slabém osvětlení a ISO 12800 pro video s nízkou intenzitou světla.
Co ale znamená ISO a proč je tak důležité?
Jednoduše, nastavení ISO je číslo, které nám říká, jak citlivý je senzor kamery. Vychází z doby filmu, kdy Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO) přijala standardní měření pro citlivé odlišné filmy. Předtím by jiní výrobci filmů na celém světě měli různá čísla pro svou citlivost na film a bylo by tam spousta variací, které by vytvářely nesprávně exponované obrazy. Standard ISO změnil tento standard. S příchodem digitálních fotoaparátů zůstal standard ISO a nyní se používá k měření změn v citlivosti senzorů. Čím vyšší je hodnota ISO, tím větší je citlivost snímače kamery - citlivost ISO 6400 je citlivější než ISO 100. Čím je snímač citlivější, tím méně světla je zapotřebí k vytvoření dobrého obrazu.
Pokud fotografujete v noci panoráma města nebo fotografujete v málo osvětlené restauraci, budete možná muset použít ISO 1 600, 3 200, 6 400 nebo dokonce 12 800. Takže můžete vidět, proč je super vysoký ISO Xperia XZ2 Premium tak vynikajícím zařízením - a protože se fotoaparát automaticky přizpůsobuje okolí, nemusíte se starat o nastavení před natáčením.
Pokud jste použili snímek v tmavých podmínkách pomocí ISO 100, získáte velmi tmavý obraz, protože snímač by nebyl nastaven s dostatečně vysokou citlivostí pro zaznamenání nízké úrovně světla nebo získáte rozmazaný obraz. S fotoaparátem, který má schopnost fotit s vysokou citlivostí budete schopni zachytit všechny ty nezapomenutelné vzpomínky, které se mohou stát v noci, od krásných městských světel během víkendu až po oslavy narozenin přítele.Vždy stojí za to ověřit maximální hodnotu ISO kamery smartphonu, protože čím vyšší je hodnota, tím je lepší možnost zachytit tento okamžik bez ohledu na světelné podmínky. Chcete-li získat úplné snížení, jak se společnosti Sony podařilo zabalit do technologie Dual Camera XZ2 Premium tolik úžasných technologií , promluvili jsme s Kensuke Mashitou, vedoucím marketingu kamerových technologií a Shuichim Gotoem, vedoucím kamerovým technikem.

Shuichi Goto a Kensuke Mashita
Co je Dual Camera s Motion Eye Xperia XZ2 Premium a jaké jsou nové funkce?
Je to náš nejmodernější fotoaparát. Je vybaven ještě nižší clonou objektivu, než je naše normální kamera Motion Eye a je podporována sekundárním černobílým senzorem kamery. Zahrnuje také vylepšenou čipovou sadu ISP Aube TM , která dokáže "pořídit" obrazy obou snímačů v reálném čase, což vede k působivému fotografování ultralehkého světla a videografii. Při slabém osvětlení kamera XZ2 Premium kombinuje obrazy obou snímačů a sdružuje je. Nízká clona čočky v kombinaci s velkým rozsahem pixelů umožňuje zaznamenat více detailů při slabém osvětlení, než je normální barevný snímač.

Co je technologie "Fusion Image Signal Processor"?
Technologie Fusion je jednou z jedinečných klíčových technologií v technologii Sony Xperia XZ2 Premium. Kombinací vysoce citlivého monochromatického světelného signálu s barevným signálem RGB získáváme až čtyřnásobně lepší citlivost na nízké světlo než běžný smartphone. Čipová sada AUBE je to, co to umožňuje v reálném čase a to i při natáčení ve velmi slabém světle.

Jak se vám podařilo zabránit obrazovému šumu, který obvykle přichází spolu s vysokými hodnotami ISO?
Vyšší nastavení ISO způsobují větší šum na obou snímcích a videích. Pro snížení šumu je třeba použít různé metody potlačení. Nicméně potlačení šumu také snižuje kvalitu obrazu a způsobuje ztrátu detailů. Dvojitá kamera Motion Eye je vybavena barevným snímačem a černobílým senzorem. Černobílý snímač nemá žádný barevný filtr, který zabraňuje osvětlení senzoru. Je také navržena s vyšším rozteči pixelů a nižší čočkou. Tyto funkce dohromady umožňují snímači dosáhnout velmi dobrého výkonu s nízkým světlem s nízkým šumem. Kromě toho jsme použili také algoritmy potlačující šum, aby výsledný výsledek byl co nejčistší a nejpodrobnější.

Kdo jiný v Sony pracoval na tomto projektu?
Ve skupině Sony máme několik oddělení zobrazovacích technologií. Během vývoje tým Sony Mobile Camera spolupracoval úzce s profesionálními inženýry v každé technologické oblasti, aby dokázal realizovat senzor Dual Camera a jeho pokročilou technologii fúze.

Zdá se, že smartphony se vyvíjejí rychlým tempem. Jaký vývoj bychom mohli v blízké budoucnosti vidět?
Věříme, že mobilní fotoaparáty se postupně stanou stále více kamery DSLR s pokročilými funkcemi. Vzhledem k fyzickým omezením s kamerovými moduly zabudovanými uvnitř malého mobilního telefonu musíme nalézt nové způsoby kompenzace nedostatku vyměnitelných čoček pomocí technologie AI, snímání a výpočetní techniky.V budoucnosti budeme také spekulovat, že technologie 5G otevřou dveře pro nový typ aplikací v reálném čase podporovaných pokročilejším a výkonnějším zpracováním na straně serveru.

V jakých situacích si lidé všimnou největší rozdíl mezi fotoaparátem Xperia XZ2 Premium a jinými smartphony?
Xperia XZ2 Premium je navržena tak, aby byla v každé situaci velmi kompetentní. Díky své jedinečné technologii fúze je však nejpozoruhodnější rozdíl při snímání fotografií nebo videí při slabém osvětlení. Věříme, že video ISO 12800 je v současné době nejlepší na trhu.

Konečně jsme se zeptali Mashita-san a Goto-san o své nejlepší tipy, pokud jde o natáčení statických snímků a videa na XZ2 Premium.

1) Pro dosažení optimální kvality obrazu je důležité udržovat fotoaparát v klidu. Používejte stativ nebo stabilizujte fotoaparát proti stabilnímu předmětu, jako je stůl nebo zeď.

2) Použijte samospoušť, abyste zabránili otřesům fotoaparátu při stisknutí tlačítka spouště nebo obrazovky.

3) Pokud fotografujete v režimu s vysokou citlivostí, držte od objektu, který fotografujete, vzdálenost jednoho metru nebo více.

Dejte nám vědět, jak se dostáváte do snímků s nízkým světlem a videa na XZ2 Premium tím, že sdílíte svou nejlepší práci s hashtag #Xperia na Twitteru!
Návod jak využít novou duální kameru: https://blogs.sonymobile.com/2018/08/17 ... 2-premium/
Omlouvám se za automatický překlad. Originál rozhovoru zde: https://blogs.sonymobile.com/2018/08/23 ... and-video/
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, 2x Xperia Z2, Xperia Z5

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 2094
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#22

Příspěvek od marokanec » 20 lis 2018 18:27

Sony je od roku 1988 synonymem pro ohromující technologii fotoaparátů, které jsou ideální pro každého, od profesionálních fotografů nebo příležitostné až po začátečníky. V řadě smartphonů Xperia tato tradice pokračuje.
Naše nejnovější vlajková loď Xperia XZ3, byla navržena s inteligentním fotoaparátem 19 MP Motion Eye - výsledkem desetiletí inovací fotoaparátu Sony a učení z posledních tří desetiletí. XZ3 tlačí limity toho, co je schopen zaznamenat, že uživatelé dokážou zachytit mimořádné detaily v každodenních okamžicích. S funkcí Super slow motion a Predictive Capture budete moci zachytit jemnější detaily pro výjimečnou kvalitu obrazu.
Chcete-li se dozvědět více o tom, jak tým Sony vytvořil neuvěřitelný fotoaparát, promluvili jsme s Yosuke Someyou, senior manažerem produktového plánování a Kensuke Mashitou, kamerový inženýr:

Můžeme vidět, že fotoaparát Motion Eye pořídí neuvěřitelné snímky a videoklipy s pravdivými barvami a to i při nízkých světelných podmínkách. Jak jste vyvinuli technologii?

Yosuke: Motion Eye je neuvěřitelně intuitivní a proto jsme ji využili v mnoha našich telefonech, včetně nové vlajkové lodi Xperia XZ3. Její vyrovnávací paměť umožňuje zachytit video s velmi pomalým pohybem v plném vysokém rozlišení při rychlosti 960 snímků za sekundu. Motion Eye byl postaven s využitím všech odborných znalostí a učení z řad fotoaparátů Sony α a Cyber-shot ™.
Kensuke: Díky své paměti dokáže Motion Eye dosáhnout překvapivých videí prostřednictvím svého vysoce rychlého přenosu dat. Využitím základní technologie přinášíme kvalitní snímky, pomalé video a mnoho dalších atraktivních funkcí, jako je HDR v reálném čase s plným rozlišením. Je zde také menší zkreslení ohniskové vzdálenosti. To v podstatě znamená, že ohnisková uzávěrka dovoluje, aby se světlo dostalo na snímač kamery což vám pomůže zachytit váš předmět tak, jak se objeví před vašima očima. To vše vám pomůže dosáhnout dokonalého výsledku.

Zmínili jste, že Motion Eye je klíčem k zachycení videí Super slow motion. Jak přesně to dělá?

Yosuke: Fotoaparát je skutečně jedinečný a dokáže zachytit záběr až čtyřikrát pomalejší než pomalé videa z jiných smartphonů. Je také 32 krát pomalejší než standardní nahrávání videa.Je schopné díky využití vyrovnávací paměti. Technologie obsahuje velké množství dat pro rychlé zachycení. To je pak přenášeno na rychlý procesor pro nahrávání. V podstatě fotoaparát fotografuje váš snímek rychlostí rychlosti FPS (frames per second) a přehrává jej mnohem pomaleji.

Funkce Motion Eye umožňuje fotografovat před stlačením spouště. Jak to funguje a jaký je hlavní přínos?

Oba: Je to opravdu chytrý prvek. Prediktivní zachycení znamená, že nebudete ani chvilku bez záběru. Funkce detekuje pohyb v přední části objektivu fotoaparátu a začne ukládat snímky při přípravě fotoaparátu k pořízení snímku.
Jakmile klepnete na tlačítko zachycení, telefon ještě předtím vygeneruje až čtyři fotografie přibližně v jedné sekundě. Pokud jste tak trochu zpozdili, tak můžete snadno procházet ostatními obrázky, abyste našli své nejlepší. Funkce Predictive Capture nebude fungovat například, když fotografujete nějaký umělecký předmět, protože fotoaparát nerozpozná pohyb.

Kameru Motion Eye najdete v zařízeních Xperia XZ3 , Xperia XZ Premium , Xperia XZ , Xperia XZ1 , Xperia XZ1 , Xperia XZ2 , Xperia XZ2 Premium a Xperia XZ2 Compact .
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, 2x Xperia Z2, Xperia Z5

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 2094
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#23

Příspěvek od marokanec » 11 lis 2019 12:42

Chtěli jsme se dozvědět více o tom jak byl odvážné telefon navržen a inspirován. Povídali s designovým mozkem Xperia 5 Murai-san.

Xperia 5 má čtyři výrazné barvy. Jak jste vybrali barvy: černá, šedá, modrá a červená?
Pečlivě jsem zvážil a vytvořil spoustu barev, textur a pohrávali jsem si s nimi, abych se rozhodli, který by vyhovoval tématu Xperia „Flow of Light“, které se již v některých jiných smartphonech Sony objevovalo v různých variacích. Udělali jsme řadu maket, abychom nám pomohli vybrat naše oblíbené barvy. Nakonec jsem vybrali čtyři výrazné barvy, které máme dnes. K dispozici je černá nebo šedá pro odvážné sluchátko s klasickým pocitem a modrá nebo červená pro zářivé barvy. * Tyto čtyři odstíny dokonale ladí s konceptem produktu a nabízejí něco pro každého.

Jaké kulturní a designové reference vás při navrhování Xperia 5 ovlivnily?
„Flow of Light“ byl klíčovým tématem celého procesu navrhování. Na základě toho jsem navrhli Xperia 5. Texturu jsme oživili tím, že jsme zajistili, že barva, materiál a povrchová úprava reagují na jas světla, které v každodenním životě protéká. Vezměme si například modrou variantu. Pokud telefon nakloníte jedním směrem, tak uvidíte hluboké odstíny námořnictva. Nakloňte jej opačně a všimnete si, že na těle blikají třpytky světla. Všechny čtyři barvy byly navrženy tak, aby se posunuly a měnily v závislosti na prostředí nebo úhlu - přesně jako skutečné světlo!

Jak se vám podařilo vytvořit zařízení, které vypadá překvapivě a přesto je stále neuvěřitelně odolné?
Xperia 5 má elegantní, symetrický kulatý tvar. Díky čemuž je elegantní a krásně geometrický. Přesto to stále připomíná klasickou a jedinečnou siluetu čtverce Xperie. Kombinací bočního kovového rámu s předními a zadními skleněnými panely jsme mohli zajistit pevné a pevné tělo, které se skvěle hodí do vaší ruky. Toho bylo dosaženo zkrácením šířky o 4 mm ve srovnání s Xperia 1.

Proč tento design vyniká od jiných chytrých telefonů na trhu?
Xperia 5 je opravdu jedinečný. Zachovává pohlcující zážitek CinemaWide ™ zděděný z displeje Xperia 1 s poměrem 21: 9, přesto se cítí krásně vyvážený a nabízí kompaktní design pro ty, kteří chtějí menší přístroj než Xperia 1.

Můžete nám promluvit prostřednictvím různých výrobních procesů, abyste vytvořili každou barvu? Zejména modrá vs červená a šedá vs černá.
Aby byl realizován krásný design, je zpracován s průhlednou depozicí ( chemická technologie pro výrobu filmů) na zadní straně skla. Může to znít technicky, ale je to v podstatě kousek filmu, který dává Xperia 5 světlou texturu a leštěný rám - pomohlo nám to dosáhnout pocitu „toku světla“. Při modré variantě jsme se rozhodli pro záhadný tón a toho jsme dosáhli tím, že transparentní depozice byla jasně modrá. To sedí na přední straně telefonu. Pro záda jsme použili klidný tón plné modré barvy. Možná vás to překvapí, ale červené sluchátko bylo vytvořeno také pomocí skla ve světle modré. Červené jsme dosáhli tiskem v pevném červeném odstínu ve více vrstvách pomocí vysoké nasycení. Hotový produkt je nádherný odstín rouge. Šedá má jemný a lesklý odstín. Udělali jsme to tak, že jsme povrch skla trochu zesílili, pomocí neutrální barvy a vytisknutím teplé, pevné šedé na zadní povrch skla.
Černá byla vytištěna pomocí nejčernějšího inkoustu. Na sklo jsme nepřidali žádné další prvky. To bylo sladěno s barvou leštěného rámu, aby se vytvořil pevný, tmavý tón.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, 2x Xperia Z2, Xperia Z5

Odpovědět

Zpět na „Novinky“